Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xv 500 se

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav svima!

 

Moze li neko da mi kaze koliko ulja ide u Yamahu xv 500 se, naravno sa zamenom filtera i koje ulje da sipam (polusintetiku ili mineralno i koju gustinu)!?

 

Hvala!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XVS 950a Midnight Star

U vezi prvog pitanja:

 

http://www.louis.de/...hnik&typ_id=26R

 

U vezi drugog, preporučujem polusintetiku. Sintetika je bespotrebno bacanje para na nešto što ti nikako ne doprinosi, a može i štetiti. Proizvođači za naše podneblje preporučuju 10w-40. Lično, u svoju raniju mašinu sipao sam 15w-50. U ovu novu još uvek sipaju serviseri, takođe polusintetiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1964 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Idi na ovaj sajt i skini manual u kome je sve napisano. 1zdravo.gif

www.manualedereparatie.info

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Ljudi sta da radim! Otisla mi membrana na vakum pumpi, naravno za yamahu xv 500 se i kako da resim problem! Gde da nadjem drugu ili bar da servisiram ovu staru ako nema nove! Pertlovana je koliko sam mogao da vidim i mislim da je servisiranje jako tesko a obzirom da je motor 89. godiste pitanje je da li ima negde nova! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pa idi u neki Yamahin servis pa vidi sa majstorima. Pretpostavljam da misliš na vakum membranu u slavini za gorivo ? Fabrike radi uštede ne prave te slavine za svaki model motocikla posebno, već ista slavina pasuje bar na desetak različitih modela. Nek majstori pogledaju i naćiće ti istu slavinu al od drugog modela Yamahe !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ljudi sta da radim! Otisla mi membrana na vakum pumpi, naravno za yamahu xv 500 se i kako da resim problem! Gde da nadjem drugu ili bar da servisiram ovu staru ako nema nove! Pertlovana je koliko sam mogao da vidim i mislim da je servisiranje jako tesko a obzirom da je motor 89. godiste pitanje je da li ima negde nova! :(

Pitaj u yamahi u Beogradu. kada ne mogu da pronađem deo za moju (1983) nađem na netu kataloški broj dela i preko njih naručim, jedino što se kod njih deo čeka 15-20 dana ako nema na stanju. Treba ti komplet za reparaciju slavinice, skoro sam ga kupio za moj motor u motormania u Zagrebu, 20 evra koštao. Pogledao sam na njihovom sajtu, nema na stanju za tvoj motor, što ne znači da ne može da se naruči. meni je to preko Zagreba i zgodnije. Naručim, oni mi pošalju brzom poštom kod njih u Tovarnik, tamo platim u pošti, jeftinija poštarina, nema carine... Meni je Tovarnik na malo više od 100km, ne znam odakle si ti i dal bi ti to odgovaralo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Ljudi sta da radim! Otisla mi membrana na vakum pumpi, naravno za yamahu xv 500 se i kako da resim problem! Gde da nadjem drugu ili bar da servisiram ovu staru ako nema nove! Pertlovana je koliko sam mogao da vidim i mislim da je servisiranje jako tesko a obzirom da je motor 89. godiste pitanje je da li ima negde nova! :(

Imaš PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja