Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB400, Krusevac, da li zna neko nesto o njoj

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Nadjoh na oglasima Hondu CB400, iz Krusevca, siva, presla 27000 (???), prodavac kaze da ima samo problem sa anlaserom, nekad nece da upali, losa zadnja guma, ceni je 1150 evra, kaze da je sve ostalo dobro, da li zna neko nesto o njoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nije mi poznat takav motor , to je verovatno skoro uvezeno ...

Ali Krusevac ti je blizu , pa je najbolje da dodjes i pogledas . A ako mogu nesto da pomognem , tu sam  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ako je to honda cb400n onda je ona cca. 80-84 godiste. Kilometraza za tako star motor je malo diskutabilna al to i nije tolko bitno. Ako je agregat ok, ne bije plavi dim i nije padano...padano sigurno jeste, ali da nije "ubijena"...daj mu tu negde 900 evrica, i svi sretni i zadovoljni  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Kako god okrenes, orjentisi se prema mojoj Hondi CB450s, 1988 godiste, koju sam prodao u avgustu 2007-e godine, u full stanju za 1200e, i to sam cekao dugo da naleti kupac. Da je tad nisam prodao, verovatno bi jos bila kod mene.

Odlicni su to motori ali nazalost, ima toliko mladjih motora za neku malu razliku u ceni.

Moj savet ti je da bolje sacekas da skupis jos neku kintu i kupis nesto mladje sto ces sutra lakse moci da prodas a i trenutno u Srbiji je veca ponuda motora nego sto je potraznja tako da pazi sta kupujes.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Videcemo, sta bi jos trebao da pogledam na ovu hondicu, kako bi mogao da proverim stanje agregata, koliko bi trebala km da razvije kad je isprobam, pa da je malo turnem u mesto i vidim dal ne dimi, na anlaseru mi reko da fali neki mali deo na r... tako nesto, ili neke cetkice, ne razumem se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Da nije regler u pitanju. Moj ti je savet da ako možeš povedeš nekog majstora za motore sa sobom. Časti čoveka 10-20 eura al barem ćeš  biti miran.

Otvori dobro oči i NE ZALEĆI SE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Obrati paznju! To sto kaze  ma samo bendiks  jeste cesta mana kod cb 400  i 450 . Nije neki problem ali zahteva skidanje i rastavljanje masine.Radi se o mehanizmu sa rolnicama kojim radilica prihvata alnaser. Nov kosta oko 60 evra a moze i da se poravi stari ali moras da dodjes do radilice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Nisam iso do Krusevca, bilo klizavo, skoknuli smo do paracina, CB4oo, '84, 55.5oo km  presla, zapazio sam da joj curi ulje iz glave motora (gornji deo), zadnji lancanik ima luft 5 mm, vidi se da je padano sa leve strane (izgreban dekli), bocne plastike se drze jedna na holsraf (probusen na sredinu plastike) a druga na zicu, i nisam znao da je teska 336 kg. Ima jedna plava u pancevu mozda skoknem i nju da pogledam jes sam sad u BG-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Nije teska 336kg, to je nosivost motora.

 

Gledaj, motor to godiste da bude u perfektnom stanju ne moze da vredi vise od 900e pa da je ne znam sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

OKe, uzecu u vidu i CB450 (do 1200 e poredjenje sa brrka-inim koji je prodao), ne znam da li da gledam i neke GPZ500 i suze GS500, u principu meni treba motor ne velike kubikaze zbog registracije, za sezonu bi sa njim presao max 2oo km (i manje), retko kad bi ga malo zavrteo u visoke rpm cisto da me mine zelja, sve u svemu motor bi malo bio vozen, cisto da se opustim kad dodjem iz BG-a u Jag.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Imao je jedan GS500 na prodaju, cini mi se da je 1994 godiste, uvezen, dobijes ga na ime, prva boja, bas dobar motor za nekih 1300e.

Na tu cenu je potrebno dodati registraciju i verovatno manji servis (filter i ulje).

Ne znam da li si spreman da das toliko para ali to za takav motor nije puno s'obzirom da bi neki motor 10 godina stariji i pitanje u kakvom stanju platio 300-400e manje ili Hondu kao moju 100-200e manje. Ipak je ovo novije 5-6 godina a koncepcije su slicne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Nije teska 336kg, to je nosivost motora.

 

Gledaj, motor to godiste da bude u perfektnom stanju ne moze da vredi vise od 900e pa da je ne znam sta.

 

Potpisujem ovo...i neka ti to bude i orijentir za cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ako je tako onda super, meni bi najvise odgovarala CB400-450, nadjem je u dobrom stanju, i malo ostavim para da se nadje za neke iznenadne kvarove, gorivo, itd, vazno mi je da je u dobrom stanju, a godiste manje vise.  :P

(a ozbiljniji motor kad se zaposlim)

 

ova je iz krusevca, zadnja cena bi bila 950e, zadnja guma losa, bendeks problem

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=7346&trazi=1&ur=1&model=62&cena=2&m=Honda-CB-400-N

 

 

Ova je u pancevu

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=7085&trazi=1&ur=1&model=62&cena=1&m=Honda-CB

 

ova je u paracinu, curi ulje iz glave cilindra

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=7340&trazi=1&ur=1&model=62&cena=1&m=Honda-CB

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Pazi, ja sam imao CB400N. Ja sam bio po Karpatima na -10, na put od par hiljada kilometara, bio do Zagreba, nisam imao problema za tih oko 5-6000km . Bio sam natovaren kao mazga, nisam ni ja "pero" ,ali  nije zakasljala ni uzbrdo.  Znam i sadasnjeg vlasnika, on promenio lanac i lancanike, i vozio je celu sezonu. Sad, CB400N je 44ks, a CB400 je 35ks, ako se dobro secam. 

Doduse, ja sam je sredio, ali meni vredi svaki ulozen dinar koji mi se vrati u predjenim kilometrima.

Evo ti par linkova na kojima ces videti sredjivanje mog motora, i putovanja istim. Imas i cene popravki, pa ti vidi. Slazem se sa Pekijem sto se cene tice, i bokilicem, da ne kupujes taj sa pokvarenim bendiksom.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=3982.msg50074#msg50074

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=5449.40

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=6453.0

 

Srecno sa kupovinom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ne znam zasto razmisljas o karikama, a motor jos nisi ni kupio  ;D

Nemoj tako, kupi taj koji dobro radi, ako ne znas sam, povedi sa sobom iskusnijeg koji ce da je provoza i ko ce iskreno da ti kaze misljenje. Ja sam menjao karike, jer sam bio budala. Narucio sam ih pre nego sto sam odneo glavu na obradu ventila, posle cega je motor radio odlicno, a nove karike sam stavio, samo zato sto sam ih imao.

Ako vec imas problema sa kompresijom, taj motor jednostavno zaobidji.

Cena karika je meni bila oko 110-120 €, ali moras onda racunati i dihtunge, i gumice ventila, i obradu glave, jer to ide sve zajedno. Original delove mozes nabaviti kod Saleta iz Trstenika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja