Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jedno pitanje za sve Jawamanijake :

 

Koliko nas ima sa foruma a da su nam Jawe u voznom stanju, tehnicki ispravne i da ih zaista vozimo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Па Лорде, мајка му стара... Могао си и Црнку да додаш! >:(

 

1. lord_oblivion

2. kgujas

3. sky & Црнка  ;)

4.

 

Био бих слободан поменути господина Јошку, који, такође, поседује 350ТЅ.

 

 

@SKY  hvala za odgovore,pm nisam dobio

 

pozdrav

 

Не знам зашто ниси, у сваком случају, нема на чему!  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Svako ima da upise sam sebe  ;)

Joska samo djira do posla i nazad, cak i na pijacu tera Hondu  ;D , stoga ne znam da li da ga racunamo?

Sabiranje sam pokrenuo radi organizovanja zajednickih voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

1. lord_oblivion

2. kgujas

3. sky & Црнка  Wink

4. Bokiorca (registruj sto pre pa da djiramo)

5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Subotica

Pozdrav svima,

U subotu sam napravio izlet do Temerina. Isao sam do Joske, da ga upoznam i da mi sa Jawe izbaci staro paljenje. I ja , a i moja Jawa smo mu zahvalni za novo paljenje, jer sad se lepse vozimo.

Puno hvala majstore !

Navratio je malo kasnije i Peter Pan i mogu reci da su obojica cool momci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Jawarosi, prenosim Vam pozdrave iz Jagodine od jedne devojke i njene Jawe u ekstra stanju!!

 

Us7bF_dscf2796resize.jpg

 

GV2xA_dscf2813resize.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

2 kgujas

 

Drago mi je da sam te upoznao!  :)

Mogu reci da ti je Jawa utegnuta i lepo radi. Takodje mi je drago da si se resio platina i namestanja istih. Sada ce voznja biti prava uzivancija bez stelovanja paljenja usput. Ja sam sa novim paljenjem dobio ravnomerniji rad motora, a i potrosnja se malkice smanjila. No, dosta o mojim iskustvima, cekamo da se navozas i da izneses svoje vidjenje novog paljenja.  ;)

 

P.S. Hvala na komplimentu i mogu reci da si i ti cool momak!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Picasso, daj uclani je na forum, da je bacimo na spisak i da menjamo iskustva  :)

Pa jel' ona to uopste vozi ili je cuva u garazi pa samo za showoff ?  ;D Nema ni trunke prljavstine na motorcetu  8)

 

kgujas, sad ces tek da spoznas zadovoljstvo opustene voznje  ;) Daj neku sliku tvoje Jaworke...

 

Planiram da menjam lancanike, ima li nekih raznih 'velicina' tj broja zuba ili sve to isto? Da znam kako da narucujem.

Ima li neko viska jedan sraf za spaner? Na levom spaneru mi je kriv sraf pa da stavim normalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Picasso, daj uclani je na forum, da je bacimo na spisak i da menjamo iskustva  :)

Pa jel' ona to uopste vozi ili je cuva u garazi pa samo za showoff ?  ;D Nema ni trunke prljavstine na motorcetu  8)

 

 

Rekao sam joj za forum, navodno ce potraziti...!

Zenska posla, sta ces sve mora da bude cisto  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

E ovako, da krenem i ja pricom i da vam pokazem moju jaworku. Na zalost nemam ni jednu sliku kakva je bila pre, ali ne daj boze, sve zardjalo, prljavo, mastno, pravi uzas. Ram je inace od 350 a masina je 250 sa 2 cilindra. Necu mnogo da vas smaram citanjem, bolje pogledajte sami. Inace moram reci da je veoma malo novca ulozeno, malo maste i snalazljivosti i moze nesto da se napravi.

Ovo je bila samo proba kako ce sve to izgledati, a kasnije se vidi i kakva je sada.

post-4631-12879034847531_thumb.jpg

post-4631-12879034847944_thumb.jpg

post-4631-12879034848352_thumb.jpg

post-4631-12879034848896_thumb.jpg

post-4631-12879034849415_thumb.jpg

post-4631-12879034849825_thumb.jpg

post-4631-1287903485067_thumb.jpg

post-4631-12879034851164_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Evo ja da se nadovezem na moju pricu. Slikano je telefonom pa slike nisu najboljeg kvaliteta.

Koliko je ulozeno???

Sve sam pisao da vidim da li ce se na kraju isplatiti!

Motor 40e

Saobracajne 50e

rezervoar 500din (od jawe 175)

farbe 920din

karike 1700din

semerinzi 360din

kit 310din

3x sprej 720din

dihtun masa 200din

svecice 430din

sijalice 250din

kljuc za kontakt 50din

lanac 850din

jos neke sitnice da ne nabrajam oko 20e

 

Ukupno oko 200 eura

Pa isplatilo se zar ne? Zato nemojte nista bacati, sve se moze srediti. Inace su taj motor hteli da prodaju u staro gvozdje, a kada je video bivsi vlasnik nije mogao da veruje da je to taj motor. A zasto je bio tako jeftin to je duga prica, kod jednog je bio motor a kod drugog saobracajne pa je motor stajao i nije vozen, tako je to kada se ljudi posvadjaju. Pa sam onda od jednog uzeo motor a od drugog isprave. Inace sam rasturao sve do zadnjeg srafa jer je sve zaribalo od stajanja napolju.Menjao sam sve lagere na masini koje sam dobio na poklon, guvernar sam nasao za dz, naslon sam skinuo od neke stare stolice na tockice, far sam imao od nekog auta...

Planiram jos za sada da uradim torbicu ispod fara i da stavim jos dva mala fara sa strane (od bicikle, partizanke koja ima kratko i dugacko svetlo ali ne mogu nigde da nadjem drugi),da tapaciram naslon, bisage koje sam nasao na vojnom otpadu tj. neke metalne kutije za prvu pomoc, samo da se ofarbaju i da se naprave drzaci. Cim to uradim stavicu jos neku sliku. A kasnije kada budem negde naleteo na zadnji tocak 16' spusticu amortizere i izbaciti prednju viljusku malo napred, tako da bi motor bio malo nizi i duzi. Okacicu ovih dana neku sliku od drugarove jawe koju smo takodje prepravljali, a trenutno se sredjuje jos jedna od drugog druga. Inace jos neki drugovi razmisljaju da kupe po neku jawu pa da sredjuju kao mi. Mozda kasnije i osnujemo klub ali da se zove "San ili Jawa". Jos da registrujemo nase jaworke pa da zujimo po Srbiji.

A evo i slike sata koji sam uradio u corelu.

post-4631-12879034851744_thumb.jpg

post-4631-12879034852167_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Deder pojasni malo sta je radjeno oko paint-a na rezervoaru. Konkretno me zanima onaj tribal na rezervoaru, ko je to radio i ako znas, kako?

Super je JAworka...!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Mnogo lepo si je sredio  8)

Guvernala mi se jako svidja, to od nekog bicikleta?

 

 

Hvala! Guvernar jeste o bicikle ali ne znam kako da obajsnim od koje tj. one koju crnci voze koje stalno vidjamo na filmovima, sve druge koje sam nasao bili su slabi, hteo sam da pravim od lanaca kao sto je Pikaso cini mi se radio ali sam odustao kada sam nasao ovaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Deder pojasni malo sta je radjeno oko paint-a na rezervoaru. Konkretno me zanima onaj tribal na rezervoaru, ko je to radio i ako znas, kako?

Super je JAworka...!!

 

Sve sam ja radio, od pocetka do kraja, ono sa stane su neke suze koje se lepe, samo sam ih ofarbao sprejem kao sto je viljuska.Sto se tice tribala to je jednostavno, nadjes neki na netu koji ti se svidja odstampas na samolepljivom papiru, lepo izrezes skalpelom zalepis i ofarbas (takodje sprejem) ali tankim slojem dva puta. Trebalo bi da se uradi auto lakom posle svega jer se sprej skida od benzina, ali moze i ovako. Posle sam odozgo proprskao ceo rezervoar tako da se presijava na srebro, isto to sam uradio i sa ramom ali to se ne vidi na slici. Moze da se radi gde je promaja ili ventilatorom i onda se srebrne cestice lepe preko farbe, ali dok je jos sve sveze. Cuo sam da ima i dodatak za farbu da se isto tako presijava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Evo slike od drugove jawe, inace je na njoj stavljen drugi rezervoar, far, guvernar je pravljen i sediste je prepravljeno, i naravno farbanje, masina je bila ok.

post-4631-12879034865993_thumb.jpg

post-4631-1287903486658_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Uff Uff, od cega je njegov rezervoar?

Upicanjena masina, nema sta  :)

 

Na zalost on taj motor ne odrzava, to je slikano posle poliranja a od tad mislim da je nije oprao ni jednom  :)

Rezervoar je od californije ali se razlikuje vrlo malo od 175, gotovo identicni kada se uporede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Donja Mutnica-Paraćin
  • Motocikl: Jawa 250 Custom

Imam i ja jedno pitanje, kako da lepo nastelujem karburator? Motor se gusio na malom gasu a na vecem isao kao lud, stelujem i nista a potrosnja sacuvaj boze. Uzeo od druga karburator malo nastelovao ne gusi se, slabije vuce a i potrosnja mu nije jaca strana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Prvo proveri da nema negde fals vazduh.

Predpostavljam da si ocistio karburator, dizne, filter vazduha i goriva. Proveri u kakvom stanju su igla i siber.

 

Citiracu PetarPan-ov post iz ove teme :

 

"Na karburatoru kod TS Jawe imas dva srafa. Onaj sto stoji manje vise uspravno ti sluzi za stelovanje lera (stelujes polozaj sibera). Onaj drugi sto stoji vodoravno ti sluzi za namestanje smese - odnosa gorivo-vazduh, ali samo u leru i pri nizim obrtajima. Vise odvrnut sraf - vise vazduha.

Fabricka shema namestanja karburatora:

1. Sraf za vazduh odvrnes 3/4 kruga, a iglica u siberu ti je spustena skroz dole (prvi ili treci polozaj, kako ti se vise svidja)

2. Sraf za vazduh odvrnes 1,5 do 2 kruga, a iglica u siberu je u drugom, srednjem polozaju.

 

Kod mene je namesteno po ovom pod br. 1, ali je fabricki filter."

 

I kod mene je nastelovano pod 1, malo me jebucka sajla gasa, ali radi i trosi zadovoljavajuce.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja