Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Niste culi, za koji dan cene svih motora ima da idu gore 20-30%... Ako imas motor ne moras da placas parking...

 

Da skoci cena novih motora, to da, ali ne mogu polovnim motorima da dignu cene samo sto su novi poskupeli. Meni je to malo glupavo. Mada nista me ne bi cudilo u ovoj zemlji. Jel znas tacno razlog zasto bi motori poskupeli?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Niste culi, za koji dan cene svih motora ima da idu gore 20-30%... Ako imas motor ne moras da placas parking...

Da skoci cena novih motora, to da, ali ne mogu polovnim motorima da dignu cene samo sto su novi poskupeli. Meni je to malo glupavo. Mada nista me ne bi cudilo u ovoj zemlji. Jel znas tacno razlog zasto bi motori poskupeli?

 

Ljudi, salio sam se, pa jeste procitali da ne mora da se placa parking, a mozes da zauzmes celo parking mesto... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Ljudi, salio sam se, pa jeste procitali da ne mora da se placa parking, a mozes da zauzmes celo parking mesto... ;D ;D ;D

 

Haha ja sam samo procitao onaj prvi deo oko cene motora, na ostalo nisam ni obracao paznju :) Nemoj to vise da radis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Haha ja sam samo procitao onaj prvi deo oko cene motora, na ostalo nisam ni obracao paznju :) Nemoj to vise da radis :)

 

Necu... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova

Danas vozila prvi cas.

Zadovoljna sam, uopste nije tesko, skolska yamaha ybr je veoma laka za upravljanje.

Primecujem da pravim iste greske kao i kada sam vozila casove kolima (varijanta kvacilo-gas pa mi se ugasi mashina). Svasta xD

Moja procena, trebace mi ukupno tri casa da skontam kako to sve funkcionishe.

Videcemo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Da li je neko polagao na Suzukiju gs500e? Interesuje me iskljucivo zbog osmice.  :)

Zamalo sam kupio gs 500e, par meseci pre polaganja, probao sam 1981, 1982, 1991 godiste... Svi razliciti, a osim prvog koji je sa cetiri cilindra, i tezak 200+ kila, na ova dva ne bi trebalo da bude nikakvih problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Pantheon

Ja danas polagao testove.Bio sam ubedjen da cu poloziti, ali ne bi tako :o.Imao sam jednu gresku, pogresio jedan znak, ali kako on nosi 5 negativnih poena, bilo je dovoljno da cika policajac procita moje ime medju kandidatima koji ce ponovo polagati za 15-tak dana.Poludeo sam..najvise me ubi to sto moram da cekam..uhhhhhhh.. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

..zaboravih da vas pitam, kollika je sad kazna ako vozis motor bez A ketegorije?? :P

 

Kao prvo Lazic ce ti reci : kazna? kako moze da ti pise kaznu ako te ne vidi... znaci mases levom rukom a desnom zabadas :)

 

ja sam iz klana teske zenetine, tako da sam se malo raspitao pre puta u Pariz... 15 dana mrdelja bato... be mi se za 50 ak hiljada koliko je kazna + zabrana polaganja + 15ak poena... prdekana... a nisam sklon da kopam kuruz u padinjaku :)

 

ako si rad kopanju ti izvoli... ako nisi... drzi se ti lepo autoskole pa bice nesto... pre ili kasnije... imas moj post gore pa vidi kako sam ja prosao...

 

uzdravlje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Pantheon

..zaboravih da vas pitam, kollika je sad kazna ako vozis motor bez A ketegorije?? :P

 

Kao prvo Lazic ce ti reci : kazna? kako moze da ti pise kaznu ako te ne vidi... znaci mases levom rukom a desnom zabadas :)

 

ja sam iz klana teske zenetine, tako da sam se malo raspitao pre puta u Pariz... 15 dana mrdelja bato... be mi se za 50 ak hiljada koliko je kazna + zabrana polaganja + 15ak poena... prdekana... a nisam sklon da kopam kuruz u padinjaku :)

 

ako si rad kopanju ti izvoli... ako nisi... drzi se ti lepo autoskole pa bice nesto... pre ili kasnije... imas moj post gore pa vidi kako sam ja prosao...

 

uzdravlje...

 

 

STA???!Pa preterase ga breee brate mili..mi smo iz istog klana, tako da cu ja ipak zavrsiti sve regularno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Kao prvo Lazic ce ti reci : kazna? kako moze da ti pise kaznu ako te ne vidi... znaci mases levom rukom a desnom zabadas :)

 

imas moj post gore pa vidi kako sam ja prosao...

 

Ne bi te slali u zatvor, osim ako cineci prekrsaj, ne napravis neko sranje, sto opet nije nemoguce, ako te pojure... :D

 

Btw, tog posta gore nema, a ni dole, tako da mi sad nije jasno, jesi polozio, ili su te na`vatali bez dozvole, pu, pu, pu, daleko bilo... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Kao prvo Lazic ce ti reci : kazna? kako moze da ti pise kaznu ako te ne vidi... znaci mases levom rukom a desnom zabadas :)

 

imas moj post gore pa vidi kako sam ja prosao...

 

Ne bi te slali u zatvor, osim ako cineci prekrsaj, ne napravis neko sranje, sto opet nije nemoguce, ako te pojure... :D

 

Btw, tog posta gore nema, a ni dole, tako da mi sad nije jasno, jesi polozio, ili su te na`vatali bez dozvole, pu, pu, pu, daleko bilo... ;D ;D ;D

 

Izvinjavam se moderatorima sto citiram post iznad ali... moram...

 

 

Lazicu... polozio sam :) to je bio post iznad ali sam pomenuo Auto skolu Cvele a izgleda Cvele ne sme da se spominje :) ( salim se... verujem da nije ok sto sam stavio br telefona i adresu jer je to direktna reklama...ali...nisam znao da to vazi za nas direktne korisnike )

 

Opet... mislim da novi zakon jasno kaze... prdekana 15 dana ako te uhvate bez dozvole... nema ovo nema ono... pazljivo sam citao... e sad mozda sam se precitao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

( opet se ispricavam moderatorima sto imam post ispod posta ali moram jer je malo drugacija tema )

 

Lazicu ( ili neko drugi od drugara ) , kakva je procedura oko upisa kategorije?

 

Znas sta me muci... dozvola mi istice za 2-3 metra... a sva je kao kupus... pa me zanima jel ima neka special procedura i da li uopste moze, da se zameni dozvola i odmah da se upise u novu upravo polozena kategorija ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd, Vračar, Vračar

ako imas staru vozacku na kojoj pishe SRJ ili SFRJ ili sta vec, nju moras promenis u svakom slucaju kad ti upisuju

kategoriju

ako imas novu dozvolu samo ti upisu novu kategoriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sa potvrdom iz autoskole, i uplacenih 550 dinara taxe, ides u Ljerm., levi ulaz, hodnik, desno od saltera banke, par stepenika, salter sala za izdavanje dozvola, ne traje dugo, ako imas srb dozvolu, jer samo lupe pecat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: KN13DN

Moze,laganica,isto kao i sa T-14.Samo...Nikako ne prva,vec druga i kvacilo u igri obavezno,gas samo da ide,a da se ne ugasi...Uostalom,probaj,kasnije ce ti biti smesno cega si se bojao da neces moci da odradis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Sa potvrdom iz autoskole, i uplacenih 550 dinara taxe, ides u Ljerm., levi ulaz, hodnik, desno od saltera banke, par stepenika, salter sala za izdavanje dozvola, ne traje dugo, ako imas srb dozvolu, jer samo lupe pecat...

 

E a jel neko zna ako nema nista od ovoga ? Jel drndanje promeniti na novu dozvolu ? Cuo sam lekarsko trte mrte... Cisto da se pripremim... verovatno cu sutra pa bi mi valjala info...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

E a jel neko zna ako nema nista od ovoga ? Jel drndanje promeniti na novu dozvolu ? Cuo sam lekarsko trte mrte... Cisto da se pripremim... verovatno cu sutra pa bi mi valjala info...

 

NIje tesko, samo sto takse od 550din moras i da platis novi obrazac vozacke koji iznosi do 300-400din. Trebaju ti dve slike, i verovatno stara vozacka da vide da imas overenu B kategoriju (ako je imas). Ja sam bio skoro u ljermontovoj da mi overe za A, doduse meni je bila dozvola sa SRB, ali je covek koji je bio pre mene menjao SCG ili YU dozvolu, i njemu su rekli za slike posto ih nije imao.U ostalom mislim da ti nista ne treba sve oni to vec imaju, jedino lekarsko za A i ono iz auto skole. Ovoliko ja znam sto sam video tamo, najbolje je da pozoves i da proveris cisto...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Evo da se pohvalim, uzeo sam L tablicu.

 

Od dokumenata treba:

 

- Lekarsko uverenje za A kategoriju i lična karta na uvid

- fotokopija lične karte

- Vozačka dozvola B kategorije ili PSP (fotokopija i original na uvid)

- Zahtev za izdavanje L tablice (dobije se u sobi 33 u ljermontovoj)

- Ukoliko motocikl nije u vlasništvu lica koje traži L tablicu, potrebno je priložiti ovlašćenje i kopiju istog (ja se nisam setio da iskopiram, a kako sam došao u 15:25, već su se obradovali, ali sam ja rekao ma zadržite original, napraviću novo u opštini koja mi je i onako na 100m od kuće). Ako je motor na firmu, treba i neko rešenje iz APR-a

- za polaganje praktičnog dela ispita potreban je motocikl sa mehaničkim menjačem i ovlašćenje

 

- Dve uplatnice:

 

6300 din na račun 840-21849-56

svrha: Korišćenje L tablice

primalac: MUP republike Srbije

 

700 din na račun 840-742221843-57

svrha: RAT

(bolje rat nego pakt) :)))

primalac SO opština prebivališta

poziv na broj zavisi naravno od opštine

 

evo link sa slikama: http://picasaweb.google.com/109416026943171548481/LTablice?authkey=Gv1sRgCPbuiODEtf6cQQ#

 

radno vreme im je od 8:30 do 15:30, a tablice se izdaju radnim danima sem petkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Drugari, jel ima neko testove online da mi posalje? Devojcica treba da polaze.

Izvinjavam se ako ima vec u temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Rece mi danas drug(koji inace ima polozeno za 125) da kada se napuni 18 god da se samo skine zabrana i da moze da se vozi kao da si polozio za A.

Nije mi padalo na pamet da razmisljam o tome nikad,a nisam ni procitao o tome nista.. :-\

Dakle jel lupa gluposti ili je to stvarno tacno? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Rece mi danas drug(koji inace ima polozeno za 125) da kada se napuni 18 god da se samo skine zabrana i da moze da se vozi kao da si polozio za A.

Nije mi padalo na pamet da razmisljam o tome nikad,a nisam ni procitao o tome nista.. :-\

Dakle jel lupa gluposti ili je to stvarno tacno? :)

 

To je stvarno tacno. Moj drug je isto imao polozeno za A (polozio sa 16), ali je do 18. godine bila zabrana na motore do 125ccm. Cim je napunio 18 istekla zabrana samo sto to njega nije sprecilo da i ranije vozi gsxr 600 :) da li se i to promenilo po novom zakonu ne znam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja