Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki M50 (M800 Intruder)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Tražio sam po forumu mišljenja i iskustva o ovom motoru ali nisam našao ništa što me zanima. Zapravo ozbiljno razmišljam da pređem na ovu kategoriju motocikla, pa me zanima kolika mu je prosečna potrošnja, kakav je za duža putovanja, koliko je velik, koje su mu mane, itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Nisam ga probao, ali recicu ti moje misljenje...

 

Mislim da svaki japanac te klase ne moze da ne valja. To su odlicni i dugovecni motori, ja vozim VN 900 sa kojim sam prezadovoljan. Potrosnja prosek 5l, smatram da i intruder ne moze da predje vise. Koliko vidim ima isto konja kao VN, mislim da se neces pokajati kupovinom intrudera. Video sam ga uzivo vise puta manji je od VN-a, ali VN900 je najveci motor u toj klasi do 1100.

Ja kada sam kupovao VN, trazio sam savete po forumima. Ali niko mi nista konkretno nije rekao, jer i nema previse po Srbiji. Tako da uzimaj to neces pogresiti ili bilo kog drugog japanca u toj klasi! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Koliko sam uspeo saznam VN 900 je jako sličan motor M800, e sad kupovina je na dugom štapu pošto bih prvo morao da utopim Trandžu, a prodaja ide blago rečeno nikako a da ga poklonim neću. Svakako hvala za mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Ja sm ga pre neki dan prodao jer nisam bio zadovoljan sa tim tipom motora.Jako je tvrd tj.neudoban za duzu voznju a pogotovo po nasim putevima.Potrosnja mu je 6 pa i nesto vise litara.Zavisi kako ga vozis.Ubrzanje mu je dobro.Bolje nego kod drugih kruzera te klase.Prednost mu je sto je ajnspric i naravno kardanski prenos u odnosu na starije modele kruzera.Ja sam ipak ponovo sebi kupio Hondu vt 750 ace koju sam vec imao ranije i to je po meni puno udobniji i ekonomicniji motor.Ovo je naravno stvar licnog ukusa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Tako mi i izgleda boulevard, surovo i veliko :) a ovo da je neudoban i tvrd za duža putovanja mi se ne sviđa uopšte, pošto mi baš za to treba. Honda vt750 deluje malo, čak sam i sedeo na njoj i opet mala. Mislim ja sam visok 195cm pa mi je boulevard delovao dosta veće i masivnije od bilo kog motora u toj klasi.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: Harley Davidson Fat Boy

Varas se za velicinu.Honda i Bulevar su iste duzine i cak visine sedista,samo je Bulevar tezi za oko 20kg.Honda cak deluje masivnija.Ali za tebe zbog tvoje visine je najbolje da ugradis produzene nozne komande.Ja ih na Hondi imam i to ti omugacava da ispruzis noge.Za Bulevar ti se cini da je duzi jer su mu vile vise ukoso kao da su izduzene.Izgleda kao panter u skoku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Kupio sam M50 pre neki dan. Nazalost jos je u salonu, cekam malo sunca pa da ga prevezem do kuce. Po merama na net-u on je visi 5cm od Shadow. Meni je zelja bila Shadow, lepsi mi je i verovatno kvalitetniji. Plus, Shadow koji sam ja planirao je imao kardan, AERO model (crno-narandzast u oglasima od MAX-a). Medjutim, nekako na Boulevardu (Intruderu) sam se osecao kao da sedim na masivnijem motoru. Moj primerak ima Mustang sediste koje je daleko udobnije od originalnog (u salonu stoji jos jedan sa orginalnim sedistem) i tako je napravljeno da je suvozacev deo dosta izdignut pa vozac ima kao mini naslon. Zao mi je sto nisam kupio Hondu, ali eto...

Ipak, kad napravim neku voznju napisacu kako meni izgleda. Inace prethodni vlasnik ima 194cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Moj drugar je vozio belog Bulevarda od 800 cm3, uvezenog iz US-a, posle njega je presao na Intruder M1800R....nebo i zemlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Moj drugar je vozio belog Bulevarda od 800 cm3, uvezenog iz US-a, posle njega je presao na Intruder M1800R....nebo i zemlja

 

Da nije to onaj beli Bulevard iz Petrovca na Mlavi,Zvao ja pre neki dan, prodaje momak na oglasima.pa me interesuje nesto vise o tom bajku.I taj je uvezen iz USA ,ne verujem da ih ima puno u beloj boji.Meni bi kao pocetniku takav legao ko saka na oko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

Pozdrav,

 

druze meni pocinje treca sezona na intruderu m800 2007 god. najduza tura mi je bila prosle godine beograd-sutomore-beograd. sto se tice udobnosti put do cg nisam osetio i ove godine mi je u planu italija sa suprugom na suvozacevom mestu. mislim da ce tu ona imati problema jer je sediste duplo uze nego vozacevo. putna brzina na auto putu mu je oko 130km/h.

 

 

motor je za grad odlican. okretan i startan. potrosnja mi varira od 5,5-6l po gradu (uvek punim do cepa i racunam) i na otvorenom 4-4,5l.

 

sto se tice izgleda (nije sto je moj) mislim da lepsi motor u toj kategoriji ne postoji.

 

ako zelis da ga vidis uzivo ili jos nesto da pitas slobodno me kontaktiraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki M 800 Z - Intruder "custom"

Ja vozim M800,nije baš za daleka putovanja, jeste malo tvd,to je motor samo za jednog čoveka,kočnice nisu baš vrh jer nema dva diska napred.To su loše strane, dobre strane ima kontra viljuške kao sportak veoma je okretan,dinamičan možeš sa njim da se iživljavaš kao da voziš nekog R-a,savršeni odnos visine sedenja sa položajem nogu,potrošnja mu je mala 4-5 l max.,ja sam na mom promenio guvernal i stavio višlji i sad uživam u vožnji i ne bih ga menjao za ništa u toj klasi. Naravno Harley Softail je moj izbor.Tako da ti nisam uopšte pomogao mislim da je to mali motor za tvoju visinu. Slike su ti na mom profilu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Gazda Janko, reci mi koji vizir imas na M800. Strasno lepo izgleda. Ne volim one ogromne.

Vidim da si trazio gume sa belim zidom. U 3T-Racing-u mogu da se poruce. Metzeler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki M 800 Z - Intruder "custom"

Spale vizir je Givi naručen je preko beogradske firme TRION. Inače ova vrsta vizira štiti samo grudi od vazduha ,ne i glavu .Hvala za informaciju o belim gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Pa sad da je za pocetnika motor od 250 kilograma.... nisam bas siguran.

 

Evo ti teme:

http://forum.bjbiker...s-800-intruder/

 

Ma ne boj se Spale druze polako cu ja, nisam neki klinac.Procitao sam vala sve teme o kupovini prvog bajka i misljenja su i ovakva i onakva i......Najveci bajk sto sam probao je shadov 600 ali ne vidim tu neki problem.Malo po malo pa doci ce i neka rutina i iskustvo.Sto se tice mojih gabarita 184cm i 94kg mislim da je ok za tu tezinu motora .Ne planiram odmah da idem na neke duge rute putovanja ,uostalom uzeo bih ga vise iz nekog gusta nego iz neke preke potrebe,zelja od malih nogu,ili kriza srednjih godina djavo ce ga znati.

Slusam i uvazavam sve vase savete i misljenja kao iskusnijih momaka a sta ce na kraju biti ko zna .Jebote poceo sam svaku noc da sanjam kako vozim bajk,a nemam ni dozvolu,koji ludak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Spale vizir je Givi naručen je preko beogradske firme TRION. Inače ova vrsta vizira štiti samo grudi od vazduha ,ne i glavu .Hvala za informaciju o belim gumama.

 

Pretpostavljam da stiti manje od onih "prozora" ali je najlepsi koji sam video.

Kada sam pitao za gume rekli su mi da je cena negde kao kod obicnih.

 

@finish:

Samo napred, ja pokusavam koliko mogu po principu "samo jednom se zivi"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja