Jump to content

Moto Zajednica

Istanbul 01.05.2013.g

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mi smo proslog septembra iznajmili apartman http://www.booking.com/hotel/tr/aadegrazli-apart.en-gb.html?label=gog235jc-hotel-en-tr-aadegrazliNapart-unspec-rs-com-T002-1;sid=26098520ec3df664f69d5160c09c60c7;dcid=1;srfid=65f64bc2cbdd08e04c88bfed87c362f3e6e7acd2X1

 

Za 5 nocenja smo platili 240eur. Isplati se ako ne ides sam. Nalazi se na 100-ak metara od stanice Aksaray a iza ugla pa na 200-300 metara je tramvajska stanica Aksaray. Odatle je samo 2 stanice do Velikog bazara a 4 stanice do Sultanahmeta. Bili su ljubazni pa smo dobili besplatno na koriscenje cak i garazu za nase motore.

 

To je ustvari stan od 2 sobe (1 soba bracni krevet, 1 soba sa dva kreveta), kupatilo, kuhinja i dnevni boravak sa kaucem na izvlacenje. Sasvim pristojno, barem je nama bilo. Apartman je cist i prostran i mi smo ga koristili za spavanje i rucak. Ostatak vremena smo proveli u bazanju gradom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8242 postova

Balat suites, Cibali Mahallesi Kadir Has Caddesi No 51, Istanbul.

 

Soba za 2 osobe ispod 50eur, na samom zlatnom rogu, od glavnih turistickih destinacija 10min peske. Od Taksim skvera 5min prevozom ili 20min peske. Parking iza hotela, pokriven video nadzorom, ali mracan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Stanimire, Britanika je za tebe unuče.:takoje: Zoran iz Niš(a) koji spominje drugare sa ženama - taj sam. Ali kada sam gospođi rekao da na Cappi imamo samo 180 litara prostora- razmišlja.:neznam:Hvala ti...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Istanbul hostel, u starom gradu. Nalazi se u blizini (dijagonalno) od "4seasons" hotela. Smestaj u visekrevetnoj sobi sa zajednickim kupatilom 10e/po osobi (imaju cetvorokrevetnu sobi sa lezajevima na sprat) sa doruckom (kuvano jaje, decija radost i kafa),wifi i njihovi kompovi, a imaju i stan sa dve dvokrevetne sobe, kuhinjom (opremljenom), TV, kupatilo... Soba 40e.Za sobe pozeljna rezervacija.

 

Motor parkiras ispred "4seasons" i ne brines. Pokriven kamerama i fizickim obezbedjenjem 24h. Moj je stajao tamo 2 dana na ulici na krivini i niko ga pipnuo nije.

 

A i Pako (gazda hostela) je tu non-stop.

 

Odatle ti je 5 minuta peske do Aja-Sofije i svega ostalog. Nemas potrebe da sedas na motor da ides bilo gde, jer ionako su nenormalne guzve. Preko puta hostela imas dragstor.

 

 

P.S. Moja preporuka je da, ako nameravas da koristis hostel, na licu mesta trazis smestaj. Cene hostela se ne razlikuju mnogo. A mozes i da nadjes ono sto ti se svidja. Ako ti treba jos neka info...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: XVS1300 Midnight Star

S obzirom da se prvomajski i Uskršnji praznici lepo poklapaju, supruga i ja ćemo verovatno negde da "palimo". Po glavi nam se vrti Prag, Slovenija, Austrija, Italija, Istambul. Mislim da ćemo se verovatno odlučiti za neku južniju varijantu, jer je ipak početak maja i ako krenemo na sever velika je verovatnoća da ubodemo kišne dane. Ali otom potom. Ima još vremena.

Možemo da razmenimo brojeve na pp, pa da se upoznamo (a možda se već i znamo)...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Kao sto kazes,mozda se znamo..iz istog smo grada,a i godine su nam tu negde.Vozim strom DL1000,plavi..verovatno smo se videli..sto se puta tice nama je Istambul bio prva opcija,a i dalje je.U medjuvremenu se pojavile jos neke ideje..mozemo da se vidimo pa o tome detaljnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R 1200 GSA LC

Pozdrav svima

 

Neki kažu uhvatilo me ludilo, a ja kažem ova zima me izludila. Osim jednog dana skijanja i 10 puta kidanja snega nikakve prave koristi od tog razdoblja. Ali nešto malo se ipak desilo. Naime nakon 2,5 meseca i puno tih depresivnih dana jučer je konačno donesena odluka, kdje za 1.maj.

Dakle za mesec i pol krenemo: Ljubljana - Bg.- Niš- Sofia-Istanbul-Ankara-Kapadokija- Antalyja- Fethiye-Pamukale-Izmir-Canakale- i onda zavisi od vremena i novca: preko Grčke, Makedonije, Albanije u Crnu Goru pa uz Jadran do Lj. ili druga varianta istim putem preko Sofie, Beograda do Lj. Neka su sledeći dani još uvjek tmurni i dosadni, u meni sada gori vatra. Pripreme detaljnije, kde, šta, kako.

Kako svaki drugi put i sada uzimam putovanje kao avanturo, znači vidjet češ kad stigneš tamo, ali koji put ipak je dobro znati koju info, da ne bilo posle ne daj bože. Zato bi molio one moto funove, kojima nije teško, za koji info u vezi spavanje nekdje oko Niša, te za put preko Bugarske. Svašta se može čuti i brati i u vezi policije, radara, varnosti,... (Dali je bolje BLG provozati i spavati nekdje oko Edirne, ili se razkomotiti za jednu noč u Plovdivu?) Znam, da se baš puno ne da opisati na tom mestu, ali koja informacije nikad nije na odmet. Za put preko Turske nekako več imam nekoliko informacija, no nešto novo ipak bi bilo interesantno. Uglavnom nijedne informacije ili preporuke neču se braniti, pa zato unapred hvala.

 

Ako ima još neko namjeru za 1.maj u taj pravac, možemo koji dan, dva ili više odfurati skupa. Dobrodošao svaki, koji dobrom voljom doprinese lepši moto izlet.

 

Pozdrav

 

Mac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5536 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam spavao u Edirne, motori ispred hotela i covek ih cuva citavu noc. U Turskoj se cuvaj radara pod obavezno.

Spavanje oko Nisa imas u Niskoj Banji, a mnogi spavaju u Dimitrovgradu "Amfora" (mislim da se tako zove).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

Pozdrav. Ja planiram istu destinaciju za 1.maj ali bi krenuo u subotu uli nedelju pre 1. maja. Sa kim putujes na motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R 1200 GSA LC

Pozdrav. Ja planiram istu destinaciju za 1.maj ali bi krenuo u subotu uli nedelju pre 1. maja. Sa kim putujes na motoru?

 

 

Zdravo

 

Na žalost meni datum prije 1.maja ne dolazi u obzir zbog posla. A inače na motoru več neko vreme vozim izključivo svoju ženu ! ::)

 

Lp

 

Mac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

Pozdrav. Ja planiram istu destinaciju za 1.maj ali bi krenuo u subotu uli nedelju pre 1. maja. Sa kim putujes na motoru?

 

 

Zdravo

 

Na žalost meni datum prije 1.maja ne dolazi u obzir zbog posla. A inače na motoru več neko vreme vozim izključivo svoju ženu ! ::)

 

Lp

 

Mac

 

Ok. Ja takodje putujem sa suprugom.U svakom slucaju mi cemo biti u Turskoj u to vreme pa se mozda sretnemo negde. Uostalom ima jos do tada pa cemo biti u kontaktu.U Tursku putujem sa K1200LT.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Mac..ako kreces iz Ljubljane, do Nisa imas oko 800 km,to ti je verovatno dosta za jedan dan.Spavanje u Nisu,nije problem,nadji na internetu "hoteli ili hosteli u Nisu",izbor je veliki,cene naj cesce od 10 do 20e..Nemas problem sa policijom u Srbiji,a iz licnog iskustva kazem ni u Bugarskoj.U Bugarskoj se ne placa putarina za motore.Put kroz Bugarsku nije los(deo je auto put),osim obilaznice oko Sofije,bolje ti je kroz centar grada. Savet, ne menjaj evre u bugarske levove na pumpama..ako placas gorivo evrima,to je udaranje po usima.Nis-Istanbul imas oko 870km,mozes za jedan dan..Ako kreces 1.maja javi se na pp pa mogu da ti pomognem oko snalazenja u Nisu..pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Istambul je predivna destinacija,cesto idem tamo i mogu ti reci,da jedini problem kosto neko rece,obilaznica oko sofije,ostalo je vrh.Naravno samo polako kroz bugarsku,a posle granice imas dve strane ,auto putem,starim i imas novi koji je gratis pored tog autoputa,sve ti je oznaceno i nemozes se izgubiti nikako,kad dodes u istambul prati tablu taksim i vrlo brzo si u centru,etro,u dahu napisah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R 1200 GSA LC

Zdravo

 

Hvala svima, koji ste se javili sa takvim ili onakvim informacijama i ponudom za pomoč kod traženja prenočišta. Koliko vidim i ovdje ima nekoliko interesenata, koji će za 1.maj sličnim putem. Pa nije valjda, da se nekde ne sretnemo. Ako mi još koja info zatreba, javim se. Hvala!!!

 

Mac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja