Jump to content

Moto Zajednica

Izrada bicikla sa agregatom motocikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Bor 19210
  • Motocikl: nemam trenutno

Video sam na internetu,tacnije na youtube kanalu,kako su par tipova,izradili svoje bicikle sa sus motorima vazdusno hladjenim.

Ja radim na sistemu HHO ubrizgavanja,pa neznam kako prvo da izgradim takav bicikl,evo na prilozenom link-u,jer zelim se voziti besplatno,a verujem da i mnogi o tome mastaju.

Moram imati standardne brzine sa pedalama,i sa druge strane opciju lancanika sa lancem,sus motora,pogonjenih HHO gasom.

Ceo projekat mora imati alternator,ili variometar.Ne razumem se u tu tematiku,zato sam otvorio temu.

 

montaza

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovo prave kinezi. Pre par godina su to prodavali neki momci iz Subotice ( il tu negde oko nje ). Ceo kit ( motor sa svim što mu treba, sajle, rezervoar . . . ) je mislim koštao negde oko 150 evra. Imao sam i njihov prospek ( oni su to uvozili ), al sam ga davno izgubio . Motorić je dvotaktni ( ako ti to nešto znači .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Bor 19210
  • Motocikl: nemam trenutno

Meni je potreban jaci agregat,koji ima svoj alternator,i alanser,te bi paljenje obavljao skidanjem alansera,preko pedala postojecih bicikle.

Alternator mi je bitan,jer HHO sistem zahteva napon i struju,te tako vrsi elektrolizu vode,ciji gas koristim za sagorevanje.

Meni je cilj,upravo ta tehnologija,jer mogu da eksperimentisem,imam pedale i motor sa unutrasnjim sagorevanjem.

Da pitam jos nesto,sta znate o ovome link.

Ajde kada bi taj sistem instalirao,da daje adekvatni napon,mogo bi da iskoristim onaj slabasni motor,jer je samo problem proizvodnja elektricne energije.

Velike su tu investicije,neznam kako bi se moglo napraviti da osovina tocka,nebitno kojeg,u isto vreme dopunjuje baterije za elektrolizu.

Time bi se dobija obnovljiva energija,vrsi se dopunjavanje baterija,kretanjem tocka,a sus motor pokrece celu stvar,te koristi HHO,destilovanu vodu i kausticnu sodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

decaci,dongo je madarski proizvod,uvozio ga je i prodavao capriolo,imam takav i trosi 1 litru nedeljno meni,kada je toplo vozim ga non stop po novom beceju koji je povrsinski mislim veci od bora(imam tetku u istom),a kupio sam ga zato sto se ne registruje i ne treba kaciga,ko je zainteresovan mogu da mu prodam 200e,da moj koji ima tockove 28 coli tj.veliki bicikl ide 60 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nasao sam na YT. Ima zaista interesantnih i prilicno jednostavnih mehanickih resenja. Medjutim za pogon se opet koristi benzin :stabre:

Sto se tice motora koji imaju i generator (alternator) to bi mogao da bude benzinski Briggs&Stratton motor koji se ugradjuje na kosilice. Medjutim problem je sto modeli sa alternatorom imaju vertikalnu radilicu. Ne mogu da se setim postoji li model cija radilica rotira po horizontalnoj osi :stabre: ....hm....mozda od nekog generatora, ali oni retko imaju elektro start. Oni i koji imaju prilicno su veliki, pa bi montiranje na bajs bilo prilicno problematicno...

Uglavnom interesantna tematika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nema besplatne energije za sad na taj nacin,mozda neka usteda,al dzaba voznja jos nema,ima jeftinija,ugradi plin u tako neki motoric,,litar dva plina i eto ti voznje za 150 do 200 din na 100km...ili taj generator hh,,,hahaha,, da malo ustedis benzina..da bi pokrenuo dobar i jak alternator,treba ti i jak sus motor,on srce benzina..i tako u krug...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja