Jump to content

Moto Zajednica

F650 vodena pumpa

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

U toku zime strado mi je semering na vodenoj pumpi pa mi se desi da zateknem baricu antfriza ispod motora posle duzeg stajanja. Zanima me jel neko od vas menjao semering, i jel zamena komplikovana ? :)

 

Gledao sam na http://www.ascycles.com semu ali mi bas i nije najjasnije sta cu sve morati da skidam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Nije narocito komplikovano. Moze da potraje ako ti je prvi put.

 

Moj savet je da promenis oba semeringa i osovinu pumpe sa sve propelerom a to znaci da ces morati da ispustis i ulje i rashladnu tecnost.

Takodje ces skidati i poklopac kvacila koji ima svoj dihtung. Postoji sansa da se taj dihtung osteti prilikom skodanja tako da ne bi bilo lose da imas pri ruci novi pa i njega da zamenis.

 

Mogao bi da skines 3 DVD-a na kojima je neki lik snimio sve servise koje je sam radio na F650 (http://faq.f650.com/dvd/index.htm#F650%20Maintenance%20DVDs). Prilicno korisno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Hvala za link :takoje:

 

Planirao sam da promenim oba semeringa i lezaj. Propeler mi izgleda da je u dobrom stanju posto sam pre par dana skidao poklopac vodene pumpe i menjao gumicu koja se nalazi izmedju, mislio sam da na njoj pusta, ali ispostavilo se da je na onoj rupici ispod.

 

Jel problem da se vozi tako neke vreme, dok ne dodje servis na red, pa da odjednom odradim sve to?

Da napomenem antifriz zna da nakapa kad je motor hladan i kad stoji duze vreme...cim se malo zagreje ne kaplje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Ne znam sta da ti kazem. U najgorem slucaju ce da pomesa vodu i ulje...

Ja ne bih odlagao zamenu komplet pumpe, a ti kako hoces ;)

 

 

Hvala za link :takoje:

 

Planirao sam da promenim oba semeringa i lezaj. Propeler mi izgleda da je u dobrom stanju posto sam pre par dana skidao poklopac vodene pumpe i menjao gumicu koja se nalazi izmedju, mislio sam da na njoj pusta, ali ispostavilo se da je na onoj rupici ispod.

 

Jel problem da se vozi tako neke vreme, dok ne dodje servis na red, pa da odjednom odradim sve to?

Da napomenem antifriz zna da nakapa kad je motor hladan i kad stoji duze vreme...cim se malo zagreje ne kaplje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Sr Mitrovica
  • Motocikl: Funduro

Skinuo sam danas poklopac vodene i elisu... osovina je u dobrom stanju nije zajedena, nema lufta u opste,ali je zato semering katastrofa... Msm da nema potrebe da skidam dekl i da se zezam ako je samo semering los. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Nemoj skidati dekl motora ako ne menjas celu pumpu. Uzmi silo, izvuci oba semeringa i zameni ih novim (u BG imas u firmi Avala metal, u Savskoj ulici). Samo vodi racuna da ostavis prazan prostor izmedju dva semeringa (oko 1mm), kako bi antifriz ili ulje mogalo da procuri dole na rupicu ukoliko se zezne semering opet.

Ovo se zavrsi za 10-15min (ne racunajuci ispustanje/sipanje antifriza i skidanje/vracanje elise, posto si to vec odradio.

Vodi racuna o elisi kada je budes vracao, posto je prilicno krta. Meni je naprsla kada sam je vracao, tako da sam morao na kraju sve komplet da menjam.

 

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja