Jump to content

Moto Zajednica

Uhvatilo me ludilo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Evo i ja da kazem nesto o tom "ludilu"... Nemam mogucnosti da pomognem akciju smestajem ili savetom za rutu, ali zelim da podrzim "akciju" jer znam koliko je to potrebno (bar meni bilo) u ovakvoj situaciji...

 

2008. godine sam prvi put ozbiljnije seo na bicikl, a 2010, bez (kvalitetne) opreme, iskustva, saputnika i (dovoljno) novca biciklom obisao Evropu (tj. poprilican njen deo). Da sam slusao sve (zaista) dobronamerne savete nikada to ne bih uradio, a iz danasnje perspektive to je jedan od najboljih zivotnih poteza koji sam ikada povukao. Trenutno sam kandidat za visoku poziciju u jednoj velikoj kompaniji, a u dosadasnjem procesu selekcije, ljudi ciji je to posao su kao ogroman plus uzimali upravo ovu cinjenicu. Kazu ona govori o meni da sam samostalan, dobro organizovan, sposoban da resavam probleme u hodu... A ja sam samo uzivao u zivotu bez ideje da ce mi to biti argument u razgovoru za posao...

 

Za one koji ce reci da nije bicikl isto sto i motor naveo bih primer ovog momka koji je sa 2200e u dzepu i bez mehanicarskog znanja obisao svet:

Ako se ne varam, kada je krenuo na put imao je jednak broj godina kao nensy

 

Zensko??? Ponosan sam sto sam imao prilike da upoznam zenu koja je danas na putu oko sveta biciklom. Sama...

(nisam siguran da li smem da ostavim adresu bloga, a mrzi me da trazim pravila... Koga interesuje - google: Snezana Radojicic)

 

Tako da... Otvori um... Vozi i pisi kako je bilo 1zdravo.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Puna podrška.

Pomisli samo koliko ćeš biti ponosna kada se sve to završi, ma kakvih problema budeš imala.

Moj savet je da strogo putuješ danju kroz Bugarsku,i da izbegavaš zavučene parkinge. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa ako povede suvozačicu, nikad neće stići tamo gde je krenula a i kad stigne, ko zna kad će se vrate :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Drugari nov lanac i lancanici stizu u ponedeljak, opanak poslat danas, cekam da stigne, amss zvala idem do kraja nedelje da uznem tu karticu. Za vikend tj od petka do nedelje sam znala da stucem 600km .. pratila ove ludake endurase na Goliju i u Kosjeric... za 6 meseci sam sa motorom sam sabila 8000km...a na brod sam otisla u junu (sezona je tek pocinjala) pa vi izracunajte da sam ostala ovde koliko bih tek presla... Isplanirala sam put da podelim na

 

Dan 1. Beograd- Nis

Dan 2. Nis- Sofija

Dan 3, 4, 5 razgledanje bugarske (kolima)

Dan 6. Sofija-Nis

Dan 7. Nis - Beograd

 

Dakle kao sto vidite ja sam hedonista i volim da uzivam ...pogotovo u voznji... Ne planiram da jurim vec da se vozim sa uzvanjem... hvala ljudima koji su se javili na pp i ponudili pomoc za ne daj Boze, i za smestaj...javicu vam se u dogledno vreme kad saznam datum putovanja...1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Zanimljiv naslov ...:takoje:,,,,zaboravih kad si i da li si bila normalna ???? :neznam: ..:zvizduk: .....Malena , verujem da si stavila street zadnji opanak , i ako si dobila zeleno svetlo od majstora, ranac na ledja i polako pun gas,,,,Što neko reče , jednu unutrašnju gumu u ranac, malo klope , vode,, kišno odelo, novu opremu imaš,,,,možda da izbaciš rutu kuda si mislila da voziš pa da ti ljudi koji poznaju te puteve sugerišu u kakvom su stanju isti...da ne naletiš na neki ludi off na asfaltu koji će te znatno usporiti.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Samo napred, apsolutno te podrzavam. Kao da se veci motori ne mogu pokvariti na putu. Sve si savete dobila samo jos da poneses dobru volju i uzivaj! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

svaka cast i samo napred

 

u nekom prethodnom postu si navela da bi izbegla auto put pa bih ti predlozio da ides dunavskom magistralom do Negotina, granicni prelaz Mokranje i preko Vidina za Sofiju1aha.gif

takodje imas deonicu puta pored dunava koja je malo losija i duza a mozes i ispred Vidina da se iskljucis desno za Sofiju

predeo je fantastican

 

pozdrav i srecno1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R 1200 GSA LC

Samo ti piči !!!!!!!!!! Nedaj nikome da tvoj život stavlja u svoje okvire. Koja informacija o putu nije na odmet, a inače pamet u glavu i znaj, da postoje ljudi na tom svetu zato, da ti pomognu u slučaju kad ti zatreba. Svako drugčije mišljenje ti je negativno i zove neprijatnosti.

 

SRETNO!!!!!!!!!!!

 

Mac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ne zaboravi putno zdravstveno osiguranje. U Dunavu je oko 110 din/dan, malo kosta i ne daj Boze da zatreba.

 

Sve ostalo su ti vec rekli.

 

Za one koji te odvracaju od ovoga:

 

 

post-3948-0-13352100-1363106837_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5334 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pantalone(bjele koliko se sjecam) i ne treba ni alat ni rezervna guma :) Botu sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Pantalone(bjele koliko se sjecam) i ne treba ni alat ni rezervna guma :) Botu sretno!

 

ahahahahaha KRALJU 1care.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif Hvala :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1144 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

podržavam vožnju u potpunosti. i obavezno po jednu kartu bugarske i srbije da poneseš. to uvek dobro dodje a ne zauzima mnogo prostora i nije teško.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ma bre, nije na kraj sveta. Samo polako, bez junačenja. Budi sigurna da te drugi vide (reflektujući prsluk nije na odmet). Drži sredinu puta. U Bugarskoj si za čas. Vidimo se na kafi posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kad planiraš put......ja treba sa još dva druga u narednih mesec dana da idem u Sofiju da pazarimo neke motore..... idem kolima i vučem prikolicu sa navozima za motore.

 

Ako se uklopimo, računaj na podršku, u svakom slučaju ..srećno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6329 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Zajebi akciju,nije to bajk za putovanja tih razmera,ti verovatno nemas adekvatno znanje,i nikako sama.Barem jos jedan bajk.Zelje su jedno,stvarnost je drugo.Malo se strpi.Sedi na bus pa poseti ekipu,lepse ces se provesti.Ovi sto vicu bravo,su palise,i verovatno nisu roditelji.Smiri strasti,pa polako.Ima dana za megdana.Ne kazem ja da ti to ne bi uspela,ali ta avantura vrlo lako moze da krene naopako.Nije za zezanje.Ja to onako kao kad bih svoje dete savetovao.Bez ljutnje.

Pa ne ide u dzunglu amazona majku mu :)

Samo cepaj i ne brini nista

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Idem SOLO iz jednog razloga koji sam vec napisala jednom od kolega. Koliko mi je zao toliko mi je i drago zbog toga jer ce ovo biti putovanje samo za moj cef i sebi da ugodim , ja imam obezbedjen smestaj za motor i sebe i posle se u bugarskoj vozam kolima sa osobom kod koje gostujem.

Sto kaze ACA-pn pa ne idem u amazon... idem sebi za cef i ne brinem se...jer zaista ima mnogo ljudi sa foruma koji su se ponudili za pomoc ako ne daj Boze zatreba...

Naredne nedelje da preuzmem moj motorin i nedelju dana da se svrckam i uvozam sa zadnjim opankom i lagano krecem 25...

 

Ako ovo putovanje prodje kako treba imam ideju i da motor teram u grcku na celo leto jer cu raditi dole i ne zelim da kriziram bez motora...tu imam drugare iz makedonije za podrsku i pratnju kroz makedoniju od njih... mozda je kinez ali ima srce japanca :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1909 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

Zensko??? Ponosan sam sto sam imao prilike da upoznam zenu koja je danas na putu oko sveta biciklom. Sama...

(nisam siguran da li smem da ostavim adresu bloga, a mrzi me da trazim pravila... Koga interesuje - google: Snezana Radojicic)

 

 

 

Bas danas ona u novinama :)

 

http://www.b92.net/putovanja/moj_put.php?yyyy=2013&mm=03&dd=13&nav_id=694819

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW 1200 GS Adventure

Pozdrav Nensy!

 

Ja da sam na tvom mestu, krenuo bih, naoruzan bar nekim predznanjem o svom mociklu, brojevima telefona u slucaju nuzde, osnovnim potrebstinama (sprej za naduvavanje guma, kisno odelo...) ne znam koji motor konkretno vozis, ali sve potrebno moze stati u tank torbu ili u ranac. Necu nista vise pricati, drugari sa foruma su sve sto je potrebno vec napisali. Bez forsiranja i lagano.

 

"UVEK STIZE ONAJ KOJI IDE"

 

Pozdrav i ocekujem da se javis nakon tog puta sa utiscima i ponekom fotografijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Prvo mi stigne pogresan lancanik, pa padne sneg, sledece je to da ja idem u Grcku da radim od 15 aprila...ako ne ukradem tih 7 dana da uzivam poludecu...mada vec pravim kombinaciju da teram motor dole...jos uvek jurim prevoz za motorin...do Krfa ima oko 950-1000 km da se vozi...a to vec ne mogu...jer u Srbiji I Makedoniji imam tehnicku podrsku a u Grckoj ne...

Javicu sta se desava kad mi stigne odgovarajuci lancanik...

Sent from my Televizor using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Na put nikada ne kreci bez putnih sendvica.... :ooo: :ooo: :ooo: ... A na Krf ni ne razmisljaj da kreces bez motora... :moto3: :moto3: :moto3: Na krfu sam bio 2009.god sa BMW om iz 1983.god i presao na tom ostrvu 800km. Ceo put je iznosio 3500km. Nesto najlepse sto sam doziveo i odvozao. Ako ne mozes da nadjes prevoz za motor, pokusaj bar da nadjes podrsku i drustvo pa bar sa dva motora i nekim iskusnijim pored sebe i ako je to tvoje sokocalo tako dobro kao sto kazes, onda je uz razumne dnevne kilometraze izvodljivo krenuti na taj put. Bitno je da ne preopteretis ni motor ni sebe preko mogucnosti. Do Krfa je uradjen nov auto put, a najveci problem je nedostatak pumpi od Soluna do Igumenice 321km, ali i to se resava silaskom sa auto puta i tankanjem. Ja licno sam isao starim putem koji je zbog auto puta kojim svi idu totalno rasterecen. Od Beograda do ohrida imas oko 600km. to podeli na dva dana sa spavanjem u Nisu(oko240km), Leskovcu(oko275km) ili Vranju(oko340km). Na Ohridu mozes naci smestaj od 7e do 12e. A od Ohrida preko Bitola i Kozanija do Igumenice imas 400km. Po meni to bi morao da moze da podnese svaki ispravan motor pa i kinez. Napominjem put je odlican (veci deo auto put) tako da mozes da vozis ujednacenu voznju bez forsiranja, ali ti moras da odlucis da li je 400km za jedan dan puno za tebe i tvoju masinu. Prednos je sto tvoj motor trosi ko upaljac pa ce put jeftinije da te izadje. Trajekt je bio 2009.god 18e do glavnog grada Krfa , a 12e(nisam siguran) do Lefkimija na jugu ostrva. U svakom slucaju sve najbolje i neka ti se svi planovi ispune :zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja