Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Oooo napokon! :o

 

Ne žuri sa slikama jer uz njih treba da ide i tekst (kakav sam kvar, a).  ;D

 

Lepo bi bilo da sve zajedno valja pa da se mi odavde ne skidamo sa naslovne BJB sajta. Forum je nov, svakodnevno se menjaju detalji ali će i sajt biti redizajniran. E tu sa tim tekstom i fotkama.

 

Da se razumemo, ne odlučujem ja o tome, samo izražavam želju, lepo bi bilo, voleo bih... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Bi ja sinoc u Lapovu na bike zurci i tasmo sretnem Duku, momka sto je ucestvovao u prvom Survival Srbija

post-2555-12879028596049_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Jos jedna iz Lapova: Stoja (Lapovo),  Duki ,Peacemaker, Ja , Mister X ne mogu se setiti coveku imena??

 

post-2555-12879028596649_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Momci ko' upisani, blago vama na zezanju. Nego 'oćete da mi ocrnite MZ-a, jedini on sa pivom, svi ostali su suvi, bar na fotografijama.  :D

 

Kod mene - obaveze. Nedelja je dan za porodicu pa smo i pored vetra krstarili Karaburmom.

 

Bilo je jako važno da nas vidi Milica, Pajina devojka, pa smo bezbroj puta obišli oko stadiona fudbalskog kluba Beograd sa Karaburme (nije OFK Beograd, to je nešto drugo iako je i to naš klub).

 

Kasnije, pronašli smo Milicu u školskom dvorištu. Ja sreo neke drugare iz kraja i informisao se o prošloj utakmici jer sam bio znatiželjan zbog jednog novinskog teksta:

''U lepoj fudbalskoj predstavi na Karaburmi, u kojoj je malobrojna publika videla dosta propuštenih prilika, viđeno je i pet golova. Sam rezultat govori da je pobeda domaćina više nego zaslužena i najavljuje povratak “đavola” u gornji deo tabele.

Interesantno je da je u 53. minutu usledilo pet minuta prekida meča zbog grupice domaćih navijača koja je nesportskim ponašanjem ometala pomoćnog sudiju, pa ih je redarska služba odstranila sa tog dela tribina.''

 

I dok sam ja razmatrao ko je bio u ''redarskoj službi'', šta bi sa sudijom na kraju i sl. Paja odvede Milicu iza škole gde sam ih nahvatao da se ljube. Bilo me stvarno sramota kada su me provalili zbog dobacivanja okoline: 'ajde voajeru pusti decu na miru, ti kao nisi u tim godinama...

 

Pa to je bre 5,5 godina, neznam baš da li je to, hmm...  :o

 

Onda smo se našli sa Bokilicevom ženom i uzeli šlem koji mi je Picasoo poslao. Šlem je super iako sam bio zabrinut što me MZ zezao, kaže moram nešto da stavim na glavu jer je unutrašnjost gruba a ja ćelav pa može da mi se povredi nežna kožura na glavi.  ;D

 

Kako god, šlem je super i sada se razmišljam šta da radim sa njim. Sigurno treba da je crn, možda ga Vule oslika na neku foru...

 

Ali estetiku na stranu, ovaj šlem je neuporedivo sigurniji i bezbedniji od nokšir kacige koju nosim po ovim kratkim relacijama. Stvarno je đubre od plastike, ne savetujem nikom. Sa šlemom mi je bio imidž u glavi ali je bezbednost ipak na prvom mestu, ovo mi deluje kao sigurna stvar.

 

I tako, prođe Nedelja a u ponedeljak je organizovan nerad. Poskle porodičnih obaveza malo vremena i za mene. Deo Crnih Svinja ide na izlet na Trešnju, tridesetak km. od grada Avalom prema Sopotu. Moraću da idem Hondom jer i taj motor mora da se vozi, nije dovoljno po pedesetak metara po ulici, jedva se puni akumulator.

post-1570-12879028618126_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Pozdrav od mene za sve MZ pregaoce.

Danas sam kupio i dovezao iz Beograda mog "prvog" Japanca.

Konačno je odluka pala i to je jedan Suzuki Marauder GZ250!

Osećam se malo bzvz što napustam MZ branšu, pogotovo kad vidim

fotke sa koliko ljubavi se sklapaju ovi Mz motori iz rubrike

MZ custom bobber - is (re)born!

Znači ovih dana će biti malo više reči o "novoj" mašini,

a Marauder je proizveden 2001 god.

Evo prvih fotki:

cM0FO_dsc00344800x600.th.jpg

2YXdC_dsc00011800x600.th.jpg

Sada mi ostaje da Suzukija još malo sredim, neke detalje i sitnice.

Što se tiče MZ-a, uskoro će u oglasnu rubriku, i mislim da će se prodati brzo,

jer je kompletan,očuvan i u dobrom stanju, samo da vidim oko cene, kako se kreću ETZ - 125-ice.

xNRLp_dsc00262800x600.th.jpg

Hteo bih ovom prilikom da se zahvalim Predragu-Lalu (Drumska Lisica),

i Vuji, na dobroj volji i izraženoj spremnosti, da  izađu u susret i pomognu oko nekih informacija.

Lepo je bilo samo znati, da su tu ljudi, koji su spremni ako zatreba da priskoče u pomoć,

da provere, pitaju, zovnu, odu, polgedaju motor itd...

Znači prvi utisci u vezi Suzukija su fantastični, sad sam u euforičnom raspoloženju i jedva čekam

predstojeće dane da ga operem i uglancam :)

 

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

vujo032 cestitam na novoj masini!!

 

 

MZ Rider svratio do nas u Svilajncu-po svoj primerak majica!

post-2435-12879028707296_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Vidim da ste se svi vozili ovog vikenda sto je za pohvalu.

I ja se navozah ovog vikenda. TS me  je bez problema nosio do Gornjeg MIlanovca i i nazad. Bilo je i male voznje po zaboravljenim putevima do nekog sela 20-ak kilometara od GM, gde smo spavali u nekoj napustenoj skoli. Kraj je zaista lep i pravo je uzivanje voziti.

Slucajno sam sreo Gileta koji je prepoznao moj motor i razmaho se, pa inace bih prosao pored coveka a na bi se upoznali.

Lik je stvarno ok, sto potvrdjuje cinjenucu da na ovom forumu nema losih ljudi. Prepoznao me je jos jedan brat po motoru, koji jos uvek nije registrovan na forumu, ali prati aktuelne teme, pa ovom prilikom pozivam sve ljude da se registruju i predsatve, jer tako sticu prijatelje u svim gradovima, a to moze biti od velike pomoci u nekim situacijama.

Na zalost nemam fotografija sa ovog putovanja jer sam putovao sam, ali cu okaciti neke sa ekoloske akcije u GM-u cim mi ih posalju.

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Rođo, od sveg srca čestitam. I leži ti, dobro ti stoji iako sam ja najveći protivnik pristupa ''motor kao modni detalj''.

 

Samo bih voleo da ne prodaješ MZ. Neka ga, 'leba ne jede...

 

A i nikad se nezna šta sve može kroz glavu da prođe: eto Picasoo rasuri dobar motor a nije imao potrebe, bio je odličan. Međutim napravio je još bolji, stvarno odličan u svetskim razmerama.

 

A i meni neko da je rekao da ću da se zezam sa prikolicom pomislio bih da je lud.

 

No, kao što sam rekao i Svakaku, prodao MZ-a ili ne ostaješ ''član porodice'', neko kome srce nastavlja da kuca u dva takta.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma ja svog necu nikad prodat ko sto ni apena nisam prodo za tih 500 evra ni vam ni tam za te pare nemos ni gume kupit za nekog veceg japanca a ostat ce mi ljepa uspomena na moj prvi motor s kojim sam napravio ozbiljnije kilometre :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Drugari,

nije me bilo neko vreme jer su me stigle obaveze,odem od kuce na fax a predavanja od jutra do mraka,uvece samo dodjem po torbu pa na trening i kad se vratim vec je blizu ponoc a ja ne vidim belu mecku. Nekad i kad imam snage brat je vec zaspao a posto je u njegovoj sobi racunar ja nemam gde.Tako prolazi dan za danom a mene nema nigde..Sad je kao raspust ove nedelje ali normalnim ljudima je to ispitni rok  :), da izguram jos do juna i leto je moje. A iskreno da vam kazem,tata je i pored ove krize obecao "nov" motor(da je malo mladji od '90og godista  :))ako upisem trecu godinu,tako da imam i podstrek!

Vozikala sam se do pre nedelju dana ali posto nemam vremena onda napravim turu do faxa pa u povratku idem okolo naokolo ne bi li se sto vise provozala. Trenutno moj motor izgleda ovako:

 

5W1kY_plavacnafarbanju2.jpg

 

Bez panike,u pitanju je farbanje! Napokon sam prelomila jer i pored izguljenog dekla koje je nekoliko puta spadalo(kupila sam bravicu napokon i montiram je cim deklovi stignu sa farbanja),rezervoar je bio u dosta losem stanju...spala farba i na par mesta iscukan.Opet ce biti plave boje ali ni ja ne znam koje,mesacu neke dve pa sta mi ispadne. Ma ne sekiram se,vazno je da se vozi. Majstora sam zvala i 'pripretila' da zavrsava do petka jer planiram da se vozim,a po njegovim recima zavrsava sutra. Daj Boze! Planovi se i dalje kuju ali pre svega na prvom mestu je nas skup koji ne mogu da docekam. Drago mi je da ste svi veseli i da spremni i raspolozeni krecemo u novu sezonu i nova druzenja.

 

Makica je opet tu  :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Vujo032,cestitam ti na kupovini motora,nadam se da ce te lepo sluziti i da ces ispunjavati stranice "voznji i putovanja" sa njim!

Naravno,svi se mi potajno nadamo da 125-ica nece otici iz porodice  :).

 

Vujo,ne odugovlaci vise,vec spremaj Crnca za sezonu,krajnje je vreme  :)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Vujo,ne odugovlaci vise,vec spremaj Crnca za sezonu,krajnje je vreme  :)!

 

04.06 je, nemogu da spavam. Umor me stigao i čim zatvorim oči vidim pejzaž pun suncokreta. Slika je iz okoline Deliblatske Peščare: ceo horizont ispunjen velikim cvetovima, žuto je na sve strane a mašina šapuće da ih ne uplaši, da se ne okrenu na drugu stranu.

 

Čim svane budim Gabora da mu prvi poželim ''dobro jutro'' ;D i poručim delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

I,kad stizu delovi??  :)

 

Dan posle narudžbine, sutra ujutru. Čekam i lančanik za Hondu pa ću i to da završim.

 

Nego, nema nam Zverinjaka?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Samo vas posmatram...Xa-xa.Lepo vreme, "Zverinjak" radi. Malo se uživa malo se radi. Uz mali dogovor, mogli bi se videti u "Zverinjaku".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pre desetak dana se dogodila saobracajka u Novom Sadu  :http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=33676.0

  Sve se dobro zavrsilo, a Vlado  ( BJB - Vladamol ) nas je pozvao da dodjemo do njega u Valjevo na rostilj, sto smo sad u subotu i uradili .  Posto sam Suzukija ofarbao, pa sam hteo da postavim i nosac kofera i top kejsa na njega - onda se ispostavilo da i taj noisac treba ofarbati, i napraviti drzace za njega, a to se oteglo - resio sam da idem mojim proverenim MZ-om.  MZ je odlicno podneo put u drustvu drugih masina koje su bile u rasponu od 500 do 1000 ccm, malo je zaostajao na dugackim uzbrdicam ( ipak ima samo 150 ccm ), al je ceo put prosao bez problema . Evo kako je bilo :

post-3891-12879029006841_thumb.jpg

post-3891-12879029007648_thumb.jpg

post-3891-12879029008155_thumb.jpg

post-3891-12879029008618_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Na prvoj slici gore je nas drug Zabac - kako je izgledao pre rostilja, a sad ovde na prvoj je kako je izgledao " posle rostilja "

post-3891-12879029009205_thumb.jpg

post-3891-12879029009769_thumb.jpg

post-3891-12879029010306_thumb.jpg

post-3891-12879029010749_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jos malo:

 

Sve u svemu, lepo smo se proveli, dan je bio divan, vetar je doduse jako duvao i u nekim usecima bio nezgodan ( kad udari sa boka ), al bilo je dobro.  Presli smo oko 300 km !

post-3891-12879029011372_thumb.jpg

post-3891-12879029011822_thumb.jpg

post-3891-12879029012222_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sjajno!

 

A tek je počelo lepo vreme.  :)

 

Dobio sam delove. Od ''ozbiljnijih'' delova imam samo prednji lančanik od 18 zuba, previše je sadašnji 21 za prikoličara.

 

Ovo ostalo su zapravo delovi koji ne valaju ništa pa mora redovno da se kupuju. Retrovizore sam uzeo oba ali se plašim da to neće biti dovoljno jer su stvarno nikakvi, odu sigurno dva para za sezonu, ili se izlome provlačenjem oko motora ili popucaju dok je cirada na njemu.

Tu je i automat štopa. I tu sam verovatno pogrešio, trebao sam da uzmem bar dva.

 

Na kraju, došlo mi je slovo ''M''. Prijatno sam se iznenadio jer su sa unutrašnje strane napravili žljeb koga do sada nije bilo. Do sada kad sam ih lepio pola lepka se izlije van ivica i da rezervoar nije plastificiran baš bi usralo farbu.

 

Nadam se da su počeli sa inovacijama i  da ovo nije usamljeni slučaj.

 

Uz mali dogovor, mogli bi se videti u "Zverinjaku".

 

Dobar predlog. Posle praznika planiram da odem do Skojevskog, do onog Ruleta što stavlja gume u federe pa eto prilike.

post-1570-12879029067552_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Samo vas posmatram...Xa-xa.Lepo vreme, "Zverinjak" radi. Malo se uživa malo se radi. Uz mali dogovor, mogli bi se videti u "Zverinjaku".

 

  Gde je " Zverinjak " ?  Ja sam ZA ! Samo recite kad ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja