Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

E, Vujo, a moji sinovi...Odvazno sedno u auto i odu da sakupe harac od devojaka. Najmladjeg sam odvezao u skolu, prvi dan, iako je skola preko ulice...Da vidi razredni novu kacigu,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

posto motor nisam prodao a ide zima, necu ga ni prodati... (mozda ako mi uleti nesto povoljno)... nego, smislio sam nesto opet da radim na motoru  ;D  pa mi treba auspuh standardni od 250/1 nije bitno... moze i da je ulubljen, zardjao oderan bilo kakav... kupio bih ga ili primio na poklon ako nekom od vas taj auspuh ne znaci nista... dakle, PONUDE?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sad već pouzdano znam da temu kupujem - prodajem prati dosta ljudi koji nemaju veze sa MZ Svet-om pa potrebu iskaži tamo gde će je videti i drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Vujo kako ledja? Vidim da kukas u temi "prodajem". Da li se boris samo dijetom ili kombinujes sa nekom fizickom aktivnoscu? Setanje, plivanje, basket, joga, veslanje?

 

Stvarno greota da prodajes onako lepu masinu i to za sitne pare. Ne znam kakav ti je polozaj tela/ledja na hondi ali na onoj jednoj slici sam te video da kacis neki teski ranac na grudi. Ne valja ti to  ;D

 

E a da li si razmisljao da menjas hondu za neki enduro? . Ja tek kad sam seo na "traktor" skontao sam koliko ledja pevaju u toj poziciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Radim potpunu glupost, nije dijeta u pitanju nego glad i to najgora.

 

Moram da priznam da mi nije baš najbolje zadnjih dana,imao sam vrtoglavice i malaksalost pa nisam ni radio.

 

Sada vidim da je to glupost pa sam počeo da se hranim onako minimalno ali dovoljno da ne upropastim organizam.

 

Što se motora tiče neozbiljan sam potpuno. Takvi su najgori ljudi jer neznaju šta hoće, nikako udovoljiti.

 

Sa jedne strane uradio bih tu Hondu KOMPLETNO iako nema potrebe za tim jer je motor dobar pa je šteta rasturati ga. Ali opet, ako bih ga tako uradio trajao bi sigurno još 20 godina jer mi je to drugi motor, ne vozi se pa sam doživotno miran.

 

Sa druge strane ako treba da gladujem ostatak života zapaliću i taj i svaki drugi motor. Nema oklop, i to mi za putovanja smeta, imam položajh ko' narodni heroj pa duva nepodnošljivo. Džabe što motor ide koliko mu piše na satovina, ja nemogu preko 130-150, odnese me vetar.

 

Neozbiljan sam eto šta je, zato sam i napisao tamo u temi da je tako, da ne zavlačim narod.

 

I o zamenama sam razmišljao ali opet neznam šta bi mi vršilo posao. Bes problema bih ja dao nekom trgovcu Hondu i neku doplatu samo neznam šta tražim, koji motor da jurim.

 

BMW K 75 mi je zanimljiv, sinoć sam se vozio sa Lanciom pa ću videti da ovih dana sednem i probam ga. Lep putnički motor, pun oklop, nije preko 750ccm ali tri cilindra mi se ne dopadaju, volim da je upareno sa taktovima iako je to možda predrasuda.

 

Neznam, stvarno neznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Au covece pa resio si da se upropastis.  :o Jedi malo, niskokaloricnu hranu + blaza fizicka aktivnost. Kod dijete ako te boli zeludac znaci da nesto ne radis kako treba. Imam nesto iskustva sa ovim stvarima, svojevremeno sam smrsao 17kg i osecao sam se odlicno! Za pocetak cepaj voce ili vitamine u tabletama da se prenes malo.

 

A za motor sta ja da ti kazem kad ti nisi siguran :) Bas si neozbiljan  ;) Ali definivno nadji masinu koju ces da vozis koja god to bila pa nju sredjuj, nemoj da bacas pare lupam na full generalnu za hondu pa da je posle ne vozis i prodas u bescenje.

 

Ja preko 130 nikad i ne vozim. Neko mi rece stavi vizir ovakav onakav medjutim ja sam vise u fazonu - ako mnogo duva to znaci da se krecem suvise brzo i treba da usporim.  ;D

 

Sto se BMWa tice nisam neki ljubitelj ali i stvarno ne znam puno. Radili smo drugari i ja jedan F650GS i to je sve sto sam malo bolje pogledao i vozio.

 

Za 3 cilindra ne znam dok ne probam. U principu ako ne trese i ne baca - dobro je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Stari Vujadin je žestoko u pravu.Češće  a manje,reče mi čika doktor onomad-To je bilo 4-5 puta dnevno,i ne posle 19.00 časovnika.Na to sam dodao blagu fizičku aktivnost,a to je bilo brže hodanje u trajanju od 1.15 min (krug od ~ 6km).Rezultati su jako brzo bili vidljivi ( - 4 kg za 10 dana,bez pijenja nekih preparata) i sam se osećao jako lepo.Sad držim težinu od 68-71 kg na visinu od 173cm i 48 godina.Moglo bi  -2.5 kg dole,ali sam se malo uljenio.Kad skinem gips krenuću opet  u šetnjice (nailazi ZIMA,slave...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Naiđoh na tekst,pa reko čisto da se ljudi koji nemju toliko vremena lakše informišu

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=40595.0

Reč je o novoj,još jednoj Berzi Moto Opreme u Beogradu lokacija SKC klub Livingroom,svake TREĆE...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

Danas oko 13 i nesto, idem kuci biciklom kad mi u susret ide motocilkista (on je bio na putu 2m od biciklisticke staze) lep zvuk, od napred vidim vile ... fino... prodje pored mene kad ono (mislim sivi) MZ?! :)

Ko ce docekati sledecu sezonu... sad mi deluje kad budem kupio MZ-ja da necu tako lako preci na nesto jace... taj motor bas ima smeka.

Cudno kako malo u Temerinu ima MZ to je tek drugi da sam video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

Simpatican je, al ga nisam vidjo (a licno vise mi se dopada original MZ). Imam jedno pitanje; Kakva mu je to auspuh, jel to original pa ofarban ili od nekog drugog modela?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 800 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Jedno "kratkooo" putovanje na MZ-u,sa mnoštvom lepih fotografija.Vredi videti.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=482073

Želim Vam da uživate,kao što sam i ja uživao.

Da bi Vam zagolicao maštu,rezime texta je:

After 23 days and 7566 kilometers we arrived back in Germany.

I još jedna zanimljiva adresa:

http://www.togs.biz/josip/galerija/?galerie=Emmen07_MZ_tvornica&photo=43&exif_style=&show_thumbs=yes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Simpatican je, al ga nisam vidjo (a licno vise mi se dopada original MZ). Imam jedno pitanje; Kakva mu je to auspuh, jel to original pa ofarban ili od nekog drugog modela?

 

 

Auspuh je od TS-a, a motor i ram  je ES - televizor, preradjen na 12V,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Jedno "kratkooo" putovanje na MZ-u,sa mnoštvom lepih fotografija.Vredi videti.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=482073

Želim Vam da uživate,kao što sam i ja uživao.

Da bi Vam zagolicao maštu,rezime texta je:After 23 days and 7566 kilometers we arrived back in Germany.

 

Fantasticno !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Jedno "kratkooo" putovanje na MZ-u,sa mnoštvom lepih fotografija.Vredi videti.

http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=482073

Želim Vam da uživate,kao što sam i ja uživao.

Da bi Vam zagolicao maštu,rezime texta je:After 23 days and 7566 kilometers we arrived back in Germany.

 

Fantasticno !!!!

 

Svaka mu čast! Čovek bre POTROŠIO zadnju gumu na putovanju, kakav car! A sumnjam da je išao na toliki put sa ''polovnom a kao novom''.  ;D

 

Samo se na prvoj slici vidi ali je u pitanju 125/150 pa sad eto istine, sve se vidi da li motor valja ili ne, da li je mali, da li može da nosi, koliko može da pređe...

 

Čovek bre imao problem da nađe gumu odgovarajućih dimenzija i to je sve, nema kvarova, budženja, prevara po putevima...

 

I lepota od prirode, neverovatno stvarno.

 

Samo mislim da se smrzo', ako ne u vožnji zbog opreme onda bar na spavanju ili šetnji ali negde ga je stiglo 100%.

 

Trebao bi taj da dođe kod nas da se najede ko' čovek. Kad bi video slike sa skupa umro bi od holesterola sa fotografija, ne bi morao da proba.

 

Očigledno je pravi i iskreni ljubitelj MZ-a, skuplji mu je aparat od motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Stavio sam ovo pitanje  u Kupujem-prodajem:

Ima li neko viška centralni štender za MZ?

Dajem retrovizor karbonac od nekog japanca za uzvrat-nije mi baš pogodan za MZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ovo je nas drugar Svakak iz Hrvatske, potrazi njegove postove ima i o njegovoj poseti Nemackoj!!

Nego Svakaka nema vec duze vreme, da se i on nije uobrazio od kada je promenio MZ-a!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja