Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Vujo, Vujo,  is'o si na Brione a nisi na Goli. Da vidis i drugu stranu medalje!! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nevalja mi računar pa nemogu da uradim putopis.

 

Bio sam sa Svakakom u Kumrovcu, kad već znam gde su ga pokopali da vidim i gde se rodio. E sad, kad sam video gde se rodio i gde je umro red je da vidim i gde je provodio vreme pa sam zato otišao na Brione.

 

Druga strana medalje mi je odavno poznata i tu ništa nemogu, takva mi je deklaracija dodeljena. A da sam hteo na robiju mogao sam to i ovde, nije mi trebao put.

 

Ma šta se ti buniš, rasterao vas je miš iz Kuće Cveća a sve hrabri i odvažni momci. Ja se bre nosio sa jelenima lopatarima, Istarskim volovima i jedan slon je bio tu pa nisam pobegao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Istra...tamo sam proveo detinjstvo,prvi susreti sa motorom,Pula...eeeeee kad se setim....

A Goli otok,bio sam tamo,imao sam neke kolege koje su tamo i radile,jednog se bas secam jos iz 91,iz rata,neke sam upoznao ovde,jos su bili aktivni....ali Pule se uvek rado secam,a kako i nebi.Boze zdravlja,sledece sezone,motorom pravo tamo,a i jos neka mesta da obidjem,dosta je vremena proslo,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Eto bi ja danas u Svilajncu u piceriji KRUNA i vido Mihca slucajno na mostu,radio covek al sam bio u obavezama pa nisam mogao da se zadrzavam.Inace za voznju je bio dan milina

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dešava se da neko piše duži tekst pa mu u sred rada upadnu sa postovima koji narušavaju kontinuitet u pisanju. Zbog toga sam putopis stavio na strane koje nisu ovde vidljive, u urednički deo,  pa ću ga prebaciti kada završim.

 

Iako je politika ovde zabranjena smatram da je Broz više istorijska ličnost jer ostaci te partije ne figuriraju u političkom životu nijedne od zemalja stvorenih raspadom SFRJ. Bez daljnjeg, nameštaljka je velika a sve što si naveo je tačno i moglo je da se vidi po raznim novinama. Ljudi to znaju i opet su nostalgični, narod je živeo bolje pa i ako smo živeli u iluziji većini je bilo dobro.

 

Od kako postojim protivnik sam komunističke ideologije. Ovo već jeste politika mada nije rasprava, deklarišem se na šta imam pravo. Međutim za razliku od većine ja volim da upoznam i ono što nevolim pa sam u današnje vreme jedan od retkih koji može da se pohvali da je čitao većinu dela kominističke literature. U ono vreme retko koji univerzitetski profesor je čitao Kapital pa je dobro što su stvari radile kako su radile kada se uzme u obzir ko ih je i kako radio.

 

U Kumrocvu postoji kuća ali je njegovih ličnih predmeta jako malo. Postoji i poduži spisak koliko je puta posećivao Kumrovec ali i da nije tačan ja bih potpuno razumeo zašto: pa šta će mu tradicionalna Zagorska kuća pored ovolikih lepota kojima je raspolagao? Usput, sa njim treba spakovati veliku bulumentu vojske, policije, pratnje... pa na kraju da opet legne u drveni krevet star 200 godina. A na Brionima na plaži postoje tuševi sa slatkom vodom samo što je voda topla, greje se. Kada mu dođe ''ortak'' Haile Selasije zagube se kojegde po ostrvu, obezbeđenje uhvati panika, dižu na noge sve pod oružjem pa opet nemogu da ih nađu. Onda se pojave, kažu da su bili tu negde okolo i da je sve OK, nema razloga za paniku. Kakvi su to oblici provoda nemogu ni da zamislim.

 

Neznam koliko novije generacije mogu da razumeju duh prošlosti. Danas se ističu individualne vrednosti: ja, novac, status, ugled, položaj, moć, popularnost, slava, sjaj i glamur, mediji, idolopoklonstvo... Onda je bio mir, jednakost, ravnopravnost, za bolje sutra...

 

Nisam pametan, sad kad čitam šta sam pisao nevalja mi ni jedno ni drugo.  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Vidim lepo se zezate što je super. Ja sam sinoć došao iz Poreča i mrtav sam, razduvalo me pošteno. Imao sam zanimljiv put samo mi treba par dana da dođem sebi i postavim putopis. Svakak i Ivana su me lepo upoznali sa Zagrebom i veliko im hlala jer su izvanredni domaćini.

 

I ovako umornom ne izlazi mi Broz iz glave. Išli smo za Kumrovec a dok sam obilazio Istru upao sam u turu za Brione pa sam i tamo šetkao. Kako je taj čovek živeo nemogu da objasnim ali je imao sve što se može imati, kao faraon.

,sa Martinom Brozom koji je živeo u Mađarskoj i trebao bi mu biti rođeni brat nije se NIKAD sreo u životu pa mu ni na sahranu nije otišao...Sve u svemu ''enigma broz'' traje i danas...ili pitanjce : zašto je josip broz doživotni predsednik sfrj čuvao u sefu,u svojoj rezidenciji u Beogradu umrlicu josipa broza iz Kumrovca izdatu 1915-e godine ?

  Varaš se Vujo samo u jednom :imao je VIŠE od faraona...čak mu je zavideo i CAR Hajle Selasije kao i afrički ljudožder Žan Bedel Bokasa...Okači sliku Kumrovca ako imaš da vide mlađe generacije gde su se organizovale ''partijske škole'' koje su pohađale stasale omladinke i ''klasno svesni drugovi''...(visoko kotirana klasa u tzv.''besklasnom društvu'')....

pozdrav Štampar, evo istih smo godina pa nešto više znamo o bivšoj državi ili SFRJ.moram te malo ispraviti, naime Tito je bio više puta u Kumrovcu jer sam ga ja tamovidio barem 4 puta a znam da je bio i više. rodna mu je kuca baš ta koja je i sada tamo. ako si tek sada bio na brionima i zakljuciješ da je živio kao car šta bi tek rekao da si bio prije 40 pa i više godina. brioni su sada samo sjena nekadašnjih briona - nažalost. mogu ici na brione svaki dan ali mi se od muke ne ide jer želim zadržati bjecanje na brione u onom sjaju od nekada. svi su predsjednici povlašteni tako da imaju rezidencije na najljepšim mjestima svoje države pa tako i Tito. price o Titu trajace još dugo tj.neznam dali ce prestati uopce. cuo sam ih puno ali ovu o umrlici broza koju je cuvao broz još nisam. tada su postojale politicke škole u nekom broju ali u odnosu na to koliko ih ima danas je neznatno samo nisi toga svestan. ni ja kao ni Vujo ne želim tupiti o politici ali cinjenica je i to da je najjaci SK bio upravo u Srbiji i da je tamo najviše potomaka clanova SK što meni uopce ne smeta - dapace. jedno je sigurno, za vrijeme Juge i ja sam bio car. želim naglasiti da niti u jednom momentu mi nije bila namjera napadati nekog ili nametati nekom vec sam reci svoje. pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

zaboravio sam reci da je Tito ipak bio i u svjetu priznat a to dokazuje broj predsjednika država koji su ga ispratili na vjecni pocinak. tadašnji crveni pasoš je bio na crnom tržištu najcjenjeniji pasoš. u pravu si da nije bilo voca, cokolada, kave, ulja, benzina, da smo imali par nepar, bonove, milku planinc i stabilizaciju, stipu šuvara i reformu školstva, NNNI, i još puno gluposti ali bilo je bolje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Da je SK bio vrlo jak u Srbiji istina je...i danas su na vlasti bivši članovi SK ili njihovi potomci i to je istina...i nije nikakvo čudo...kada je Broza na vlast  ustoličila crvena armija 1944-e godine prvo je naredio da ....''u Srbiji se ima ponašati kao na OKUPIRANOJ teritoriji''...to je glavom platilo veliki broj ljudi,u Beogradu posebno...streljane su desetine hiljada ljudi...inteligencija,sveštenstvo,građanski stalež,industrijalci,bogatiji ljudi itd...svi su proglašeni za ''narodne neprijatelje'' te uz gubitak života oteta im je i imovina...na selu isto,''kulaci'' su postreljani i njihova zemlja oteta..

  Uplašeni narod je prihvatio svoju zlu sudbinu...veliki broj ljudi je i pobegao odavde i nikad se nije vratio...

Pamtim ja inače SFRJ kakva je bila-morala je da ''rikne''.Država sa očajnom ekonomijom i nikakvom privredom nije mogla drugačije završiti...država u kojoj je bravar postao ''maršal'' ...a premijerka koju spominješ (Milka Planinc) je radila u ''Končaru'' kao čistačica ?!

  Nisi ti Mile ''bio car'' zato što je na vlasti bio Broz ili državu vodio SK,da nije bilo njih verovatno bi ti bilo još bolje...

 

evo sada njih nema pa kako nam je, nama još kako-tako 700 eura prosjek a koliko je kod vas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Razumem šta hoćeš da kažeš ali ako bi se bavili statistikama sada se neuporedivo bolje živi...bolje se i zarađuje,standard je mnogo viši itd...Čini mi se neka Hrvatska agencija je radila baš neku statistiku u vezi kupovne moći ''onda i sada''....rezultat je da smo onda bili mnogo siromašniji nego sada...Mnogo ljudi priča kako je onda ''bilo dobro'' ali to ne mogu da potkrepe nikakvim argumentima..ŠTA je to bilo dobro?

   Ovde naravno nije sjajno sada ali ni onda nije bilo bolje,čak dosta lošije se živelo...uzgred što smo bili policijska država gde je svemoćna DB morala sve da zna...svako je bio sumnjiv....za famozni ''verbalni delikt'' si mogao obezbediti letovanje dugogodišnje ali na Sv.Grguru ili na Golom...malo se i sada zna o tome jer se NIJE SMELO pričati o tome...tako se i istina gurala pod tepih pa mnogo ljudi i ne zna KAKVO JE TO VREME BILO...

    Strašno me ,iskreno govoreći,nerviralo to doba gde se trubilo i pričalo o slobodi koje je najmanje bilo...i o ravnopravnosti koje takođe nije bilo,...klasično eksploatisanje ''radničke klase'' koja ''samoupravlja'' a  ''klasno svesni drugovi'' žive na njihovoj grbači...Ah,da plata...u ta vremena sam ja zarađivao crkavicu koja teško da je ikada premašivala današnjih 200 evra ( obično oko 250 DM)....JEDINO što tvrdim da je bilo bolje je to da nije bilo narkomana i ovoliko droge na ulicama kao danas...

ma nije bitno to,bitno je da se vidimo na nekoj cesti i tada se pozdravimo kao ljudi a još bolje bi bilo da možemo negdje i sjesti i družiti se. pozdrav Štampar i puno dobrih kilometara ti želim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Stampar ta prica oko uvoza Japanskih makina bas i ne stoji. Ko je imao love taj je uvozi. Moj kraj je gasatrbajterski i oni  su i dovozili motore, najvise iz Francuske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Naklapanja i preklapanja o nekadasnjim licnostima i drzavi su me uvek nervirala...

Nisam bas "kilometraze" kao vas dvojica (Stampar i Mile)ali sam (malko) i ja osetio SFRJ...

Kao sto rece Vuja, Tito, SFRJ i ostalo sto pod tome podrazumevamo pripada istoriji i tamo treba ostati!

O "tajnama" zivota raznih licnosti mogu se ispisati eseji i eseji, sta je od toga tacno "blagi Bog zna"!

 

Kazu ljudi: "Da se u secanjima zadrzava samo ono lepo, dok se ruzne stvari zaboravljaju!" pa neka tako bude... ;)

 

Ziveli i vidimo se na putu...!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

SFRJ sam obisao od krajnjeg severa tj. Bohinjskog jezera do krajnjeg juga tj. Bitolj! Nikad i Nigde nisam imao loseg iskustva, loseg pogleda, komentara i sl. Spavao sam po parkovima, zeleznickim i autobuskim stanicama, motelima, hotelima, kampovima , privatnim kucama... i nista sve ok. Ugoscavali me i bio sam domacin ljudima koje vidim prvi put u zivotu i oni mene, a znali smo se svega po nekoliko sati!!

Putovao sam vozom, autobusom ,auto -stopom... i opet sve ok!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Da da,sve su to lepe nostalgicne price,ali iza zavese,svi su hteli svoju drzavu,neki su to trazili vise a neki manje otvoreno,dok nije pukla tikva,a kad je zveknula,klale su se komsije i dugogodisnji prijatelji,sad se kao izvinjavamo jedni drugima,bla ,bla,bla,izginuse toliki ljudi,sa svih strana,velika je cena placena za to sve,velika,ta bivsa nasa Juga je neprirodna tvorevina,produkt necijih bolesnih ambicija i katastrofalne komunisticke ideologije,koju prezirem iz dna duse!Broz je najvece zlo koje je moglo da nas snadje,kamo lepe srece da se posle 45e sve razdelilo,napravile neke drzavice od svih clanica,....vise bi se voleli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Znam da sam 1979 otisao u Sloveniju da radim sa svojih 18.god.

A gde u Sloveniji...??

 

::) ::)::) ::)::)

:D :D :D :D :D

;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ljudi pustite to, sjebali smo temu drugima a zbog cega - mlacenja praz.... ajmo dalje nešto korisno svakodnevno. ajde dođite 04. 09. na moto susret mk. TWIN HORN.a placam pive. to je najveci susret bikera u hrvatskoj ( 10 - 12000 motora plus pješaci i ostali )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

@Mile

Mozda bi mogao da mi posaljes slike nekih delova grada....kako to sada izgleda...rekao bi ti sta.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

@Mile

Mozda bi mogao da mi posaljes slike nekih delova grada....kako to sada izgleda...rekao bi ti sta.... ;)

napiši mi šta te interesira i sutra je na forumu ili gdje hoceš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Nije za Forum,da sto kazes nemlatimo praznu slamu....zanima me skola u koju sam isao,kraj u kome sam ziveo....eto to .Imas pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Kad je dzabe i sirce je slatko, tj. dobio sam gumu Pirelli (tubeles) 90x90x18 za dz, polovnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja