Jump to content

Moto Zajednica

Peglanje rezervoara

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Druze ima u Titelu majstor za rezervare, decko stvarno super radi, peglao je bas dosta stvari, ove slike su od pre neki dan, nisam stigao da slikam bas celu radnju :zdravo:

post-3159-0-02761800-1347144567_thumb.jpg

post-3159-0-10273200-1347144579_thumb.jpg

post-3159-0-02364300-1347144589_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

o čemu vi pričate *ebote ?

 

Dajte mi jedan način ravnanja rezervara a da se ne mora zavarivati po njemu ..... i da nemaš kilu i pol kita po njemu !?!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

o čemu vi pričate *ebote ?

 

Dajte mi jedan način ravnanja rezervara a da se ne mora zavarivati po njemu ..... i da nemaš kilu i pol kita po njemu !?!

 

to su sve metode koje su MOŽDA moguće na tankovima vrlo tanke stjenke i vrlo malih oštećenja...

 

 

Strašilo, nemoj da mi se uvrediš jer mi to nije namera.

 

Nemam nikakav interes ubeđivanja, ali tražio si jedan način, pa mi pade na pamet.

 

Inače duvanjem rezervoara se ne može postići mnogo, obično ispadne tamo gde ne treba.

 

Jbg, ja bi prvo probao ovaj način sa snimka. Ne možeš mnogo da zezneš već zeznuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Plovim drugim vodama

Suzuki bandit 2009 god. decko pao na levu stranu.Ne znam da li taj rezervoar smatras da je napravljen od tankog lima,ali je ispeglan bez kontra cekica i varenja.Opet ima i kontra cekica koji rade na vakum.Kazem samo da ovakav postupak peglanja nije dugovecan u smislu identicnog vizuelnog utiska nakon nekog perioda eksplotacije istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

gledajte ljudi ovako .... siguran sam da na svijetu postoji čovjek koji guzicu može obrisati nogom ... i svaka mu čast na tome .... ;)

 

pregledavanjem youtuba i raznih filmića nećete meni nauditi ni najmanje, a bogami nećete mi ni dokazati ništa.... Uzmite sami, pa probajete.. napravite nešto, riješite problem, pa mi onda možete time natrljati nos .... i ja ću vam reći svaka čast... :takoje:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sam radio nekioliko rezervoara tako sto napravim savijenu cev sa prilagodjenom plcicom na vrhu,i kroz otvor za cep ili jos bolje ako rezervoar ima pumpu jos bolje....izvuceno bez problema i sa jako malo gita poravnjano,evo bas sam to radio i na mom rezervoaru na jamahi kad sam je uzeo,pre 2 god,i sad kad sam pao rezervoar se sav izvrljio ali gde sam ga radio stoji kako stoji nista se nije iskrivilo,puklo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Posle varenja moze doci do pojave korozije u rezervoaru...

 

 

To je glupost,sa nasim gorivom koje ima dosta vode u sebi svakako ce pordjati....sretao sa motore stare i preko 20 god. koji su uvezeni iz svajcarske,nemacke... bez trunke rdje u rezervoaru,a posle 3-4 god voznje kod nas i sa nasim gorivom,rezervoari su bili solidno zardjali iznutra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Plovim drugim vodama

Ja sam radio nekioliko rezervoara tako sto napravim savijenu cev sa prilagodjenom plcicom na vrhu,i kroz otvor za cep ili jos bolje ako rezervoar ima pumpu jos bolje....izvuceno bez problema i sa jako malo gita poravnjano,evo bas sam to radio i na mom rezervoaru na jamahi kad sam je uzeo,pre 2 god,i sad kad sam pao rezervoar se sav izvrljio ali gde sam ga radio stoji kako stoji nista se nije iskrivilo,puklo...

 

To je u krajnjem slucaju i najbolje resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Plovim drugim vodama

gledajte ljudi ovako .... siguran sam da na svijetu postoji čovjek koji guzicu može obrisati nogom ... i svaka mu čast na tome .... ;)

 

pregledavanjem youtuba i raznih filmića nećete meni nauditi ni najmanje, a bogami nećete mi ni dokazati ništa.... Uzmite sami, pa probajete.. napravite nešto, riješite problem, pa mi onda možete time natrljati nos .... i ja ću vam reći svaka čast... :takoje:

 

Igrom slucaja sam i radio.Imam kuci komoru za farbanje.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Odjednom svi majstori za rezervoare :nanana: , ljudi da je moglo da se ispravi duvanjem u rezervar, guranje nekih grana, armatura, bajanjem, bacanjem cini i koje sta, decko ne bi sigurno kupovao taj alat :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Plovim drugim vodama

šta će ti komora za farbanje kad se rezervari ravnaju bez brušenja i varenja ? :zvizduk:

 

Pa to mi je druga delatnos kojom se bavim.Farbanjem kola,motora, itd....

Ja sam rekao da ovakav nacin izvlacenja ja ne preferiram, neko je vec rekao da se napravi alat za sa kojim se udje kroz deo gde ide pumpa ili kroz rupu za ulivanje goriva i onda se cekica iznutra to je po meni najbolje resenje,ako vakum ne moze da odradi posao.Mada sto ljudi sto cudi.Svako ima svoju teoriju.

 

U ovom tvom postu vidim dozu cinizma,a iz mojih predhodnih postova je jasno sta sam hteo da kazem.Ne zelim da se nastavljam sa tobom,tako da se odjavljujem sa ove teme.

 

Pozdrav drug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Naravno da ima doza cinizma.... iz vrlo jednostavnog razloga....

 

od (recimo) 100 rezervara što se trebalo popraviti, možda se jedan ili dva mogao popraviti bez brušenja i varenja.... a od toga se ne sjećam ni jednog da se nije morao ofarbati (ako želiš da izgleda kao nov) ...

 

Forum je čudna biljka..... ljudi svašta čuju i vide i onda krenu savjetovati ... :zbunjen:

 

ali slažem se s tobom .... nit ću ja, a vjerovatno ni ti nećemo raditi taj rezervar, pa je bilo kakvo prepucavanje potpuno bespotrebno ... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

decenijama u nazad rezervoari se ispravljaju - ali nazalost nikad ozbiljnije udubljene nije moglo bez brusenja i varenja! danas vidim postoje neki moderniji izgleda nacini, a i sami rezervoari su sve cesce plasticni.... ma dobro je dok moze da se popravi - i teraj dalje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja