Jump to content

Moto Zajednica

Bluetooth kaciga - uradi sam

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav..

 

Vec neko vreme trazim da kupim bluetooth za kacigu, medjutim nesto mi se ne svidjaju zato shto su to neke budze koje stoje sa strane. Pored toga i cena nije bash mala, 100-150e za neke bolje, 60-80 za kineske.. Tako da sam ja reshio da nesto napravim .. Prvo sam probao sa nekim bluetooth slushalicam iako sam trazio najglasnije rezultati su bili razocharavajuci. Nista nisam chuo s obzirom da vozim KTM-a sa akrapovicem :). Na kraju sam kupio hands-free speakerphone koji se koristi u kolima. Rasturio sam ga i zbudzio u kacigu .. evo slike da vidite kako to izgleda. BTW uredjaj koshta 1500din!!

 

Nadam se da ce nekome pomoci..

post-18809-0-71050900-1348841900_thumb.jpg

post-18809-0-62002500-1348841914_thumb.jpg

post-18809-0-37114100-1348841924_thumb.jpg

post-18809-0-11703300-1348841931_thumb.jpg

post-18809-0-02389900-1348841937_thumb.jpg

post-18809-0-91304200-1348841944_thumb.jpg

post-18809-0-24293000-1348841952_thumb.jpg

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Odlicna ideja!

Inace zvuk se moze smanjiti tako sto cete iskoristiti 2 zvucnika umesto tog jednog iz uredjaja.

Pretpostavljam da je u tom handsfree-ju ugradjen zvucnik od 4 oma (impedansa) a mozda i 8.

Treba naci 2 zvucnika od 4 ili 2 od 8 oma (zavisi od toga sta je u uredjaju) i vezati ih na red i to:

Plus od uredjaja voditi do plusa zvucnika br.1 onda minus od zvucnika br.1 voditi do plusa zvucnika br.2 a prostali minus sa zvucnika spojiti na minus od uredjaja.

Nivo signala ce biti u tom slucaju duplo slabiji ali se moze namestiti na oba uva. Nije stereo ali se bolje cuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Baterija je iza elektorinike. To je neka baterija od neke nokije mislim da je oznaka bl-5 ili tako nesto. Punim tako shto mrdnem malo elektorniku i ukljuchim micro usb kabl. Mogao sam da nabudzim neko bolje reshenje ali me mrzelo.. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Ne.

Taj handsfree se telefonu prijavljuje kao "media device" i samo u tom smeru ume da "komunicira".

Jedino ako bi na oba telefona postojao neki Intercom program pa da oni medjusobno komuniciraju a zvukove prosledjuju svaki svojoj slusalici. Komplikovano previse i pitanje kako bi radilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Znam da ce mi sada mnogi zameriti, ali uz duzno postovanja za inovativnost, takav i toliki magnet od zvucnika nije za na glavu i njegovo polje nije za u mozak... pogotovo na duze vreme. Uredjaji koji su namenjeni za montazu u kacige (bas na glavu) nemaju takve magnete.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

svi koju imaju android telefone nemaju vise problema. skine se aplikacija pid imenom intercom i povezu se svi saputnici i to je to. treba samo utaknut slusalice i kraj price. preko blututa moze tri korisnika istovremeno a preko wifi 11

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Znam da ce mi sada mnogi zameriti, ali uz duzno postovanja za inovativnost, takav i toliki magnet od zvucnika nije za na glavu i njegovo polje nije za u mozak... pogotovo na duze vreme. Uredjaji koji su namenjeni za montazu u kacige (bas na glavu) nemaju takve magnete.

 

A kakvi i koliki magneti su u onim ogromnm slusalicama tonaca u studijima, kontrole leta, pilota.... oni sa tim provedu veci deo zivota i nisam cuo da imaju neke teskoce zbog toga. Jos imaju po 1 komad sa obe strane mozga. Stvarno ne znam da li ima razlike izmedju ovog maleckog zvucnika i tih jumbo slusalica.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: sta na'vatam

Znam da ce mi sada mnogi zameriti, ali uz duzno postovanja za inovativnost, takav i toliki magnet od zvucnika nije za na glavu i njegovo polje nije za u mozak... pogotovo na duze vreme. Uredjaji koji su namenjeni za montazu u kacige (bas na glavu) nemaju takve magnete.

 

Da, postoje komplikacije oko velikih magneta ali samo ako imas metalnu glavu. Namagnetise se glava i sve misli se zalepe na jednu stranu...

 

:lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja