Jump to content

Moto Zajednica

Cuvanje motocikla zimi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Naime motor je parkiran u prostoriji gde je temperatura konstantna negde oko 10 stepeni.

Posto je tek stigao u moj dom,a i ovo mi je prvi motocikl,treba mi savet oko akumulatora...

 

Na njemu je trenutno nov akumulator za gelom stavljen pre 2 dana...

Sta mi savetujete:

1. da skinem akumulator i ostavim ga u sobu do proleca i mozda ga nakacim 1-2 puta da upalim motor tokom ovih hladnih dana

2. da ga ostavim na motoru i palim ga svake 2 nedelje

 

Da li je uopste potrebno preko zime paliti motor?mislim zbog mesanja ulja i to,znam da se pali da se dopuni akumulator ali ako ga ja skinem,da li ima potrebe povremeno ga paliti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Dakle ovako.

 

Kupis stabilizator goriva,odes na benzinsku pumpu i sipas ga u pun rezervoar.Pise na njemu koliko ide i ima dozer.

 

Dodjes kuci popnes motor na stender,ako nemas onda na nogaru,zapusis auspuh sa kesom.Tacnije stavis kesu preko auspuha da ne ulazi vlaga unutra i zavezes sa kanapom tako da bude dobro zaptiveno.

 

Skines akumulator ako je pun,ako nije dopunis ga.Ocistis klemice na motoru i akumulator odneses u sobu gde je temperatura izmedju 8 i 15 stepeni,idealno je oko 10.

Dakle neki tavan u kuci ili ako je hladniji podrum,nikako u sobi pored peci.

 

Na svakih mesec ipo dana ga proveris,mada ako je nov nece se sigurno isprazniti sve do kraja marta,jer se nije ni meni do sad,a stoji od pocetka decembra na tavanu.

Ako imas voltmetar mozes ga proveravati na svakih mesec dana cisto radi reda.Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak,Banovo brdo
  • Motocikl: Yamaha R6

Posto do sezone ima jos oko mesec ipo najvise dva mozes i da ne skidas akumulator, nece se za to vreme isprazniti ;) Ostavi ga na motoru i nemoj da palis motor,tako ces samo dodatno da ga praznis. Sto se tice goriva napuni rezerovar do cepa i miran si do pocetka sezone :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ako ti je oko 10-ak stepeni ne moraš ga ni skidati,samo krpa u auspuh i to je to.Ako imaš para napuni rezervoar do čepa mada ja to nikada nisam praktikovao,pre ga ispraznim. :zvizduk: Motor nema potrebe da pališ do proleća(sad će to) jedino ako te želja mine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Iskren odgovor...Ja nikad nisam skidao akumulator,nisam zapusivao auspuh,na kraju sezone,napunim rezervoar,pokrijem ga ciradom,i upalim na prolece.Ako mi se ispraznio akumulator prikacim ga kablovima na auto i upalim.I nikad me nista nije zezalo,niti mi je stradao akumulator,niti mi je trulio auspuh.A negrejana garaza.1zdravo.gifOvo nije savet,vec moje iskustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ok ljudi....rezervoar je vec pun do cepa,tako sam ga kupio :Mina:

 

Sad cu da sidjem dole i da stavim kesu preko auspuha i dobro zaptijem..

Trenutna temperatura u prostoriji je oko 7 stepeni,ali grejanje se startuje sad tako da ce se popeti na oko 11 stepeni...

Tako da kao sto kazete posto ce sezona uskoro necu gani skidati a ni paliti,samo cu sutra do pumpe po stabilizator goriva..

 

A ovo sto sam cuo da treba upaliti motor svremena na vreme kao zbog mesanja ulja,meni je to nebulozno?

Cak sam cuo na tv-u iz jednog hondinog servisa da nije preporucljivo paliti motor zimi jer se nikad ne dostigne radna temperatura pa se u mashini formira kondenz koji moze da steti agregatu....tako sam cuo...

 

Pozdrav svima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ako imas potrosace na motoru tipa alarm ili tako nesto samo uzmi i skini klemice sa njega,jer alarm vuce jako malo struje ali dovoljno da izvuce struju iz akumulatora.

 

Sto se tice stabilizatora goriva,u njemu imas stabilizatora za 100 litara,dakle kupis ga jednom i imas ga bar za 4/5 sezona.On je dobar zato sto ne dozvoljava da se hvata rdja unutar rezervoara dok stoji kao i da ne dopusta gorivu da izgubi oktansku vrednost,dakle simpaticna stvar :).Kada sipas samo dobro izbuckaj i onda upali motor i ostavi da radi jedno 10/15min kako bi stabilizator prosao sa gorivom kroz ceo sistem.

Zato se uglavnom sipa na pumpi i dok dodjes kuci on je vec svuda :).

 

Ovo sto su ti rekli za paljenje/gasenje i kondez su u pravu.

 

Akumulator moze da stoji na toj temperaturi sta vise u idealnim uslovima je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Nemam alarm niti druge potrosace tako da je to ok....

Ovo za stabilizator uzimam obavezno aco....super stvarcica,mada pre za to sto gorivo ne gubi oktansku vrednost,ovo za rdju kod mene valjda nema efekta jer mi je rezervoar iznutra plastican:)

E odlicno,znaci temperatura mi je ok..

 

Sve sam odradio,zaptio auspuh,motor je prekriven ciradom,na odlicnoj temperaturi,sutra da sipam stabilizator i da ga upalim da radi i to je to...Hvala nogo,Pozdrav :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Samo preporuka nikad motor ne prekrivaj najlonom ili bar veci napravi rupu odozgo kada prekriojes motor da bi izlazila vlaga, ja vise praktikujem 3-5 starih cebeta preko motora 1jee1.gif. Meni je na skuteru rezervoar plastican pa ne praktikujem pun do vrha rezervoar, ali zato motor palim svakog 2-3 dana da se dopuni akumulator i poradi masina, a u garazi je temp negde oko 4-6 stepeni tako da ne ledi nista .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Samo preporuka nikad motor ne prekrivaj najlonom ili bar veci napravi rupu odozgo kada prekriojes motor da bi izlazila vlaga, ja vise praktikujem 3-5 starih cebeta preko motora 1jee1.gif. Meni je na skuteru rezervoar plastican pa ne praktikujem pun do vrha rezervoar, ali zato motor palim svakog 2-3 dana da se dopuni akumulator i poradi masina, a u garazi je temp negde oko 4-6 stepeni tako da ne ledi nista .

 

 

 

Po meni je skroz besmisleno paliti motor zimi, samo mu smanjujes vek trajanja, jer se masina najvise haba dok je hladna, plus kondenz o kojem je bilo reci. Ako ti je stariji akumulator bolje ga dopunis jednom u mesec dana da ne izgubi napon, posle mu nema spasa :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Samo preporuka nikad motor ne prekrivaj najlonom ili bar veci napravi rupu odozgo kada prekriojes motor da bi izlazila vlaga, ja vise praktikujem 3-5 starih cebeta preko motora 1jee1.gif. Meni je na skuteru rezervoar plastican pa ne praktikujem pun do vrha rezervoar, ali zato motor palim svakog 2-3 dana da se dopuni akumulator i poradi masina, a u garazi je temp negde oko 4-6 stepeni tako da ne ledi nista .

 

 

 

Po meni je skroz besmisleno paliti motor zimi, samo mu smanjujes vek trajanja, jer se masina najvise haba dok je hladna, plus kondenz o kojem je bilo reci. Ako ti je stariji akumulator bolje ga dopunis jednom u mesec dana da ne izgubi napon, posle mu nema spasa :neznam:

 

Akumulator mi je nov novcijat,tako da en bi trebalo da se isprazni...

Ma necu paliti motor uopste do aprila,tek kad krene sezona krece sredjivanje i paljenje:):moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Otkacis kleme, ili skroz izvadis akumulator i stavis negde je mracno i hladno ali da ne ide ispod nule, tek koji stepen preko je najbolje da uspori hemijske reakcije u bateriji.

Podmazes lanac i napunis rezervoar to cepa. Ne palis ga dok ne dodje vreme za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ima vec nekoliko slicnih tema... Sve se svodi na ovo:

 

 

Vrlo poucan i kvalitetan snimak sergio...Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Ako se radi o metalnom rezervoaru logicno je da ga treba napuniti do cepa da ne zardja a sta ako je plasticni? Trenutno imam zxr 750 i ltz 400. Kawa je puna do cepa i ne diram je a suzuki po nekad provozam. Do skoro sam posle svake voznje sipao pun rezervoar a sad gledam da bude p

razan jer sam cuo da je bolje zimi isprazniti plasticni rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja