Jump to content

Moto Zajednica

Ogranicen uvoz motocikala do 6 godina starosti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: STARA PAZOVA
  • Motocikl: Suzuki V STROM 1000

Danas sam cuo na B-92,nadam se da je novinarska patka,da je ogranicen uvoz motocikala do sest godina starosti!Zna li neko koju informaciju vise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pre nepuna 3 dana sam bio kod speditera i raspitivao se u vezi uvoza TDM-a iz 93'. Da se nesto ovako spremalo oni bi to znali vec dosta ranije i rekli bi mi da se manem ili da jako pozurim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Prosle godine je u Srbiju uvezeno oko 50.000 motorcikala. Kada to pomnozite sa samo 2.000 eur. u proseku, to je ogroman novac koji izlazi iz zemlje. U miistarstvu finansija su ozbiljno o tome razmisljali, ali mislim da jos nisu doneli odluku i da do daljnjeg se nece uvoditi ogranicenja. Pokusacu da proverim pa cu javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

da stoji zabrana na uvoz automobila do nekog godista,kolko,tolko razumem,posto imamo da nazovem ,,fabriku automobila,,,ali jos nisam cuo da imamo i fabriku za motocikle ???

mada kolko sam ja dugo na forumu,ova tema je otvarana mnogo,mnogo puta,i nista se nije promenilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Prosle godine je u Srbiju uvezeno oko 50.000 motorcikala. Kada to pomnozite sa samo 2.000 eur. u proseku, to je ogroman novac koji izlazi iz zemlje. U miistarstvu finansija su ozbiljno o tome razmisljali, ali mislim da jos nisu doneli odluku i da do daljnjeg se nece uvoditi ogranicenja. Pokusacu da proverim pa cu javiti.

 

Pa neka saberu onda koliko je otišlo i na Milka čokolade, mobilne telefone, razne kozmetike i ostalo... Strašno.

Naravno da će ljudi uvoziti polovne motore dok standard ne poraste dovoljno da svi kupujemo kod Radulovića ;) Majke mi, koliko god sam patriota i nostalgičar, sve mi se više odlazi iz ove naše Danske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Slazem se s tobom (Ceh), ali tako misle u min. finasija, a i bez " Milke" (ima ih dve, ali se to malo zna) se ne da ziveti.  Drugo, iza uvoza navedenih proizvoda stoje "veliki igraci" i lobiji. Da ih ne imenujemo.  Uvoznici novih motora (Radulovic, Centar S, Rodic, Motoring) su se bunili, znam pouzdano. Srecom da oni nisu dovoljno jaki (sto su i pokazali), pa ne mogu da uticu na nadlezne. Kod nas rec "monopol" sluzi da opise uspesnog biznismena, pa bi svi koji nesto rade da dosegnu taj nivo, a zaje..u ostale. Tako ti je to u Danskoj. Nadam se da sam razumljiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Prilikom uvoza motora, novac odlazi i u drzavnu kasu! Da zabrane uvoz opet bi postala aktuelna kupovina havarisanih radi papira i carina i registracija stranca pod sljivu sto bi se u mom selu reklo... tako da ta prica ne pije vodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

.... Majke mi, koliko god sam patriota i nostalgičar, sve mi se više odlazi iz ove naše Danske.

 

E da je sreće da nismo Danska već Švedska... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Da, ali mnogo manje nego sto izlazi. Ma ja sam protiv ogranicenja, samo znam kako razmisljaju oni koji drze kljuc od drzavne kase, a njima se j..e za sitne muvacine. Na to plicija i carina treba da paze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

...

Kod nas rec "monopol" sluzi da opise uspesnog biznismena, pa bi svi koji nesto rade da dosegnu taj nivo, a zaje..u ostale. Tako ti je to u Danskoj. Nadam se da sam razumljiv.

 

Ma kapiram... zato se i nerviram  >:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

da stoji zabrana na uvoz automobila do nekog godista,kolko,tolko razumem,posto imamo da nazovem ,,fabriku automobila,,,ali jos nisam cuo da imamo i fabriku za motocikle ???

mada kolko sam ja dugo na forumu,ova tema je otvarana mnogo,mnogo puta,i nista se nije promenilo

Taj rad. I ja kapiram da je uvoz automobila ogranicen zbog domace "auto industrije" ali motori... nema smisla!

Nadam se da si u pravu, da se nista nece promeniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda XL1000V Varadero

Kazem vam da u Min. Finansija jos nisu doneli odluku. Carina samo izvrsava naplatu. U budzetu je za 2008.planirana naplata od carina i nema promena od planiranog. E jedino ako to sto smo Svedska t.j. Danska pa se nikad ne zna ..... ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

REPUBLIKA SRBIJA

MINISTARSTVO FINANSIJA

UPRAVA CARINA

 

PITANJA I ODGOVORI

 

>>Pitanje: Da li se nova Uredba o uvozu motornih vozila primenjuje i na uvoz motocikala i mopeda?

 

>>Odgovor: Uredba o uvozu motornih vozila, koja je u primeni od 03.12.2005. godine, ne odnosi se na motocikle i mopede. To znači da se isti mogu uvoziti bez obzira na godine starosti i nije potrebno da je ispunjena norma «EURO 3».

 

Kopirano sa: http://www.fcs.yu/srpski/right/pitanja_odgovori.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Koliko se secam to su rekli meni kad sam kupovao kao cuo do ovog od onog ,magla je sve to  ;D

 

Ja sam isto protiv ogranicenja :-[  Nadam se da nece biti nista od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

e ljudi nemojte da se strecate,ja cu vam prvi reci ako se promeni zakon ili ako bar bude blizu toga  ;)

i ja planiram uvoz par motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

;D ;D  juuuuhuuu

a meni je puna garage stranaca....

 

Mogo si i neku afriku da doteraš za ljubitelje, cccc  ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

;D ;D  juuuuhuuu

a meni je puna garage stranaca....

 

Mogo si i neku afriku da doteraš za ljubitelje, cccc  ;D ;D ;D ;D

biće, biće . . .  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

koliko znam u Crnoj Gori je uvedeno do 6 godina a nemaju ni moto ni auto industriju

 

Ne postoji ogranicenje za godine starosti  ;) za automobile, autobuse, kamione i poljoprivredne masine potrebno je da zadovaljavaju Euro 3. Za motocikle i mopede da zadovaljavaju norme iz izduva koji su bili u trenutku proizvodnje, dakle moze i 24 godine star samo ako je ispravan  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

hmm zanimljivo, mozda to i uvedu ne zbog kako se obrazlaze i za automobile ne zbog zastave vec zbog ekoloskih standarda zato se i trazi euro 3. Pa dobro i ako uvedu to ce znaciti malo vise od 6 godina stari motori. Jedini nus proddukt svega bice opet povecanje cene polovnjaka kod nas koje je i ovako prenaduvano. Dobro dok drze nisku carinu da ne ukapiraju da su na 50 000 motora mogli sa vecom carinom vise para da uzmu e onda smo tek najebali. Mene iskreno nista nebi zacudilo da se uradi kod nas pa ni to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja