Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Radim na tome da nam se pridruzi novi clan a stara MZ-jasica...Jelena iz pesme  :)!

 

Drugari sutra idem put Kosovske Mitrovice pa kad se vratim dobicete i utiske i slike,ma sve. Jedva cekam jutro i da krenem,sve sam spremila,Plava Ptica je utegnuta i samo ceka da ja sednem pa da poletimo zajedno... :)

 

 

@Aleksandra

A zasto ispod slike pise MIssmopped?

Ja ovde ne vidim nikakav moped!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Nemci cesto u zargonu koriste rec moped i za mnogo vece motorcikle od MZ-a.  Na to sam nailazio na E-bay ili mobile,de .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Treba mi slika jednog crvenog preradjenog ts-a 150.Cini mi se da je rezervoar na njemu od totice.Ta sliku sam izgubio,a mislim da sam je postavljao i ovde na forum,a ne mogu da je nadjem.Ako neko ima da mi posalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Vrlo zanimljivi.  :) 

 

Veceras sam odneo sve delove za peskarenje.

 

Lale,masinu cu doneti kuci u petak,pa ako mozes da svratis do mene,il da je negde donesem posto cu biti kolima.A ram ce biti nazalos tek u sl cetvrtak gotov,drugar u guzvi za peskarenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

:) :)  fina slika,probacu ja to  :)

 

Evo ja sam se bacio na smirglanje delova,u sl. petak ce nadam se sve biti plastificirano i lakirano.  Jel ima neko onu pumpu sto ide ispod rezervoara na es-u,deluje mi zanimljivo? I ima li da se kupi za njega retrovizor fabricki?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Izmeris duzinu i kupis u radnji delova za bicikle za 300 din....ja sam kupio. Mnogo ti je bitnije da nadjes montirace za gume koji su isli kao obavezni alat uz MZ. Ne prevazidjeni su . sa njima se najlakse montiraji & demontiraju gume st oje strasno bitno na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Levo smetalo, 21 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: F4i

Imam pitanje za sve ljude dobre volje. Pošto posedujem ETZ-a 251 1989. godište, strefilo me par kvarova iliti nezgoda. Elem na putu za poslednji moto-skup na koji sam išao a beše u Inđiji otkazao mi je kilometar sat, pinjon koji ide  u plastični poklopac od lančanika se verovatno pojeo, izlizao tako da sad uvek idem 0km/h :D. A druga nezgoda je da mi je moj drugi ljubimac, u ovom slučaju četvoronožno malo čudo rase nkp - pas pojeo iliti iskidao zadnje štop svetlo komplet! Tako da sam sad u manjku sa komplet kilometar sajlom i štop svetlom... Pa sam mislio da pitam ima li neko te delove polovne da mi proda, pošto su  u NS-u dosta skupi ti novi delovi.

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Delova - naravno da ima, cene nisu velike.  Sto se km sata, sajle i pinjona tice - prvo pogledaj onaj crni bakelit  ( stitnik zadnjeg lancanika ) sa desne strane . Izmedju zadnjeg desnog amortizera i osovine tocka treba da u bakelitu imas jedan mali sraf. Mozda ti je ispao pa ti se pomerio deo pinjona zajedno sa km sajlom prema napred, pa se zupcanici razmakli.  Ako je to u pitanju onda poguraj pinjon i sajlu prema nazad dok u otvoru bakelita ne budes video rupu koja je od pinjona. Treba da se poklope. Sraf koji treba da stavis je za srafciger sa konusnom glavom duzine oko 1 cm . Budi pazljiv i ne stezi jako jer ide u plastiku. Ako je predugacak udarice u osovinu pinjona.  Ako je sraf na mestu - onda pregledaj da taj stitnik lancanika nije mozda polomljen, a potom vidi sajlu da nije pukla.  ( odvrnes je sa km sata, pa zavrtis tocak i gledas dal se vrti ) .

  Kad budes nasao sta je tacno u kvaru - trazicemo delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Levo smetalo, 21 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: F4i

Hvala na detaljnom i atributivnom odgovoru! To navedeno sam skoro sve već odradio i kada je bio pričvršćen kako treba, kazaljka je samo odskakivala tj igrala do nekih 90 vrlo nerealno. A bakelit je nov, nedavno sam ga zamenio. I u vožnji sam osetio kao da zupčanici pinjona preskaču, a i deluju dosta izlizano. Naravno, testiraću ga kao što si i napisala, pa javim rezultate, mada mislim da je pinjon zvrknuo, ipak je od plastike a plastika nije baš adekvatan materijal za spartanskog nemca kao što je MZ :P. Da li znaš koja je cena štop-svetla?

PozZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Hvala na detaljnom i atributivnom odgovoru!

...Naravno, testiraću ga kao što si i napisala, pa javim rezultate...

PozZZ

 

E moj Lijane Drumski vidiš kakve nedoumice pravi tvoj nickname ?

He,he  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  OK. Ja sam ON, a ne Ona !

  Verovatno je do pinjona, mada ne mora da znaci. Takodje moze da bude i do bakelita jer je jako tesko nabaviti nov a da je original nemacki. Kod nas se uglavnom prodaju madjarske kopije, a to zna da bude uzrok problema. Najbolje da ti to rasturis , pa proveris dal je sve na svom mestu i kako treba.  Posto si menjao bakelit, da nisi slucajno zamenio i onaj deo pinjona koji stoji u bakelitu ? Postoje dva tipa, razlika je u broju zuba na njegovom zupcaniku ( razliciti su jer ETZ 250 ima tocak od 18 cola, a ETZ 251 ima tocak od 16 cola ) .  Takodje i one plasticne vodjice ( cevcice ) kroz koje ide taj dugacki deo pinjona - ima nekoliko tipova : duze i krace , Ako si i to menjao mozda si stavio pogresnu, pa zupcanici ne nalezu dobro jedan na drugi. Zeznut posao, uvek se napatim kad to montiram . U svakom slucaju ne bi bilo lose da to rasturis i sve proveris. Takodje zapisi negde koliko zubaca ima tvoj zupcanik na pinjonu radi lakse nabavke novog.

  Sto se cene Stop svetla tice, ima ih razlicitih kako kod kog prodavca , a ja ne bih da reklamiram nikog ovde, al uporedi sa cenom stop svetla za automatika pa vidi . Meni je bio dosao covek da kupi prednju viljusku za ETZ. Ja mu kazem da je cena 150 evra, on poludi i pocne da prica svasta u stilu kako ja ocu da se obogatim na njemu. OK. kazem mu - idi kod perasa i kupi mi prednju viljusku za Tomos automatik, jer moja ( kao ) ne valja, donesi i menjacemo. OK. kaze on drzim te za rec i ode . Vtaca se posle pola sata sav iznerviran i prica kako su oni tamo ludi jer mu za automatikovu viljusku traze 16.800 dinara ( evro je tad bio 83 din ). A on je pre 20 godina iso u madjarsku, i kupovao radilicu, cilindar, klip i jos svasta nesto za 50-tak maraka. Bilo nekad !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Levo smetalo, 21 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: F4i

Ja se izvinjavam XD! Jbg onda si trebao biti drumski lisac, pa ne bi došlo do takve greške :P, šalim se. Ma nervira i mene, isekao sam jedno 5-6 dužih konusnih šrafova kad sam kupio tu (verovatno mađarsku) plastiku dok nisam namestio da može bez "grebanja" da radi (uslovno rečeno). Nije mi ništa skoro problem rešiti od kvarova na MZ-u jer je gotovo bukvalno "veliki apn", samo takve sitnice koje puno znače živciraju .. Rasturiću  komplet to sve, pa ću probati da namestim bez nekog naučnog budžarenja, nadam se da će valjati. Ako ne, ajmo jovo nanovo..

poZzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Spec pozdrav za mog druga Laleta iliti drumskog lisca :)

Kad budeš u Čačku obavezno svrati ili se javi kad budeš u Mančuli.

I hvala ti, na tim isrpnim odgovorima, stvarno si drug na netu,

svakoga udostojiš detaljnim odgovorom.

Imaš piće od mene, lave stari liscu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja