Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Ja sam polagao u KG u auto skoli MANONA! Sve se zavrsi u jednom danu. Testovi 1500, voznja 1500 i potvrda 1500. Sve ukupno 4500 din.

 

 

Kazem ja da je Beograd za polaganje sranje ovde polaze samo ko mora i kome se ne zuri!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: kragujevac-lekina bara
  • Motocikl: suzuki gs 500e

I ja da se pohvalim!  Polozio danas voznju, sad imam i A!

Polagao u MANONI, kao sto rece Neskebg, sve ukupno 4 500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

ne verujem, koliko je kod vas to jeftino kod mene je polaganje 150e plus polaganje plus polažeš na njihovom pulseru (enduro) i svaki put ako padneš plaćaš dodatne troškove to jest testove itd i velika stvar koja mi se ne dopada ne smeš koristiti pokazivače pravca nego strogo ruku i to mi se još više ne dopada pa sam se zato odlučio da polažem u Valjevu tamo je 8000 din javiću vam kako sam prošao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 627 postova
  • Lokacija: Temerin

Poslaću vam ja kad dođem kući, ako pre toga ne dobijete

 

poz

 

 

Hvala unapred!

 

oce li neko poslati, prave testove? hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Evo originalnih testova skinutih sa sajta neke auto škole pomenute ovde u temi.

 

http://rapidshare.com/files/265454074/A2_-_kategorija.pdf

 

Od grešaka sam našao:

 

Na listu 2-15 pitanje 16 tačan odgovor je A

i na listu 2-20 pitanje 16 tačan odgovor je A, mislim da ih više nema.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Nisam čitao sve postove, ali pošto imam auto školu, i radim dosta A kategoriju, u Zrenjaninu, a mislim da je tako i u Bg. je najpovoljnija varijanta izvaditi L tablicu iz saobraćajnog sup-a( oko 7000 din 15 dana koliko je zakonska obaveza), legalno se vozati tih 15 dana ,a onda polagati ili na svom motoru ili uzeti 1 čas na motoru auto škole.(ja mojima dajem čas gratis). Oni koji nemaju svoj motor mogu L tablice dobiti na overenu punomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

I jel bio polagao neko 3.8 u RAKU? Iskustva?

 

 

Odkazano zato sto su pubovi na odmoru ja izlazim na polaganje prvi sledeci put kad bude bilo pa pisem utiske! Cekam da mi jave kad ce sledeci put biti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

ne verujem, koliko je kod vas to jeftino kod mene je polaganje 150e plus polaganje plus polažeš na njihovom pulseru (enduro)

 

 

Pa i ovde te izadje jos vise od 150e kad uracunas L tablicu,lekarsko i auto skolu! L-7000din+Lekarsko-3000din+auto skola-6000din=16000din i to sve ako imas svoj motor i ako sve uradis iz prve!

 

 

 

velika stvar koja mi se ne dopada ne smeš koristiti pokazivače pravca nego strogo ruku

 

Ovo mi je toliko neverovatno da nemam reci,ruku ??? da korstis pa jesu oni u srednjem veku sad i bicikli imaju pokazivace pravca! Koji carevi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Poslaću vam ja kad dođem kući, ako pre toga ne dobijete

 

poz

 

 

Hvala unapred!

 

oce li neko poslati, prave testove? hvala

 

 

 

 

Saljem ti ja na mail iz naloga samo da dodjem do kuce posto su mi na usb-u a on je kuci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Ja polazem sada u sredu tipovanje. Vecinu pitanja sam savladao, ali plasim se dva pitanja za koje ne mogu da nadjem odgovor u testu. Onde upisi koliko metara sme teret da strci ispred automobila, i na koliko metara trebas ugasiti dugacka svetla kada ti vozilo ide u susret. Molim vas pomozite! :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Medjuluzje

Sutra moram da polazem. Danas sam trebao da idem na poligon da vezbam, a ova prokleta kisa.... Nisam seo na motor najmanje 6 meseci, a trebam osmicu da uradim :s

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Motocikl: BMW F650 CS

Evo i ja se pohvalim da sam juce upisao kategoriju i da vam prenesem svoja iskustva sa polaganja... :)

 

Voznju sam polozio prekjuce iz drugog (prvi put sam pao zbog svoje, katastrofalno glupe greske), a testove polovinom jula, iz prvog. Sve sam polagao u ovoj autoskoli na Novom Beogradu: www.autoskola-cvele.com. To je bila jedina autoskola koju sam nasao u to vreme, a da mi je termin odgovarao ali uopste nisam pogresio. O Cveletu mogu samo najbolje da kazem. Covek je skroz kul i ljubazan. Provozao me je i pokazao mi ceo teren za polaganje, rekao na sta da obratim paznju i sve detaljno objasnio. Teren je inace iza Delta City-ja i neverovatno je lagan, saobracaja i pesaka skoro da nema. Neuporedivo je laksi od onog na Banjici, gde sam polagao za B pre nekoliko godina...

 

Polaganje testova je bilo 2000, a voznje 2500 din. Testovi su bili na dve strane, ultra laki, bukvalno sam ih za 5 minuta uradio, mozda i za manje. Ucio sam iz onog programa "Edukacija", sto je neko odavde okacio na RapidShare-u ili MegaUpload-u na pocetnim stranicama ove teme.

 

Sto se tice poligona, ovde su trazili da se pravac ponovi dva puta i sa polukruznim, a osmica samo jednom.

Najbitnije je bilo da se uradi prva-druga po traci, bez gazenja linije, jer su mi instruktori rekli da se tu najcesce pada. Mali savet za ovo: pre nego sto krenete, nemojte da stajete odmah pred liniju, nego slobodno metar od nje da bi zadrzali pravac.

Osmica izgleda da nije mnogo bitna. Gledao sam kako devojka radi osmicu precnika 10 metara sa nekom ogromnom Yamahom, totalno van linije i svega, a polozila je bez problema. Bitno je samo da vide da znate da odrzavate ravnotezu i da ne spustite nogu na asfalt.

 

Kod voznje gledaju da se krecete desnom stranom trake, da okrecete glavu i ukljucujete migavce pre svakog menjanja pravca, da stajete na stop i da se pravilno prestrojavate pri skretanjima, pogotovu u jednosmerne ulice i iz njih.

 

Juce sam bio do Ljermontove negde u popodnevnim satima kada nije bilo guzve, pa sam dobio dozvolu za 15-ak minuta. Posto mi je stara vozacka bila sa YU oznakom, trebale su mi 2 slike 3,5 x 4,5 i morao sam da platim taksu za izdavanje "nove" vozacke od 324 din. Inace, sama taksa za upis kategorije je 550 din. Sem toga, trebace vam naravno, potvrda o polozenom ispitu i lekarsko uverenje.

 

Eto, to je ukratko to... Zelim vam svima srecu na polaganju i da polozite to sto pre!

 

Pozdrav!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Kazes da su testovi laganica?

Imam isti program i za A ima jako puno pitanja (skoro kao za B)..

Voznju cu i ja u RAK-u verovatno ali nemam vremena za ove testove.

Moze neko da pojasni sta se tacno nalazi na te dve strane od pitanja(tipa raskrsnice ,znakovi ..)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd - Voždovac
  • Motocikl: BMW F650 CS

Pa testovi sadrze iste oblasti kao i za B. Jedino sto ima manje pitanja, posto nema onih gluposti specificnih za kola i mehaniku. Koliko oblasti ima u programu, toliko ce ti biti i na testu.

Vremensko ogranicenje je manje, mislim da je pola sata.

Najbolje da predjes sva pitanja iz tog programa, to ti je 2-3 sata sve ukupno, posto ce ti nesto odatle sigurno zapasti. Nema sta drugo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

najpovoljnija varijanta izvaditi L tablicu iz saobraćajnog sup-a( oko 7000 din 15 dana koliko je zakonska obaveza),

 

Miso ovde kod mene se L tablica uzima na 10 dana i kosta 4500 ili 5000 hiljada. Ja sam relativno skoro polagao, a drugar je skoro uzeo isto na 10 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Kako bi otprilike trebalo da glasi ovlascenje za koriscenje tudjeg motora u svrhu obuke?

 

I da li su L tablice na 10 ili 15 dana?

 

 

Mislim da regularno ovlascenje zavrsava posao (nisam 100% siguran neka me neko ispravi ako gresim)! Ako si iz Bgd-a onda je 15 dana za ostale gradove neznam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kako bi otprilike trebalo da glasi ovlascenje za koriscenje tudjeg motora u svrhu obuke?

 

I da li su L tablice na 10 ili 15 dana?

 

 

Mislim da regularno ovlascenje zavrsava posao (nisam 100% siguran neka me neko ispravi ako gresim)! Ako si iz Bgd-a onda je 15 dana za ostale gradove neznam!

 

Ne. Nisi u pravu. Na ovlascenju MORA da je naznaceno da se ovlascenje daje u svrhu polaganja za A kategoriju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja