Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Polozio voznju iz drugog! Ma gluposti, potpuno isto sam vozio kao i prosli put i sad sam prosao a prosli put me oborili. Stvarno ovo je za smejanje, drago mi je sto je sve gotovo. Poceo sam od juna da sakupljam dokumentaciju i pogledajte septembar tek sam dobio dozvolu...Ovo nema nigde u svetu! Moj savet za sve one koji planiraju da polazu : Ako vozite nekog R-a od 600 kubika, nemojte da polazete samo izolir trakom sredite tablicu i budie mirni. Tortura koju sam prosao vakako nije vredna dozvole. Ne znam kako da objasnim koliko je to mucenje a nemas nikome da se pozalis na cekanja po 6-8h na salterima i ostalo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

Čestitam... sad si miran! :)

ja tek treba za kolji dan da krenem sa obukom, posto vozim na njihovom motoru, a pre mesec dana sam izvadio papire, tako da znam o cemu pricas!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Iskreno ja imam potpuno drugacija iskustva hocu reci sve oko polaganja i vezano za vadjenje dogvole,saltera,itd. je bilo za malo perfektno! Jedino gde sam cekao vise od pola sata je lekarski pregled jer sam uleteo kad su se deca uzimala lekarska za upis u skolu pa je bilo milion ljudi!U Ljermontovoj sam zavrsio L za 10 min sa sve cekanjem u banci,isto i kod vracanja (zeznuo sam se za datum umesto 22-og ja vratio 24-og i morao da platim jos 1000 din penale  >:(),za auto skolu imam samo reci hvale (RAK-Nova Pazova) jeste da dodjes u 9 ujutru i zavrsis oko 6-7 popodne ali sve u danu cak i papiri tako da za 1 dan mozes da upises kategoriju! Nemam pojma mozda se meni posrecilo ili vec nemam pojma ali odlicno sam prosao!

 

 

Srecno svima koji tek trebaju na polaganje i zavrsavajte to dok je jos ovaj sistem iz kamenog doba posle 10-og decembra ce biti cupavo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Onda se moze i u februaru poceti sa "obukom", zavrsiti sve do marta i dobiti po starom dozvolu?

Greška, moraš uplatiti i upisati se u auto školu, do 09.12.2009, i moraš položiti do 10.03 .2010, a ako ne položiš do tog 10.nastavljaš polaganje po novom zakonu, i naravno sa novom dozvolom i novim začkoljicama .....inače novi zakon stupa na snagu od 10.12.2009. ovo su informacije od policajca koji dolazi kod mog drugara u auto školu na polaganje.........

Dragane, zar nije bilo reci da ce motocikli velikih kubikaza, moci da se voze  sa navrsenih 22 ili 23 godine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

2. Старосни услови за добијање возачке дозволе

Члан 180.

Возачку дозволу може добити лице које је навршило:

1) 15 година за категорију M,

2) 16 година за категорију F,

3) 16 година за категорије АМ и А1,

4) 18 година за категорију А2,

5) 18 година за категорије B, В1 и BЕ,

6) 18 година за категорије C1 и C1Е,

7) 21 годину за категорије С, CЕ, D1, D1Е,

8) 24 године за категорије D и DЕ,

9) 24 године за категорију А, осим за лица која возачку дозволу за

категорију А2 поседују најмање две године.

Изузетно од одредби из става 1. овог члана ученик средње школе који се

образује за занимање возач моторних возила мора имати навршених 18 година

живота за добијање возачке дозволе категорије C и СЕ.

Изузетно од става 1. овог члана, возачку дозволу за категорију C може

добити лице које наврши 18 година, а за категорију D лице које наврши 21

годину ако управља возилом које користе возила ватрогасне службе и возила

за очување јавног реда и мира, односно одбране.

Члан 181.

Возачку дозволу за категорије BЕ могу добити само они возачи који већ

имају возачку дозволу за категорију B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Onda se moze i u februaru poceti sa "obukom", zavrsiti sve do marta i dobiti po starom dozvolu?

Greška, moraš uplatiti i upisati se u auto školu, do 09.12.2009, i moraš položiti do 10.03 .2010, a ako ne položiš do tog 10.nastavljaš polaganje po novom zakonu, i naravno sa novom dozvolom i novim začkoljicama .....inače novi zakon stupa na snagu od 10.12.2009. ovo su informacije od policajca koji dolazi kod mog drugara u auto školu na polaganje.........

Dragane, zar nije bilo reci da ce motocikli velikih kubikaza, moci da se voze  sa navrsenih 22 ili 23 godine?

tako nekako........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

danas sam se cuo sa instruktorom, treba da preuzme novi skuter (125 ili 150cc) automatik!!! ja ga pitam kako moze automatik na polaganju on kaze da moze... a inace to je drzavna auto skola!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

danas sam se cuo sa instruktorom, treba da preuzme novi skuter (125 ili 150cc) automatik!!! ja ga pitam kako moze automatik na polaganju on kaze da moze... a inace to je drzavna auto skola!  ;D

 

 

Sve se moze ovo je SRBIJA! Ja sam polagao na Liberty-u skoro bez kocnica,sa krivim prednjim tockom,bez kacige radio poligon(pandur nam rekao)! Jel treba jos nesto da ti pricam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

I ja sam polagao na Liberty-u odmah nakon polaganja testova. Znaci, sve moze.

Kad sam trazio kacigu instruktor se nasmeja i rece...  sta ce ti bre, kaciga na poligonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Ljudi da li neko zna da li mi treba L tablica u slucaju da auto skola u kojoj bi polagao ima svoj motor?I koja je razlika u ceni ,da li je to jeftinija opcija jer sama L tablica kosta 6000din,ili moram da platim auto skoli nesto vise zato sto polazem na njihovom motoru?

 

Hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

1. L tablica ti sluzi za (samo)obuku. Imas dve opcije:

- iznajmljivanje L tablice, voznja po gradu 15-ak dana, vracanje i polaganje,

- placanje obuke u auto skoli gde platis npr. 10 casova i na taj nacin si regulisao obuku (mnogo vise od 6000).

2. Polaganje - nevezano od obuke, mozes polagati na svom ili skolskom motoru

Ako polazes na skolskom, a obucavao si se na svom, placas im oko 1000 dinara za jedan cas privikavanja na motor i ovlascenje.

Ako si se obucavao u auto skoli onda je uglavnom koriscenje motora na polaganju podrazumevano i ne kosta nista.

Ne znam imas li motor ili bi u svakom slucaju polagao na skolskom. Pretpostavljam da znas da vozis i da te zanima samo polaganje ili ne?

Jednacina sa mnogo nepoznatih...

Ako si me razumeo :)

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ljudi da li neko zna da li mi treba L tablica u slucaju da auto skola u kojoj bi polagao ima svoj motor?I koja je razlika u ceni ,da li je to jeftinija opcija jer sama L tablica kosta 6000din,ili moram da platim auto skoli nesto vise zato sto polazem na njihovom motoru?

 

Hvala svima

 

 

L tablica ti treba svakako (odnosno potvrda o zavrsenoj obuci) imas dve opcije da odes u auto skolu i izvozas 10 casova mozda i vise nisam siguran (sto je skuplja varijanta 400-500 din za dvocas ako se ne varam) ili da odes u Ljermontovu i platis tih 7000 din izvozas 15 dana i budes miran!

 

 

E da i jos nesto ako polazes na svom motoru treba ti sesto mesecni tehnicki (ako ti je motor registrovan pre vise od 6 meseci od dana polaganjua)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Hvala *Neboisha,*davidoff

 

Znaci bolje,tj.najjeftinije da uzmem tu L tablu i da polazem na svom motoru(pozajmicu od drugara posto sam svoj prodao :'( ).

Ma vozio sam 3 godine sa valsifikovanim pecatom A kategorije,al posto ce ovaj novi zakon ,a i istice mi dozvola reko da sve to zavrsim na vreme.Jel zna neko kkoja je najjeftinija auto skola,znaci samo testovi i polaganje,ili je to svuda isto?

 

Hvala jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

demant

ja placam moto obuku 40 moto casova na njihovom motoru 6 480,50 dinara

 

Gde je ta auto skola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

auto skola "1. maj" koja se nalazi u sklopu Javnog Komunalnog Preduzeca u Temerinu

 

Hvala na informaciji,ali malo mi je daleko,a i pozajmicu motor za polaganje,tako da cu ipak varijantu samo tablice pa nek stoji kuci 15-ak dana  :)

 

Pozdrav i srecno sa polaganjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Hvala *Neboisha,*davidoff

Ma vozio sam 3 godine sa valsifikovanim pecatom A kategorije....

 

Hvala jos jednom

[/quo  te]

    n

Ne čitamo samo mi ovaj forum....!!!!!!!!!! znam da se šališ!?!? >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja