Jump to content

Moto Zajednica

Pad sa motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Želeo bih da podelim jedno veliko iskustvo sa vama. Kao što vidite u naslovu,reč je o padu sa motora.

02.Februara 2007. tačno u 14:00 doziveo sam tešku saobraćajnu nesreću.Oko nedelju dana ranije,uradio sam servis na motociklu

(KAWASAKI ZX-6R 2002),sa NOS Octan Booster-om,gde je zamenjena i zadnja guma.Nesreća se dogodila tako što sam se kretao iz pravca novog Merkatora,ka Fakultetu Dramskih Umetnosti,normalno,pošto sam klinac-velikom brzinom gde sam hteo da zaobiđem automobil pa mi je zbog prebacivanja brzine-na više,proklizao točak. Motor mi je BUKVALNO nestao pod nogama,tako da sam bio u vazduhu jedno 1,5m što je posle prešlo u klizanje od oko 50m na betonu.Mnogi od vas će reći možda da i nije nešto ozbiljno,ali samo da čujete glavni deo...... od opreme ništa,sem kacige(koja je prošla neoštećena) dlanove sam izrezao i spalio zbog trenja,kolena su prošla sa oderotinama,kao i desna podlaktica.Što se motora tiče,po rečima jednog očevidca,motor se isprevrtao oko svoje horizontalne ose oko 3-4 puta,koji je proleteo pored mene i završio na suprotnoj strani kolovozne trake. Boga mi gusto je bilo,ali zato sad vozim samo na +15 i švaler gas. ISS tj. Stojke,vam može potvrditi. Zato svim početnicima savetujem,da se paze,to nisu stvari za zezanje,jedno je kad neko priča a drugo kad osetiš sam. Samo lagano.Zahvaljujem se unapred na strpljenju za čitanje ovog pisma. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Zato sam ja prvo vozio skuter 50ccm  pa sad YBR125, polako nigde ne zurim svestan sam da jos uvek nisam iskusan za neki snazan motor. Sve ce kasnije da dodje vremenom, ovaj moj i da oces ne moze da ide preko 100 tako da opusteno ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Prvi motor mu je bio neka java od 50 kuba i vozikao se kroz blok ako se dobro secam. To je bilo davno.....tada jos Vuleta nisam ni poznavao ( sem iz vidjanja ).

 

Ali prva prava makina mu je bio ZZR 1100 (91) godiste....jeste da je vise bio kod majstora, al sta sad.

 

Zatim je imao ZX 6 R ( gore navedenu ) i sa nje je pao i to gadno.

I dan danas se secam prizora i rana koje je imao i na sta je licio. Vazno da je kacigu imao, ali ostalo......znaci ako onaj gore voli lude, eto vam ziv dokaz > vule.

 

Deder vule, baci par smanjenih slika da ljudi vide. Ovako sa textom je malo suvoparno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

e ovo je edukativno =nigde bez opreme i polako......ja sam pao pre par godina i odrao sam dlanove ko da sam orao sa njima,sad rukavice obavezno nosim a bez kacige ni iza coska neidem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Prvi motor mu je bio neka java od 50 kuba i vozikao se kroz blok ako se dobro secam. To je bilo davno.....tada jos Vuleta nisam ni poznavao ( sem iz vidjanja ).

 

Ali prva prava makina mu je bio ZZR 1100 (91) godiste....jeste da je vise bio kod majstora, al sta sad.

 

Zatim je imao ZX 6 R ( gore navedenu ) i sa nje je pao i to gadno.

I dan danas se secam prizora i rana koje je imao i na sta je licio. Vazno da je kacigu imao, ali ostalo......znaci ako onaj gore voli lude, eto vam ziv dokaz > vule.

 

Deder vule, baci par smanjenih slika da ljudi vide. Ovako sa textom je malo suvoparno.

 

 

 

Sve što je ISS naveo,je tačno,a za slike,....ćete malo sačekati,da naučim sa smanjujem rezoluciju,a nadam se da poštovani urednici ovog sajta i foruma nemaju ništa protiv,ako ih okačimo na net. Pitam zato što sadrže gadne prikaze moje ruke,pa nije baš preporučljivo za svačije oči. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Prvi motor mu je bio neka java od 50 kuba i vozikao se kroz blok ako se dobro secam. To je bilo davno.....tada jos Vuleta nisam ni poznavao ( sem iz vidjanja ).

 

Ali prva prava makina mu je bio ZZR 1100 (91) godiste....jeste da je vise bio kod majstora, al sta sad.

 

Zatim je imao ZX 6 R ( gore navedenu ) i sa nje je pao i to gadno.

I dan danas se secam prizora i rana koje je imao i na sta je licio. Vazno da je kacigu imao, ali ostalo......znaci ako onaj gore voli lude, eto vam ziv dokaz > vule.

 

Deder vule, baci par smanjenih slika da ljudi vide. Ovako sa textom je malo suvoparno.

 

 

 

Sve što je ISS naveo,je tačno,a za slike,....ćete malo sačekati,da naučim sa smanjujem rezoluciju,a nadam se da poštovani urednici ovog sajta i foruma nemaju ništa protiv,ako ih okačimo na net. Pitam zato što sadrže gadne prikaze moje ruke,pa nije baš preporučljivo za svačije oči. ???

 

Postavi ih kao linkove (tako ne moras ni rezoluciju da smanjis), i neko upozorenje, pa ko ima osetljiv zeludac, neka zaobidje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

I mene su kozna jakna sa protektorima, rukavice i kaciga spasla od pada u januaru kada sam jos uvek vozio skuter tako da sam proso bez ogrebotina ali sa istezanjem ligamenata na desnoj nozi tako da sam jedva hodao 10 dana. Proklizao mi je prednji tocak pa sam prvo pao na desnu nogu pa se onda kotrljao nekih 5-6 metara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
Steta je samo sto se mladi nikako ne nauce na tudjim greskama vec moraju na svojim!!!

POSTUJEM!!!

 

Dok nisam doziveo(hvala bogu preziveo) svoj prvi i nadam se poslednji ozbiljan pad u kome sam mogao glavu da izgubim nisam shvatio da se uci na tudjim greskama,a ne svojim...!!!

Od opreme sam imao kacigu i jaknu i zato sam sacuvao glavu i gornji deo tela(ko nije upucen,udario sam direktno u auto jer mi je presekao put),ali zato na kolenu 12 kopci jer sam vozio u trenerci......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Isto,vozio sam u trenerci,samo bez jakne,ruavica,čizama,... Spaslo me je to što nisam nigde udario,mada sam glavom proklizao pored bilborda razdaljina oko 1m,plus kad sam pao raširio sam ruke i noge u obliku ,,zvezde,, da zahvatim što veću površinu asvalta,da mi se telo nebi bacakalo,što bi dovelo do lomova,istegnuća,a nedaj Bože i smrti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 554 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

(KAWASAKI ZX-6R 2002),sa NOS Octan Booster-om,gde je zamenjena i zadnja guma.

    Problem je sto mladji vozaci svi redom znaju sta motor moze "...180 konja, 170 kila...brate!!!... nitro, karbon Akrap,power comander...kurac palac..." ne znaju ono najvaznije- sta vozac moze! Misljenja sam da u ovoj drzavi ima jednocifren broj ljudi koji mogu i znaju potpuno iskoristiti snagu i performanse jednog RR-a od 1000 kuba!

    Umetnost je dozvoliti sebi da udjes ui svet motora na lep i miran nacin- postepeno, 50-125-itd

    Vule nadam se da si se oporavio i zelim ti puno kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

 

(KAWASAKI ZX-6R 2002),sa NOS Octan Booster-om,gde je zamenjena i zadnja guma.

    Problem je sto mladji vozaci svi redom znaju sta motor moze "...180 konja, 170 kila...brate!!!... nitro, karbon Akrap,power comander...kurac palac..." ne znaju ono najvaznije- sta vozac moze! Misljenja sam da u ovoj drzavi ima jednocifren broj ljudi koji mogu i znaju potpuno iskoristiti snagu i performanse jednog RR-a od 1000 kuba!

    Umetnost je dozvoliti sebi da udjes ui svet motora na lep i miran nacin- postepeno, 50-125-itd

    Vule nadam se da si se oporavio i zelim ti puno kilometara!

Hvala,biće ove godine puno km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja