Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine novog(polovnog) motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Pozdrav svim forumašima. Pre svega da se predstavim iako sam to već uradio u temi. Zovem se Nikola, živim u Beogradu i od prošle godiine sam baš počeo da se interesujem za motore. Do pre 2 godine sam vozio skuter, pa sam prešao na kola jer sa skuterom nisam mogao da zadovoljim sve potrebe. Sada sam odlučio da želim da skupim pare za neki motor od 125cc, po mogućnosti enduro.

U proteklih 15-ak dana pomno sam pratio forum i provodio dosta vremena čitajući savete iskusnijih bajkera (pošto sam ja nov) pa sam se odlučio i ja da zatražim par saveta :).

Tražio sam na oglasima, čitao po forumima, ali bi mi mnogo značilo kada bih dobio malu pomoć oko odabira motora, sitnica i bitnih stvari na koje treba da obratim pažnju itd. Jedan od prijatelja mi je rekao da bi mi qingqi 125 odgovarao kao prvi motor pa me zanima vaše mišljenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

pa ja da sam na tvom mestu uzeo bi sprint pulsser mislim da su oni od 200-250 kubika znam da sam vidjao tako neke modele. I bacis malo narandzaste i ktm nalepnice i cepaj! Po meni on deluje kao najkvalitetniji kinez. + je 4t ne trosi puno. prelistaj oglase mozes cak i neki dobar da nadjes sigurno, a mozda nadjes i novog jeftinog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Za*ebi novog kineza :D. Uzmi nov samo ako planiras da ga vozis dok se ne raspadne, imao sam iskustva sa novim kineskim skuterom :D. Mada ne bih ti ni polovnog predlozio, al ako ne nadjes nista drugo jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Ne znam. Razmisljao sam se izmedju nekog qingqija i tog sprinta, mada vidim da su bolje kritike za qingqi i na forumu i inace.. Ako bi neko ko ima neki od ova dva motora mogao nesto vise da mi kaze znacilo bi mi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • svrati kad mu je dosadno, 258 postova
  • Motocikl: GSXR 600k7 & kTm 690smc 2009 i Thundercat 600 2001

quingqui nije los za te pare za pocetnika, imas i sprint appolo 250(ne znam kakav je sa kvalitetom ali meni izgleda lepse od quingquia)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Nikako taj apollo, procitaj samo temu ovde na forumu i sve ce ti biti jasno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

sprint i taj quingqui su isti... A znam jednog lika ima ga par godina jos uvek ga tera, cak imas i likove na forumu koji ga po njivama voze. Nije to kineski skutercic, pa da ima sta tu da se sakrije ispod plastika.Secam se ranije kao pricali iskopirana masina od suzukija 125 ( nesto ne verujem to)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

Koliko ja znam Pulser se racuna u Supermoto mada kako mu je ogibljenje mekano(previse po mom ukusu) moze da se racuna i u enduro :D

Varadero je dobra stvar,i sve zavisi za koju namenu mu treba :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja