Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Thundercat ili Honda CBR 600 F3

Recommended Posts

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Pozzz svima ljudi. Resio sam konacno da prodam moj kinez Leike od 150ccm i predjem na pravi motocikl. Samo javlja se jedan problem. T-cat ili CBR.

 

Lepsi mi je T-cat i najradije bih njega uzeo, ali vidim da dosta ljudi ima problema sa drugom brzinom, tj. sa menjacem uopste. Moze li neka pomoc oko opredeljenja, dal da pratim srce (t-cat) ili mozak (cbr) i ako moze bez pristrasnih saveta. Moj leike je imao hondin agregat i presao je brda, polja, doline i njive i nista i uverio sam se da je honda kvalitetan motor ali opet bi pre yamahu. Hvala svima unapred.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

evo ovako posto cale ima T-cat,meni na izgled se vise svidja t-cat,agregat je jako pouzdan a to za drugu brzinu ne znam posto nikad nismo imali taj problem motor ima 36000 i druga brzina je kao prvog dana,sve zavisi kako ga je vozio i cuvao prethodni vlasnik,tako da nadji jedan dobar primerak i bices miran ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

T-cat nema problema sa drugom brzinom ni vise ni manje nego bilo koji drugi motor. Problem se javlja zbog tockarenja ili sto neki vole da saltaju bez kvacila pa ne ubace lepo iz prve u drugu. Inace oba motora su dobra i pouzdana. Mozda t-cat za nijansu bolje ide.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ko je iole bavi tim starijim motorima zna da je cbr 600 za dve klase bolji od thunderca,a takodje zna da thundercat,fzr 600,pa i thunderace i fzr 1000 imaju najlosije menjace.....kao sto zzr voli da prolupa,ma kako ga odrzavao,jednostavno ko god ga je malo ostrije vozio,obavezno je prolupao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Ko je iole bavi tim starijim motorima zna da je cbr 600 za dve klase bolji od thunderca,a takodje zna da thundercat,fzr 600,pa i thunderace i fzr 1000 imaju najlosije menjace.....kao sto zzr voli da prolupa,ma kako ga odrzavao,jednostavno ko god ga je malo ostrije vozio,obavezno je prolupao....

U cemu se ogledaju te dve klase?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ima vremena naucices....

 

Vazno da si ti naucio...0takoje.gif to sto je cbr skuplji 30-50% ne mora da znaci da je obavezno bolji...sve zavisi ko je vozio motor i kako je isti odrzavan...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Honda CB750 Sevenfifty Nighthawk

Vozio sam obadva motora doduse 1000 CCM,hondu cbr900rr fireblade i T-cat,hmmm sta reci honda je honda,za klasu bolja od yamahe, Razlika je minimalna ali po isporuci snage honda odeeeeee. E sto se tice 600 CCM brat je opet za hondu,znam dosta ljudi koji voze hondu i imali su slicnih problema pri izboru kao ti,yamaha je bila u srcu ali su uzeli hondu i nisu se pokajali. Sto se mene licno tice kupi ono sto ti se svidja,onda ti nece tesko ni pasti ni servis ni sto je honda zeru bolja niti bilo sta.bice ti yamaha savrsena.

Govorim jer uprkos svemu ja cu kupiti BMW pa makar bubreg prodao i dizao kredit za servis.

Nadam se da sam pomogao.

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Ima vremena naucices....

 

Nije pitanje da li cu ja nauciti, nego da onaj ko je otvorio ovu temu dobije argumentovane razloge za i protiv.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Mislim da sam nasao nesto

 

http://www.mojauto.r...92_cbr_1998_god

 

Jel zna neko nekog dobro majstora ili nekog ko se bas razume da ode samnom da pogledamo motor. Nisam ni ja tututmrak za motore, ali ipak bih voleo nekog iskusnijeg pored sebe.A sto se tice kojeg evra vise, to vise ne moze. Nategao sam se maximalno. Imam platu 350e i jedva sam se skrpio za ovih 2 soma.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Moj glas ide Hondi. Nisam vozio T-Cat, imao sam priliku da je kupim i razmisljao sam da li da je pazarim ili ne. Kad ono menjacika zezala. Tad naravno batalim. Trazio 600 F4, isao da pogledam par komada koje su bile u oglasima ali nisu bile ocuvane kako bi trebalo. Na kraju sam ipak naleteo na Hondu i ukupio je.

 

I nije to samo prica, pouzdanije su, manje se kvare, kvalitetnije. Za voznju odlicne, i drze cenu za razliku od ostalih. Manje ces izgubiti kad budes prodavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Sto ne sacekas jos par meseci pa na zimu lepo uzmes f4,cene ce pasti a ti ces imati vremena za dopunu budzeta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1222 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Vozio sam oba, a thunderpussy imam u garaži, ovako mislim da ti je to +/- isto, pussy je meni lepši na izgled što se pouzdanosti tiče potrudi se da nađeš primerak u što boljem stanju a da li je Honda ili klavijatura svejedno je..... zavisi šta želiš od tog motora... R ili tourer... po meni ZZR 600 bi mogao isto da ti radi posao a naći ćeš ga za manje para od pomenuta dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Odlucio sam se ipak za CBR, jbg. Juce sam bas probao jedan cbr 500 f. Jbt, motor 1989. god, ide ko metak, poteze ko supermen, a sva olupana. Pitao vlasnika gde nalazis delove, kaze kod njega je 3 godine i nista nije menjao, cak ni redovan servis !!! Menjac normalno, zvuk motora normalan, ono... Sad mi ostaje da sacekam zimu i da nadjem dobrog majstora. Joj ocu li ga vise pazariti :ooo:

 

Nudi mi kolega sa posla njegov f4 u stvarno extra stanju. Znam da ga on po gradu vozi normalno i da nema jajca da tockira, za 2400e

 

2003. god Mislite da je to ok cena? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: ...razgledam oglase...

Neko je pomenuo da se saceka zima, i da ce cene pasti...to znam, ali bi iskusnije da pitam koliko bi to otprilike bilo u procentima...nadam se da nije problem sto sam to pitao u ovoj temi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: ...razgledam oglase...

Da li je ovo pitanje ozbiljno, ili je sala? Mislim na ovo zasto cena pada... :stabre: No, nema veze...Ja sam nekog misljenja da zaista dobrom motoru nece bas puno pasti cena...Slazem se da 200 EUR nije malo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Zasto pada cena preko zime,zavrsava se kalendarska godina motori koji su vozeni su preziveli jos jednu godinu gube po malo na vrednosti,uvoze se mladji modeli sa konkurentnijom cenom,ljudi prave kombinacije za kupovinu drugih modela da ne nabrajam vise. Ajd ako mozes pusti slike te f4-ke iz 2003 god cena je i vise nekgo primamljiva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Nemam slike. To je od kolege. ako mi bude spustio cenu do zime na 2200eur, kupi cu ga ja, ali samo ako je F4i,ako ne, mogu da ti dam njegov broj pa se povezite. Jbg, bog je prvo sebi ostavio bradu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

N treba mi motor,cena za to godiste je itekako primamljiva,samo obrati paznju na stanje za te pare ne moze ni iz Italije da se uveze to godiste a da je u koliko toliko dobrom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja