Jump to content

Moto Zajednica

Molim savet hitno!!! - S Bike pregled

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova

Danas sam bio u servisu S Bajk na pregled jednog DragStar 650 koga bi hteo da kupim. Dan pre sam zvao telefonom, javio se neki cikica i rekao mi je da mogu da dodjem kada hocu, da je pregled besplatan i da se to zavrsava za 2 min. Bio sam iznenadjen, ali rekao sam sebi hajde da poslusam.

 

 

Dosao sam sa vlasnikom motora, upoznao sam cikicu i cikica je poceo da gleda motor tako sto je dva puta obisao oko njega, nije ga ni pipnuo, rekao vlasniku da ga upali. Vlasnik ga je upalio, motor je pri tome bio vruc posto je vlasnik 2 minuta pre toga dosao sa njim u servis, i svi smo culi kako radi neravnomerno. Vlasnik je krenuo blago da ga turira, cikica je pomerio vlasnika i dodao gas par puta, odaljio se od motora i rekao je kupi ga, motor je odlican. Pregled je trajao sve ukupno 30 sekundi.

Ja sam ga tada pitao a sta je sa padanjem, viljuska, diskovi, malo je ulubljen auspuh?!?!?!? On je pitao jesi li probao motor, ja reko nisam sad je prvi put tu kod vas. Rekao je odmah sedi na motor i obrni jedan krug, ja sam otisao i vratio se, i on je pitao, da li motor vuce na neku stranu. Ja mu rekoh ne, a on je odgovorio: to znaci da motor nije ozbiljno padao jer da jeste to se odmah oseti u voznji.

Bio sam totalno zbunjen, i kada sam otisao kasnije unutra da pozdravim majstora cikicu, jos jednom sam ga pitao za motor, a on je rekao uzimaj to ja ti garantujem za njega?!?!?!?

Sta me zbunjuje u ovoj prici:

- Motor je pregledao tako sto je dva puta obisao oko njega, bez pipanja

- Agregat trokira i to smo svi culi, on ga je zaturirao dva puta i rekao da je odlican

- Mene je poslao koji pri tome nemam tri blage veze sa zivotom o motorima da ga vozim i da vidim da li je padao

- Rekao mi je da ce on da uradi servis sa stelovanjem ventila za 135 eura i da ce da radi super

 

Iz servisa sam izasao nepoverljiv, ljut, razocaran prosto mi je izgledalo da me je na brzinu otkacio da bi nastavio da radi svoj posao, a pri tome ja za taj motor dajem nekoliko hiljada eura!?!

Dosao sam kuci i na ovom forumu saznao da je taj cikica legendarni Spale koji je neverovatni carobnjak za motore, a pogotovo Yamahe. Tek me je ta informacija zbunila posto svi kazu da je on veliki mag, a meni je opet delovalo da nije pogledao motor. Pre toga sam citao jedan clanak koji govori na sta treba obratiti paznju pri kupovini motora http://www.bajker.com/textovi/magazin/saveti-za-kupovinu-polovnog-motocikla.html

Spale nije pogledao ni 20ti deo svega ovoga, a pri tome je hladno i sa davanjem svoje reci kao garancije rekao kupuj motor.

Sta bi vi uradili?

Razmisljam da ipak odem do plattnera da mi i oni pogledaju motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

U svakom slucaju jos jedan pregled od drugog lica ti ne bi skodio, mi preko interneta ti ne mozemo mnogo reci osim onog sto nama iz treceg lica deluje logicno. :neznam:

 

Teraj jos jedan pregled, pregledaj ram da nije negde ispravljan, kirv ako to ne rade majstori, i na kraju neka odluke strucnjaka i tvoj opsti utisak odluce. Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

oteraj ga u plattner slobodno, majstor Zlaja je dobar i naplatice ti koliko bude gledao motor, a radni sat je 2000 rsd. meni su uzeli 500 rsd za pregledanje (15 min), dok su mi u hondi to isto naplatili oko 3,000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Bolje ti je da oteras motor u jos koji ozbiljan servis, bolje izgubi na taj pregled 20-30 eura, nego ga kupis i kasnije pocinjes da kapiras da si se zeznuo, onda ces na mnogo vise izgubiti na preprodaji, pogotovo ako se ne razumes i preplatis motor koji ima skrivenih mana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Evo da napisem zavrsetak price o drag star 650, majstoru carobnjaku Spaletu, i majstoru Zlaji iz Plattnera.

Zakazao sam termin u Plattneru posto mi majstor carobnjak Spale iz SBike servisa nije ostavio dobar utisak. Sta cu kada ne verujem u magiju i neciju sposobnost da dva puta obidje oko motora, bez pipianja :) i kaze motor je odlican kupuj ga.

Ostavio sam motor juce u plattneru i dosao jutros u 11:00 kada je bio zakazan pregled motora. Cim sam usao u Plattner, docekali su me ljubazni momci koji su u rukama vec drzali kompletnu specifikaciju delova za menjene i opis stanja motora. Rekli su mi idi sa ovim kod majstora Zlaje da ti on sve to pokaze na motoru.

I onda je majstor Zlaja poceo svoje izlaganje:

- Motor je padao

- Promenjen mu je prednji branik, dekli filetra koji vise nije u hromu, ceo zadnji branik

- Farban rezervoar i ceo motor (Inace po broju sasije motor je bio beo a sad je crni)

- Nije dobro ofarban pa su pocele na rezevoaru da se pojavljuju kokice koje ce uskoro da pokazu rdju

- Curi semening necega

- Lamela potpuno otisla i mora da se menja

- delovi koji su menjani posle pada nisu vise originalni

- i na kraju je rekao da je agregat u odlicnom stanju i da kilometraza nije vracana

 

Hvala Plattneru i majstoru Zlaji. Puno Vam hvala sto ste mi za 2000 dinara ustedeli bar 1000 e ulaganja i puno hvala clanovima ovog foruma koji su me savetovali da odem u Plattner.

 

Majstora carobnjaka Spaleta ne zelim ni da komentarisem, sve je jasno.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja