Jump to content

Moto Zajednica

Resis jedan problem, dodje drugi problem (Pocela da dimi Yamaha)

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova

Zdravo svima! Sinoc sam primetio da pocinje da dimi na alspuhu, mislio sam da je zbog pada temperature ali ne..Ujutru sam upalio motor i o5 poceo da dimi sto vise dajem gas sve se vise dimi..ostavio sam ga da tako radi 10 min i ugasio i nakon pola sata sam otisao da se malo provozam , nije dimio na svu srecu ali primecujem da i slabo vuce , ono 5-6 obrtaja ne pokazuje mi snage kao ranije.Tako sam imao problem prosle godine i samo sam zamenio ulje i vise se to nije desilo, sve do sada..

Dim je kako da ga definisem sive-bele boje ne znam ni ja bas koje je tacno boje (nisam daltonista) ali takvu boju ne mogu da registrujem nikako.:)

Citao sam na pojedinim forumima gde se spominje karike, gumice na ventilima..Da li od navedenog nesto je tacno ili neko mozda imao slicniih problema, ae da sredimo to na brzinu pa da se provozamo jos koji dan dok je vreme lepo..:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Belichast dim je kondenz, voda. Plavi ulje (karike gumice ventila..) i crni je gorivo.

Niko ti preko foruma ne mozhe rechi shta je tachno jer ne vidi. Ako dimi par minuta to belichasto dok se ugreje mashina pa prestane to je kondenz u granama..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ako nesto nije ok sa karikama ili gumicama dimice plavo. Belo moze da bude kondenz ili da sagoreva vodu-antifriz.

 

Aha , kako ja da to proverim sta li mu je i da resim problem, u njemu imam antifriz, tako je ostao od zime nisam ga menjao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Belichast dim je kondenz, voda. Plavi ulje (karike gumice ventila..) i crni je gorivo.

Niko ti preko foruma ne mozhe rechi shta je tachno jer ne vidi. Ako dimi par minuta to belichasto dok se ugreje mashina pa prestane to je kondenz u granama..

 

Onda mislim da je voda ,jer dimi dok se ne ugreje kako sam moogao da primetim..I sta sad da radim sa tom vodom, i zbog cega se to desilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Nemash tu shta, to se nakupi preko nochi tj kad ne vozish (zavisno od vremena) svi zhivimo sa tim ;)

Ima da se kupi buttplug tj jedan gumeni chep koji se stavlja u otvor auspuha, al to je vishe za duzhi period tipa zima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Nemash tu shta, to se nakupi preko nochi tj kad ne vozish (zavisno od vremena) svi zhivimo sa tim ;)

Ima da se kupi buttplug tj jedan gumeni chep koji se stavlja u otvor auspuha, al to je vishe za duzhi period tipa zima..

 

onda moracu tako da ga vozim :) a i primetio sam da su ova dva zadnja nooca bas ladna, valjda je zbog toga..Ja sam prosle godine promenio ulje i sve je bilo ok nije dimio ne znam da li da sada promenim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ulje se menja na max 6000km ili 1 god. Znash shta ti je chiniti.

Ps. Kisha, rosa, hladno vreme uzrokuju kondenz u auspuhu, hladnije je tako da osim ako nije plave bolje nemash shta da brigash ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ulje se menja na max 6000km ili 1 god. Znash shta ti je chiniti.

Ps. Kisha, rosa, hladno vreme uzrokuju kondenz u auspuhu, hladnije je tako da osim ako nije plave bolje nemash shta da brigash ;)

 

 

Pa nemam sta da brigaam :) ali sta je tu je,,hvala na savetu i odvojenom vremenu , javicu se ja kako bude i ako ima plavog dima 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1659 postova
  • Lokacija: Paracin

Ali je napisao da slabije vuce, podrazumeva se da je motor zagrejao na radnu tempereturu, a na to ne bi trebao da itice kondenz sem ako ga nema toliko da je zpusio auspuh a to je malo verovatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ali je napisao da slabije vuce, podrazumeva se da je motor zagrejao na radnu tempereturu, a na to ne bi trebao da itice kondenz sem ako ga nema toliko da je zpusio auspuh a to je malo verovatno...

 

da slabije vuce bas se primecuje..sad sam posao da ga provozam malo pa cu javiti kako je bilo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

milslim da kondez nema nikakve veze sa ovim tvojim problemom,pre bih rekao da su karike ili slaba kompresija.jer logicno gledas ako motor ne vuce i purnja u tvom slucaju je tako znaci da nema snage.....

 

dao bog da nije tako ali na to mi smrdi.....1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Mozda je dihtung glave motora , ali da bi proverio moras da skidas glavu , a kad vec skidas glavu bilo bi glupo ne zameniti dihtung. Ako je los dihtung tecnost za hladjenje moze da ulazi u cilindar . Proveri kompresiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Sada sam dosao i da vam kazem dimi samo posle 6-7 obrtaja, bas dimi cak izbacuje i crn dim na tom obrtaju..Vuce dobro 5 km pa 3 ne vuce dobro, desava mi se kad u 3 nabijem dobar gas pocne pucati na alspuhu..nekih 3-4 sekunde

 

Da li kompresiju moze automehanicar da izmeri ili mora to sa nekom posebnom aparaturom da se meri iskljucivo za motore..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 232 postova
  • Lokacija: Pecinci

aha, pa ne znam valjda oni to znaju kako se to radi i sta je sve potrebno . Koliko treba kompresija da bude

 

e to brate nemam poima,raspitaj se malo po drugim forumima.ili izguglaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

aha, pa ne znam valjda oni to znaju kako se to radi i sta je sve potrebno . Koliko treba kompresija da bude

 

e to brate nemam poima,raspitaj se malo po drugim forumima.ili izguglaj...

 

ok druze pogledacu aj sada, hvala na pomoci 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1659 postova
  • Lokacija: Paracin

Javice se neko i ovde da ti pomogne ali ne zuri sa rasturanjem, postoji mogucnost da ti zbog nekog kabla ili svecice jedna svecica ne radi ispod 5000 pa kada proradi upali benzin koji se nakupi u grani, pa proveri prvo da li rade sve svecice. Mada takodje moze da bude i dihtum glave pa da 'kvasi' neku svecicu. Ja bi krenuo od provere svecica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

A da pregledash karburatore? Ako vech dimi na 5-6k i chas vuche chas ne vuche veoma dobra shansa da su karbovi. Kad si zadnji put radio karbove i menjao filter vazduha?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Javice se neko i ovde da ti pomogne ali ne zuri sa rasturanjem, postoji mogucnost da ti zbog nekog kabla ili svecice jedna svecica ne radi ispod 5000 pa kada proradi upali benzin koji se nakupi u grani, pa proveri prvo da li rade sve svecice. Mada takodje moze da bude i dihtum glave pa da 'kvasi' neku svecicu. Ja bi krenuo od provere svecica.

 

ae pogledacu prvo svecice , da ih ocistim pa cu videti dalje sta je u pitanju, da krenemo bolje redom1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja