Jump to content

Moto Zajednica

Valja li za prvi motor? Suzuki VS 800 Intruder

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

Da postavim i prvo pitanje..

Posto sam trazio po internetu poprilicno mnogo,hteo bih vas upitam?

 

Kakvo je vase misljenje o SUZUKI VS 800 INTRUDER-u..? Posto sam procitao osnovne stvari o njemu,a nisam nasao nista vise o samoj masini..Tako da ako neko ima ovaj motor (ili ga je imao) moze vise da mi kaze o samom motoru i tome kako se ponasa u voznji bio bi mu zahvalan..Takodje da li smatrate da je ovo dobar izbor za prvi motor??

 

Unapred Hvala  ;D

 

(ps: ako se tema ponavlja molim urednike foruma da me obaveste)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ja bi odgovorio na drugo pitanje, posto za prvo nisam relevantan.

Motor od 60 konja, preko 200 kila, sa niskim tezistem kao prvi motor meni licno ne deluje kao dobro resenje. Mokar ili los asfalt (ili oboje) malo (ali malo) ostrija voznja prvo proklizavanje i dalje da ne baksuziram...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

Takodje jedan covek mi je rekao da sa mojom visinom i tezinom nebih mogao da ga vozim.. (ajd visok sam 1,65 m i imam "valjda" 60 kila)...jel to tacno??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa ne znam bas za copera kao prvi bajk. Ja sam probao SHADOW-a(doduse od 750 ccm) i nije mi nikako delovao sigurno. Pretezak i u ostrijim krivinama sam imao OGROMAN problem. Jednostavno mi nije bio upravljiv dovoljno. A jos ako planiras uglavnom gradsku voznju,onda ja mislim da si definitivno promasio tip motora.

A meni je cak i regal-raptor bio nekako neprimamljiv za pocetak(probo i njega).

Pogledaj ovaj motor:

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=60352.0

 

Ja mislim da je super za pocetnika(ako se neko ne slaze neka to sada kaze ili zauvek cuti  ;D ).

 

Sve ti ovo pisem iz licnog iskustva odnosno kako sam ja prezivljavao kupovinu prvog motora. po meni je bolje da za pocetak uzmes neki polovnjak koga ti nece biti zao i da tocak ne bude previse daleko od guvernala(kao kod copera) ili previse blizu guvernala(kao kod R-ova).

I naravno odgledas Twist Of The Wrist...sa sve prevodom  ;)

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Takodje jedan covek mi je rekao da sa mojom visinom i tezinom nebih mogao da ga vozim.. (ajd visok sam 1,65 m i imam "valjda" 60 kila)...jel to tacno??

 

Pa ne bih rekao da je tacno, ako ti mozes da ga poteras iz stajanja na uzbrdici onda nije tacno. A trebao bi neko kilce nabacis ;)

 

Ma choper je majka kao prvi motor, marko ne izmisljaj, pre ce da padnes sa XL-a nego Intrudera u mokroj krivini..

 

Pao sam ja sa XLke i izlomio se, a nije mi bila prvi motor. Uzrok pada je glupost , a ne tip motora, medjutim da sam bio na intruderu ne verujem da bi ovo sad pisao

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

Za prvi motor-NE!!!

Tezak,velik,jos ako ti treba motor za voznju po gradu...

Po meni,bolje ti je da prvo uzmes nesto manje i lakse,pa kad steknes malo iskustva,onda gledaj nesto vece i jace ako budes smatrao da ti treba.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ma prvo uzmes skuter pa ga malo vozas, pa onda tjuniras skuter, pa kad te postrosnja smori onda 4t 125, pa 2t 125, pa 4t 250 pa 4t 500 pa 4t 600 pa kad te smori 2t 250  ;D

Vidi sa ljudima da ti daju mali krug na vise tipova motora i naci ces onaj koji ti pase, nikad kupovina na slepo necega na sta u zivotu nisi seo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Er-5, ili tako nesto, za tvoju kilazu i visinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Da si vozio Intrudera ulazio bi ti mnogo sporije u krivinu i nista se ne bi desilo..  ;)

 

kako sporije :D pa ima 60 konja, taman se moze zaleti :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Dobar je motor  ja ga vozim i zadovoljan sam sa njime ali ja imam  100 kila i 190 visine pa vidi treba se boriti snjime a ti si mi malo nejak za njega  ;) i preporučio bih ti za početak manju kubikažu jer ponese te Intruder jak je

post-5256-12879098855691_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Dobar je motor  ja ga vozim i zadovoljan sam sa njime ali ja imam  100 kila i 190 visine pa vidi treba se boriti snjime a ti si mi malo nejak za njega  ;) i preporučio bih ti za početak manju kubikažu jer ponese te Intruder jak je

 

Si vozio nekad afriku ili super teneru?  ;D Hehe.. kakva crna borba kad ti teziste 5 cm od betona..  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Dobar je motor  ja ga vozim i zadovoljan sam sa njime ali ja imam  100 kila i 190 visine pa vidi treba se boriti snjime a ti si mi malo nejak za njega  ;) i preporučio bih ti za početak manju kubikažu jer ponese te Intruder jak je

 

Si vozio nekad afriku ili super teneru?  ;D Hehe.. kakva crna borba kad ti teziste 5 cm od betona..  :P

 

 

 

O Vladi CH je reč koji želi da kupi Intrudera a ne o meni i ja mu želim dobro da se ne zaleti za početak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

za tebe kao pocetnik 125kubika do 20ks vezbaj godinu dve pa ga baci posle kupi sta hoces ako zelis dugo biti na motor poslusaj iskustva starijih i vozices se dugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Sto jes jes Emza je u pravu, trebao bi prvo nesto slabijim motorom da pocnes, ja sam sa Intrudera 125 presao na Super Teneru 750 i isto mi trebalo neko vreme da je savladam, a zamisli tek kad bi odma kupio veliki motor. A nije stvar u tome da ti nemozes da ga vozish, svaki motor ko motor je slicne konstrukcije, ali je stvar u tome kako ces ti odreagovati u kriznim situacijama.. Kada ti izleti neko moras imati dobre reflexe kocenja i izbegavanja ili ako ti motor nedaj boze prokliza u krivini, a to moci ces savladati samo manjim i sporijim motorom.

 

Sada s jedne strane zelimo da ti pomognemo, a sa druge (tvoje) strane mi te odgovaramo od onoga sto ti zelish. Znam, bio sam u istoj situaciji i hvalim boga sto sam poslusao iskusniji ljudi, koji znaju sta pricaju.

 

Ima vremena, polako, posto si ljubitelj Chopera, uzmi sebi neki Intruder, Maraunder, Drag Star, Eliminator ili slicno od 250 kuba, jer je 125 za odraslog coveka ipak premali i preslab motor da bi ista savladao snjim (pricam o kruzerima).

 

post-5448-12879099126065_thumb.jpg

post-5448-12879099127344_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ako ti se svidja bash taj motor onda je odgovor DA , to je pravi motor za tebe bio on prvi ili sedamnesti ;) veruj mi , burazeru je prvi motor bila honda cbr 600rr 2004 a sad vozi isti motor samo 2005god ... ni bicikl nije znao da vozi maltene , i nikad mu nishta nije falilo , dok nije nauchio da vozi vozio je lagano ulazio u krivinu sa 30na sat a moze 180 koliko ja znam i tome slichno , sad ima 20.000km u dupetu idalje vozi sa oprezom jer 120ks je mnogo konja u ovakvom saobracaju mislim zbog drugih uchesnika ne zbog samog vozacha ...

 

naravouchenije shta god da kupish trebace ti neko vreme da nauchish da se nauchish/naviknesh na motor dal je to 7 dana ili 7 meseci to niko ne zna .... sa iskustvom sve ide lakshe naravno ... ali ako vozish glavom (naravno ne usijanom) nije problem ni da sednesh na 5 puta jachi motor da ti bude prvi ... jedino vidi sa tezinom dal ti odgovara kad ga dizesh sa copave , sve ostalo je stvar balansa i voznje ... ovo prethodno rekoh jer npr ortak koji je tvoje konstitucije nemoze moj stari cbr da pomeri sa copave jer je motor 250kila a sedishte visoko tako da samo prstima dodiruje patos , dok isti motor od 167kila ili ti novi cbr sa lakocom odgurne itd , ali kod kruzera je mnogo nize sedishte tako da verujem da tih 200kila nisu problem ;)

 

pozdrav i pamet u glavu kako troshish pare 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

Hvala vam svima za savete i izvinjenje sto nism dugo bio na forumu (imao sam posla,a bogme sam bio i bez interneta)..

 

Realno trebalo bi onda da vidim da nadjem neku 125 cc masinu..pa polako da vatam praksu i da savladam tehniku voznje...u svakom slucaju jos jednom hvala za savete..

 

Najverovatnije cu onda za prvi naci neki polovnjak (posto pre ovoga sam samo vozio APN )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arch (CH) - Novi Sad (SRB)
  • Motocikl: Ja jasem Preriom bez konja :D

tako je vlado, prvo apen 4 pa neki mz do 25o,,,, pa onda sta ti mogucnosti pruzaju

 

APN sam vozio,ali pitanje gde ovde u CH da iskopam MZ (priznajem rado bih posedovao taj motor)..Vredi potraziti na internetu (cudo je to od tehnike  ;D )

 

Mada bih uzeo neki chopper / cruser 125cc ili 250cc..Ali o tom po tom..Prvo da ja ipronadjem nesto na cemu se vata praksa  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja