Jump to content

Moto Zajednica

baotian se gasi hladan

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

pozdrav

kad upalim motor kad je hladan (upali normalno iz prve) malo radi onda drasticno poveca obrtaje kao da okrenem seraf za ler za nekoliko krugova radi da 2-2500 rpm i crkne, i poslije toga nece da se upali osim ako stavim prst na usis zraka tada upali i malo se gusi ali to reguliram stavljanjem prsta na rupu na filteru zraka. onda nekako ostane radidi i spusti obrtaje , poslije citav dan pali i radi bez problema? skinem ja cok ,sve to mi je smrdilo na el. cok. kad ima sta i da vidim iglica ispala skroz, kupim novi cok zamjenim ,5 dana za redom je palio i radio bez problem tj. upali poveca obrtaje ali ne puno do 2000 rpm i onda sam spusti.znaci radi cok jel tako?

ali 6-ti dan ista stvar kao i prije. skinem opet cok ali je ok spojim ga direkt na aku i radi. sta mu moze biti i dali je to i prije bilo do neceg drugog. da naomenem dok nisam bio zamjenio cok isto jednom u 6-7 paljenja ostane raditi ne crkne.?? neznam vise sta mu je, da vuce fals zrak neznam zasto bi vukao samo kad je hladan i to ne uvjek i kad je hladan. seraf od smjese za zrak je odvrnut samo pola kruga jer tako motor prima najbolje gas a i svjecica je tako dobre boje. pomazite molim vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nikakav falsh, karburator je problem. Ako si stavio nov sauh ides dalje, skini lonce karburatora i gledaj gde ulazi mesingana cevcica sauha u lonce, na dnu imas diznu za sauh(nije demontazna) , ako ona smanji precnik ili zapusi nema dovoljno goriva za rad pod sauhom. slobodno je procisti jer i ako je malo prosiris samo ce ti traziti malo gasa dok je pod sauhom. Proveri srafce za ispustanje goriva na loncetu, ako nije dovoljno stegnuto, gorivo u stajanju delimicno izadje i lonce ostane polu prazno, a ima vakuum slavinu i dok ga napuni mora bas da vergla muski. To ces jednostavno proveriti. kad se desi to sto se desava ugasi ga i bez kontakta nagazi na kurblu desetak puta(bez gasa), daj kontakt i pali i videces. Ako mislis da si dovoljno strucan mozes slobodno malo povecati nivo goriva povijajuci limce plovka na dole, ali samo malo. Kinezi traze malo veci nivo od fabrickog. Ne znam koliko je presao jer cim malo izgubi kompresije, ima poteskoca sa hladnim startom. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

hvala ti na odgovoru, preso je 4500 km, mislim da je jos dobra kompresija, kurbla ide tesko kad je rukom guram i izbija prst tamo gdje ide svjecica. poz. probacu to kad se dei opet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja