Jump to content

Moto Zajednica

Kako da se ovako lepo uslika? - PANNING

Recommended Posts

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ne , naravno da nije ceo film radjen foto aparatom...jasno se vide ti delovi "seckaju" pomalo... Ali sjajno je uradjen film !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Evo jedna zanimljiva a da nije auto ili motor  ;D

DSCF0894-1.jpg

 

Nije auto ili motor...a nije bas ni zanimljiva. Trebao si da slikas odozdo, da se vide izrazi na licima koji opisuju chari sankanja.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jedno pitanje u vezi fokusiranja. Na aparatu imam S-AF i u njemu modove CENTER (gde ja fokus u centru), MULTI ( gde kamera prepoznaje objekat najblizi centru i koji je u kontrastu sa okolinom) i AREA (fokus je tamo gde ga ja postavim) Koji od ovih modova mi je najbolji za panovanje? Aparat inace ima malo sporiji AF i ja nekako nisam zadovoljan ostrinom predmeta koji panujem. Ja do sad koristio CENTER

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Jedno pitanje u vezi fokusiranja. Na aparatu imam S-AF i u njemu modove CENTER (gde ja fokus u centru), MULTI ( gde kamera prepoznaje objekat najblizi centru i koji je u kontrastu sa okolinom) i AREA (fokus je tamo gde ga ja postavim) Koji od ovih modova mi je najbolji za panovanje? Aparat inace ima malo sporiji AF i ja nekako nisam zadovoljan ostrinom predmeta koji panujem. Ja do sad koristio CENTER

 

Manuelno selektovani AF point je najbolje resenje, obicno ti je objekat u sredini pa onda stavi i AF point na sredinu, a po potrebi mozes da pomeras tacku levo ili desno u zavisnosti od smera kretanja objekta, ako hoces da bude van centra fotorafije.

 

Takodje, ako je selektovana centralna AF tacka, AF je brzi - barem je tako kod CANON-a.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Sa takvim fokusnim sistemima (i svim sporijim) je najbolje da fokusiras na mjeste dje ce vozilo proci i dje zelis da ga uslikas i tu zakljucas fokus (a mozes i da zakljucas expoziciju za to mjesto takodje). Sto rece Gremlin, mislim da je najbolje da za to koristis bas CENTER ili eventualno taj AREA ukoliko zelis mozda drugaciji kadar.

 

Za ostrinu ti nije tu fokus problem jer compact/prosumer imaju veliko polje dubinske ostrine pa se greske u fokusu i ne vide. Veci problem je mali senzor sa gomilom malih pixela i kvalitet objektiva. Ali mislim da to opet i nije tako los rezultat :)  Ima u ovoj temi dosta tvojih panninga koji su dovoljno ostri, nemoj da te to zamara.

 

Zato na dSLR-u milina, upalis AI Servo i naciljas centralnom tackom objekat i on sve sam prati, ti samo gledas trenutak do opalis ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jel sljiva ili kruska ?!

Ovo ti je remek-delo !!!  :)

 

Gremlinu vec dugujem jednu, a posto sad ide i druga onda ce biti i sljiva i kruska.

Hvala BusManu i hvala Picasoo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Jel sljiva ili kruska ?!

Ovo ti je remek-delo !!!  :)

 

Gremlinu vec dugujem jednu, a posto sad ide i druga onda ce biti i sljiva i kruska.

Hvala BusManu i hvala Picasoo

 

Ja sam tradicionalista - ja bi sljivu !

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mnogo je lose deformisan. Cak i kad ne radi gleda u autobus. Gremlina je ono kuce odusevilo tako da verujem da je onaj bus video tek onako u prolazu. Poli je ispao dobro, a onaj kadet treba da dodje kod mene na pranje. Ona kawa crna ima neke strane table, cini mi se. Vidjam je kad god dodjem u bg, vozika se po Novom Beogradu, tezi neki vozac, mislim krupniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja