Jump to content

Moto Zajednica

A-kategorija, KONAČAN VODIČ ZA POLAGANJE - Ova upustva više ne važe

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nisam neki stručnjak za rad na kompjuterom ali znam da se"edukacija" prvo mora instalirati pa tek onda koristiti i uvek je radilo bez obzira na to koji je Win u pitanju. Doduše to je za slučaj kad se koristi sa CD-a, ne znam odakle vi skidate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki TS 125 R

Nije to do operativnog sistema... Jedna od najboljih edukacija je ona iz Prokuplja od agencije Pop Soft (tako nešto..), ali je namenjena samo za 32-bitne sisteme.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ja spadam u onih 1% onda :D. Pronasao sam neke testove koje sam uspeo da pokrenem, neka MLM Design Group, ali imaju testove samo za PSP, B i C.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Super je ovo, samo mislim da ne treba sve za A kategoriju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Ljudi sto se zezate sa tim, nece vam skoditi da naucite "B" kategoriju, pravila saobracaja vaze za sve, znakovi su isti za sve, prva pomoc je ista, a koristice vam kada budete polagali za kola, ja sam imao B kategoriju,polozio 1996te, za testove nisam ucio sekundu jednu i prosao testove sa max brojem bodova.Ako ti pitanje nije jasno procitaj ga ponovo,razmisli i ne citaj odgovore dok ne rasmislis.Kada si to uradio procitaj odgovore pazljivo jer ponekad ima trik pitanja i zaokruzi onaj koji ti se slaze sa misljenjem.Znaci,pravila,zabrane + malo logicnog razmisljanja i nema greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ja imam B kategoriju vec 3 godine, ali me sad mrzi da ponovo radim sve za B, bilo je tamo dosta bezveznih i nepotrebnih pitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Prelistaj reda radi, ja je imam 16 godina i dosta toga se zaboravilo ali najveci deo za A je identican,sem mozda par pitanja.Radi se 2 umesto 4 strane sa pitanjima i nije bilo nista sto osnovno poznavanje propisa i zdrava logika ne mogu da rese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Zna li ko jel moze da se dobije L tablica sa potvrdom o izvrsenoj registraciji, za saobracajnu treba se ceka 10 15 dana a potvrda se dobija odma koja je validna kao saobracajna, e sad dal sa tom potvrdom moze da se uzme L tablica..?

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se pohvalim polozio sam danas voznju iz prvog puta. 1zdravo.gif

Ukratko upisao sam se u jednu skolu ali posto su mi oni pravili neki problem raspitao sam se i citao po forumu toliko pozitivnih komentara o AUTO SKOLA VIR da nisam ni razmisljao dugo dali da prelazim. Presao sam upozno jednog velikog profesionalca Jasminka odvozao casove i eto tu sam gde sam.

O gospodinu Jasminku mogu da kazem samo reci hvale, nisu kao neki instruktori da ih bas briga dal ces proci covek se maximalno trudio da mi objasni ono sto sam nisam znao i posle casa. Hvala mu na svemu i svakog cu poslati kod njega na obuku od mojih prijatelja.

Kvalitet se ceni. Pozdrav! 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

@lepicar

Potpuno si u pravu, dozvole se dele kao diplome na Megatrendu, ziva katastrofa. Nabubaju ona pitanja, prodju pismeni a voznju zavrse na vezu. Imam neke drugarice tri cetri godine imaju B kategoriju a ne znaju da parkiraju u rikverc izmedju dva auta. :lud:

 

Ma idi, kakvo parkiranje u rikverc.

Jedna moja 'pokojna' polozila iz I puta ,ajd kao da malo idem sa njom -sveza je pa da ne ide odmah sama.

Sednemo u njenog Yuga i ona se priseca -namesta retvorizor, sediste.... i sta sad????

Pa kazem "upali auto i idemo"............

 

"Kako se pali?????"

Ne zna da upali auto-isti yugo kao u auto skoli.Mislim zeza me.

 

Kaze uvek kad dodjem na cas sednem u kola koja vec rade -ono izadje 'djak' a ona udje i teraj- nema startovanja motora...

 

Poznajem gomilu zena koje su polozile iz prvog a skoro ni jednog muskarca??? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Zna li ko jel moze da se dobije L tablica sa potvrdom o izvrsenoj registraciji, za saobracajnu treba se ceka 10 15 dana a potvrda se dobija odma koja je validna kao saobracajna, e sad dal sa tom potvrdom moze da se uzme L tablica..?

 

Poz.

 

Da odgovorim sam sebi ako nekog bude interesovalo kasnije, MOZE :)

11.100 (10.500+580) je L tabla na 25 dana.

Jun 2012 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Drustvo sta god da radite i za sta god da polazete gledajte da to zavrsite ovog leta.Kako stvari stoje od jeseni ide novi program obuke, nema samostalne obuke i L tablice nego motor skole sa instruktorom na motoru iza, snimanje teorijskih casova, prva pomoc.Svasta nesto,vreme obuke se u najmanju ruku duplira a mislim da ce skole nasibati cene jer mora instruktor za vama i eto opravdanja (instruktori,benzin,duplo vise motora u skolama)da cene obuke opako odu gore. >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST :-)

Čini mi se da niko nije postavio ovo pitanje ili bar ja nisam uspeo da ga nađem na forumu, ni ovom, ni drugima... Naime, trenutno, ali hitno :-) me zanim da li smem sa "L" tablicom koju sam uzeo pre nekoliko dana, da vozim motor van opštine u kojoj je izdata "L" tablica? Pitam jer svakodnevno putujem za Vrnjačku Banju autobusom, a tako bih iskoristio ovo lepo vreme za "samoobuku" ali na toj relaciji... Znam da to verovatno, zakonom nije dozvoljeno, ali da li je negde i upisano u zakoniku i koliko bi mogla biti eventualna kazna, da li bi imao i neku zabranu polaganja? Znači imam kacigu, registrovan sam i ispravan, samo me ovo koči da probam...Nisam baš ne iskusan u vožnji motora, tako da ni to nije problem...

 

Nadam se da će mi neko brzo odgovoriti na ovo pitanje, ako je upoznat, zamolio bih.. Hvala unapred....i veliki pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ST :-)

Nemoj me držati za reč, ali 95% sam siguran da ne smeš da napuštaš opštinu.

 

Hvala na brzom odgovoru!

Pa pretpostavljam da jeste tako, samo sam mislio da li postoji neki zakon konkretno napisan o tome i kolika bi bila moja "šteta" na taj način (novčana kazna, zabrana polaganja, oduzimanje motocikla (nedaj Bože)))?

Kolike bi bile šanse da me zaustave, opremljenog, ispravnog...da li se isplati rizikovati (možda ja tražim nemoguće od odgovora ili neko ohrabrenje) :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ma druže, ako je moja izjava tačna (ponavljam, nisam 100% siguran), nemoj rizikovati sad kad si u procesu polaganja, položi pa se posle vozikaj :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Strpi se, ne isplati ti se sada da pazaris zabranu polaganja na mislim bar 2 godine.Izvozi jos to malo do dozvole pa se posle vozikaj.Ne smes van opstine sa L tablicom, ili smes ako si voljan da se radi toga odmaras od motora

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Da li neko zna koje je radno vreme sluzbe u LJermontovoj kod koje se podnosi zahtev za izdavanje L tablice? Da li cu morati danas da izadjem sa posla ili mogu popodne.

 

Jos jedna stvar, sestomesecni tehnicki pregled. Registracija motora koji cu koristiti za obuku istice za oko 50 dana.

Pitanje je da li sada da uradim redovan tehnicki pregled sa kojim cu za 20 dana da produzim registraciju (teh. vazi mesec dana a produzenje se moze uraditi do mesec dana ranije ako sam dobro protumacio pravilnike) ili da sada uradim sestomesecni pa za 1.5 mesec ponovo redovni. Pitanje je hoce li uz zahtev za L tablicu prihvatiti redovan tehnicki umesto sestomesecnog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Da odgovorim sam sebi:

radno vreme sluzbe u Ljermontovoj je do 15:30 (verovatno su posle 15 na terenu)

 

Uradio sam sestomesecni pregled koji kosta 500 dinara da ne mudrujem mnogo i natezem se sa jedva pismenim birokratama.

 

Preporucujem svima da uplatnice ispunite i uplatite bilo gde u gradu, samo ne na salteru Komercijalne banke u Ljermontovoj. Danas, i pored ogromne guzve i velikog reda gospodje uredno zatvorise jedan salter od dva koja su radila (inace, imaju 3 saltera).

Ona jedna koja je ostala, iako u odmaklim godinama i ceo zivot radi jedno isto, nabada po tastaturi kaziprstom tako da obrada 2 uplatnice traje oko 5 minuta. Uzas, uzas.... svasta sam im rekao (kad mi je vec zavrsila uplatnice, naravno ;) )

 

Ovo su podaci za uplatu:

Iznos: 10.500 din

Ž.R. 840-21849-56

(bez poziva na broj)

Svrha uplate: Korišćenje "L" tablice

Primalac: MUP R Srbije

 

Iznos: 580 din.

Ž.R. 840-742221843-57

(poziv na broj: prema opstini stanovanja - proverite kod svoje opstine, uvek je isti broj za sve admin. takse)

Svrha uplate: Republička administrativna taksa (može i skraćeno RAT - pacovi :D )

Primalac: SO (opština stanovanja)

 

Stigoh u sobu 33, sluzbenik pregleda sve papire i blago cudeci se konstatova da sve imam na broju, i orinale i kopije. Nakon jedno 10-15minuta u hodniku, dobih L tablicu. Sada sam i zvanicno "Drug kandidat".

Od sutra voznja....!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Cini li mi se ili su u zadnje vreme svi clanovi poceli sami sebi da odgovaraju na pitanja. :lol::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Pa ima li logike da odgovaram coveku koji pita za radno vreme u BG kad sam iz Nisa ili ti iz Leskovca? :nanana: :nanana: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja