Jump to content

Moto Zajednica

SStrujin Moto Kviz!

Recommended Posts

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Triumpf ;D

Ubićeš me..

hahahhaahah

 

izbečih se gledajući slike :D

Nisam ja kriv, samo se bavim edukacijom mladih naraštaja i prosvetljnjem starijih koji misle da sve znaju. Moram priznati da sam tanak sa nemcima i istočnim zemljama, ali se trudim da iz materije koju jako dobro poznajem izdvojim, ne problematične za pogadjanje, već intresantne modele, koji pored starosti, i malog broja primeraka, poseduju i neki tehnički detalj koji bi zaintrigirao ljude da dublje udju u problematiku. Prošli put postavljeni zadatak (nije ga niko ni pogodio koliko znam) je delo izuzetnog konstruktora, koji je pored SPAGTHORPE SHEPPARDa konstruiso i jedno jako čudno vozilo, koje sam hteo da upoznate.

Elem, i ovaj motorcikl koji sada pogadjate je specifičan po nečem, znači nije vozilo koje je pravljeno po licenci, od sto proizvodjača, i svi jako liče, te je skoro nemoguće utvrditi pravo poreklo.

Nadam se da će neko ozbiljno da se pozabavi, pošto već imam spreman i naredni, dosta lakši, ali podjednako zanimljiv, zadatak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Imas li neku malo bolju sliku? Vidim da ima dosta toga oko motora ali mi je tesko da razaznam sta je sta? Ne vidim da li su ovo pedale, ima li lanac sa druge strane motocikla, da li je moguce da mu je ovo primarni pogonski "lanac" ovako visoko postavljen na masini i gde? Mnogo toga mi nije jasno, najvise kockasti blok motora, ako je to blok motora uopste???

 

U pitanju je dvotaktni motor, rekao bih. Isprva mi je zalicio na specificni barr & stroud agregat ali samo zalicio, posle mnogo buljenja u sliku videh da nije...

 

Moze li mala pomoc?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Imas li neku malo bolju sliku? Vidim da ima dosta toga oko motora ali mi je tesko da razaznam sta je sta? Ne vidim da li su ovo pedale, ima li lanac sa druge strane motocikla, da li je moguce da mu je ovo primarni pogonski "lanac" ovako visoko postavljen na masini i gde? Mnogo toga mi nije jasno, najvise kockasti blok motora, ako je to blok motora uopste???

 

U pitanju je dvotaktni motor, rekao bih. Isprva mi je zalicio na specificni barr & stroud agregat ali samo zalicio, posle mnogo buljenja u sliku videh da nije...

 

Moze li mala pomoc?

Nije dvotaktni motor, a ono nije lanac već kaiš, i da ima pedale a ima i karbidnu lampu, i ovaj motorcikl je 1919 godište, naravno British. ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja