Jump to content

Moto Zajednica

Novi ili noviji motori 125 -250 ccm, preporuka

Recommended Posts

Guest zvedri

Evo ovako, razmisljam da na prolece kupim neki enduro (a i ne mora enduro) od 125 ili jos bolje 250 ccm, naravno da ima malo vise konja da ne bude bas 10ak ....  voleo bih  novi da kupim ali naravno u granicama normale , sto je danas nemoguce  hahahha al ajde od 2000 - 3000 jura.

Trazim gledam, ali nesto ne nalazim bas .... znam ima yamaha xt125 ali ni jedna verzija cini mi se nema vise od 10HP, pa sam nasao neki suzuki ali je izgleda cist cros (nema far) sto mi nije bas.... pa su mi izgledali zanimljivo kawasaki eliminator 125... i tako dalje ..

Pa ako imate neku ideju ili predlog kazite, nije bas iskljucen ni polovan motor , ali mi je muka od toga , posebno drugi treci vlasnik.... jer se svasta prodaje pa...  mozda bi nesto i uzeo od prvog vlasnika ... bla bla bla    nadam se da ste me skapirali ;)

 

Unapred hvala

 

E da video sam neke ne bas proverene modele endura 125 kineski i ko zna ciji, o cemu se pisali ali .... o tom potom , kad se pokazu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ja sam nedavno vozio jednu TDR Yamahicu,PRELEP Enduro,mislim da je ova bila 95-o godiste (ali ko bombonica,tek stigla iz Svice) i to su valjda one prve od te godine nadalje sa 4T motorom,ali kako to fino ide za motor sa 12-13 konja... ma milina jedna,a vozio sam se prvo malo sam (190cm,90kg) pa posle natovario i jednog putnika i sa oko 170kg tereta je bas fino isla,svaka preporuka,a hvala bogu kod nas ih bar puno ima i lako ces naci i sebi jednu!!

Jes da prebacuje samo za 2-3 konja onih tvojih mucnih 10 konjica ali to nije tako malo,motor ima 100-tinak kila pa i nema bogzna sta da vuce,trosi nesto sitno tipa 3-4 litra,trajace dugo i losijem vozacu a tek dobrom ihahaaaa,a i ako se prvenstveno vozis sam onda nije losa uopste,stvarno ces se prijatno iznenaditi kako ide sa tako"malo"konja,i jos se uklapa neki primerak od 96/7-2000 (otprilike) godiste u tvoj budzet,ma miliiiiiina!!  :D

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ako si normalan i ako mozhesh da se kontrolishesh za taj novac (fina suma) kupi 10 godina starog japanca kojeg necesh prerasti za godinu dana i vozi se i uzhivaj polako... ti ga prvo vozi kao da ima 10 konja pa onda 15 pa 40 itd... veliki je izbor polovnih motora za taj novac...

ako padnesh nishta strashno, sigurno ce ti biti jeftiniji pad nego sa novog  ;)

 

srecno sa kupovinom!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ma to prerastanje motora je glupa fora,ja sam prvo imao motor od 125cc sa 24ks,pa onda od 750cc i 100ks,pa onda opet od 125cc i 22ks,pa sad jos i 600cc i 50ks,i verujte NISTA tu nije sramotno voziti motor manje kubikaze jer ste kao prerasli tako nesto,ja cu naravno sada vise voziti ovaj od 600cc ALI me zato drago kolege forumasi NIKAD nije niti ce biti sram da sednem na mali motor i da kazem nije to za mene,slabo je to,ma kakvi,tako da je bolje da kupi motor koji odgovara njegovom ISKUSTVU i FINANSIJAMA,nece on prerasti taj motor NIKAD ma koliko kubika da ima,to ce za njega biti samo jos jedna"skolska klupa"! ;)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

prvo niko mu nije rekao da je sramota sesti na mali motor i ne radi se o "prerastanju motora" vec o tome da ima bolji izbor pred sobom...

te predrasude i stereotipi i sve ostalo redom, vishe mi je muka od toga...

prvo skuter od 50ccm pa onda scoot od 125ccm pa onda scoot od 250ccm pa onda 50ccm sa brzinama pa onda 125 ccm sa brzinama i tako redom, nema shanse da neshto preskochish...

P.S. ne treba suditi oruzhju za ubistvo i nisam siguran da ne mozhe, ne daj Bozhe, da mu se desi da padne sa 125ccm ili neshto josh gore...

ja se ovde iskljuchujem iz teme mada bih imao josh neshto da kazhem al nema veze

P.P.S. mozhda je chak i malo glupo da uporedjujesh sebe sa nekim drugim ima i onih koji su seli na 150ks prvi put bez posledica i sad nekima koji su ishli "redom" mogu da drzhe predavanje o vozhnji motora.

 

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

A sad malo korisnih informacija ;D ;D :D :D

 

Ovako, moja preporuka ide Varaderu 125ccm. Ima 15 konja,4t, oko 143 kg, lepo izgleda, najveci u klasi 125ccm, najpouzdaniji jer je Honda,mozes da ga nabavis polovnog za 2-3k evra, a novi je 6k tako da to nije bas isplativo. Lako se prodaje, i neverovatan motor za tu kubikazu. Neko ce ti verovatno reci da je "dosadan", spor... ali po mom ukusu ide sasvim pristojno za 125icu.

 

E sad motor koji me je apsolutno ODUSEVIO je Yamaha DT125, 2t, oko 100kg,za konjazu nisam tacno siguran ali znam da je zbog 2t motora brzi i agresivniji od Varadera. Stariji modeli i nisu prelepi, ali 2005 godiste super izgleda. Ti noviji su veoma retki kod nas, mislim polovni, a cini mi se da novi DT postoji samo od 50ccm.

 

Kao sto sam rekao na pocetku, ja bih od ova dva izabrao Varadera, cisto zato sto je 4t i sto ne moram da se zajebavam oko ulja, ali ako vozis malo brzu voznju onda uzmi DT-a. Naravno i TDR je odlicna masina, al me mrzi vise da pisem ;D.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest zvedri

TDR i Varadero mi se uklapaju u sliku onog sto mi se svidja tako da bi to moglo biti nadam se srecno resenje , u svakom slucaju hvala na savetima i misljenjima.

Ma mene samo brine taj uvoz jer jeb... to mi je ono kao kupovanje macke u dzaku ... 

Valjda cu znati kod koga i od koga treba uzeti motor a od koga ne... :(  pa to je ludilo tek , dosta mi je motora koji su "super" sve sredjeni a ono .. *****

 

Taj deo price me dosta zamara

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V
link=topic=12204.msg165782#msg165782 date=1195353271]

prvo niko mu nije rekao da je sramota sesti na mali motor i ne radi se o "prerastanju motora" vec o tome da ima bolji izbor pred sobom...

te predrasude i stereotipi i sve ostalo redom, vishe mi je muka od toga...

prvo skuter od 50ccm pa onda scoot od 125ccm pa onda scoot od 250ccm pa onda 50ccm sa brzinama pa onda 125 ccm sa brzinama i tako redom, nema shanse da neshto preskochish...

P.S. ne treba suditi oruzhju za ubistvo i nisam siguran da ne mozhe, ne daj Bozhe, da mu se desi da padne sa 125ccm ili neshto josh gore...

ja se ovde iskljuchujem iz teme mada bih imao josh neshto da kazhem al nema veze

P.P.S. mozhda je chak i malo glupo da uporedjujesh sebe sa nekim drugim ima i onih koji su seli na 150ks prvi put bez posledica i sad nekima koji su ishli "redom" mogu da drzhe predavanje o vozhnji motora.

 

pozdrav svima

Ma ti si covece skroz promasio poentu,ja nisam nikome DRZAO LEKCIJE kako kazes,i briga me sto je neko prvo kupio R1 kao prvi motor u zivotu i sad moze da daje savete,takvi su RETKI,i prvo pises nesto a posle kao nisam ja to tako mislio,sta ti to znaci!?

Ako kazes nemoj nesto ovakvo sto ces brzo da prerastes sta se onda izvlacis da si hteo reci da ima bolji izbor (japanca od 10 godina koji ima xxx konja?),kako moze biti bolji izbor uzeti neki VELIKI,STAR I SKUP motor (koji motor od 600-1000cc imas mlad a za 2k eura) a da ga prvo vozi kao da ima 10ks,pa onda kao da ima... dok ne dodje do njegove pune snage,kakav je to savet,kako voziti nesto sa 100ks kao da ima 10ks,non-stop u prvoj ili drugoj ispod 2000rpm-a!?  ???

Necu da ulazim u neke rasprave koje nemaju smisla,odgovorio sam ti na post i zamolio bih te da ovde prekinemo raspravu,pitao je covek za Enduro od 125-250cc,ja sam mu dao savet za nesto sto mislim da je OK za njega,takodje se slazem sa kasnijim savetom da je Varadero isto odlican motor (mada sumnjam da i on ima 15ks,pre ce biti da oni prvi imaju isto 12-13ks) e sad on neka vidi za sta ima love i sta moze da nadje kod nas,ili da uveze ako ima preko koga,toliko od mene u ovoj temi!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Ja se izvinjavam za mali off,ali da ne bih otvarao novu temu,a u vezi Yamahe TDR.Meni je oduvek privlacio taj motor,ali su me odbijala 2 takta.E sad me interesuje da li si bas siguran da je ta koju si ti vozio fabricka od 4 takta da nije budzeno nista posto na svakom sajtu koji sam gledao pise da su TDR dvotakne i to cas 2002 godiste

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ne drugar,naravno da nije nista budzeno,pogledaj na http://motorcyclespecs.co.za/index.htm ili na http://www.bikez.com za tacne podatke,prilicno sam siguran da su sve od 95-e na ovamo 4T,nekada davno sam vozio i jednu 2T koja je bila negde 90/91 godiste (imala je zanimljive boje,slicne kao Africa 750 RD07) i oseti se lepa razlika u cimanju u korist 2T,cak je ona meni i malo lepsa jer vise vuce na kros nego na Enduro,dok je ova iz 95-e vise nalik TDM-u,nekako pitomo,ali koju god da odaberes neces pogresiti,ako ti znaci 30ks tu su one od pre 95-e,ako bi manju potrosnju tu su sve preko 95-e,i stvarno je ODLICAN motor,iako nije Honda!! :D

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Druze pogledao i na jednom i na drugom sajtu i ona oba pise da je 2 takta samo sto je ova verzija od '95 oslabljena na 15ks tako da nisam resio dilemu

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Odeš i pogledaš motor, čim ga upali znaš dali je 2T ili 4T. Ako na Yamahinom sajtu stoji da je prodaja 2T išla do tad i tad, a vlasnik tvrdi drugačije, moped je podmladjen i kraj priče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest zvedri

Cuo sam se sa Milosem na PP, ali bez obzira na to mogu reci samo da je faca jer mi je lepo  ponudio ono sto retki imaju priliku da se upoznaju sa motorom koji bi zeleli da kupe pre kupovine ,a osim toga i sa jos jednim clanom BJB i bas mi je drago zbog takvog gesta ...

Samo reci hvale za Milosha :D

 

HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja