Jump to content

Moto Zajednica

My MZ ETZ 251

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Pozdrav svima.

Neki od vas vec znaju, ali napravio sam novi topic da ne bih stavljao u onaj za zamenu sajle kvacila.

Na sledecim linkovima su fotografije mog emze, koji je stajao 7-8 godina u garazi zato sto je moj cale izgubio nadu da ga popravlja, rece ,,nije radila elektrika", a ustvari su zardjale buksne na krajevima kablova ispod sedista.

Bavim se i biciklizmom pa i popravljam bajseve, a mogu reci da mi mehanika ide od ruke pa sam se snasao za sve do sada sto se tice popravke motora.

 

Idalje se vidi da je stajao dugo, nisam ga prao.

DSC_0079.jpg

 

Evo i zasto je preskakao kad mu se zavrne gas.

DSC_0006.jpg

 

Lancanik. Vidi se tragovi trosenja, ali mi ne deluje da je mnogo ostecen. Vase misljenje?

DSC_0008.jpg

 

Kada sam ocistio donji deo kucista, imalo je i sta da se vidi:

DSC_0009.jpg

 

Evo jos malo fotki:

DSC_0080.jpg

DSC_0082.jpg

DSC_0083.jpg

Na slici ispod se vidi crvena izolir traka na kraju sajle kvacila, a ispod se krije parce creva za vodu koje se koristi po dvoristima, kao odstojnik od 1 cm, jer je sajla dugacka toliko da i ako na rucici odvrnem onaj srafic sto izvlaci sajlu, nije dovoljno, osim do kraja, sto nije bas sigurno:

DSC_0081.jpg

DSC_0084.jpg

DSC_0086.jpg

 

I video kako pali i radi:

Tu na videu je bio malo zagrejan, a inace, ujutru pali na drugu kurblu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Lepo, još jedam MZ vrećen na drum.

Ovaj tvoj lančanik je stvarno dotrajao, trebalo bi da ga odmah zameniš.

I jedan savet (ne shvati zlonamerno) jeste da je tvoj motor i možeš da mu radiš šta hoćeš ali stvarno nema potrebe za tolikom silom pri ubacivanju u brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Motor je odličan.

 

Zamreni lanac i lančanike jer se menjaju paru, onda si miran. Nemoj da se čudiš ako ti lanac deluje duži, treba ga okratiti za nekoliko članaka. Za koliko je to tačno neznam, zaboravio sam ali se vidi kad namestiš gde šta ide.

 

Buksne možeš da očistiš ali je bolje da ih zameniš i pošpricaš WD-om.

 

Stavi oba retrovizora i koristi ih što više, nije bicikl...

 

Ne naslanjaj motor na zid ili bilo šta, ima štender za te stvari a dodatno se kupuje i ćopava po simboličnoj ceni.

 

Taj "donji deo kućišta" može da se masti od lanca jer je u zatvorenom, u crevima, ali može i da pušta ulje na semerinzima tako da tu stvar prati. Za početak, dok pratiš, ne masti lanac previše nego samo koliko treba pa ako je sve OK onda možeš i onako pošteno jer nema bojazni da će te prskati zato što je zaštićen "gumenim crevima".

 

Video nisam odgledao jer sam na lap topu sa lošim internetom ali ovako za prvu ruku to je to.

 

Treba da dođeš na neki naš susret da ga više nas izanalizira, to je onda najsigurnije. Ali akoĐenka kaže da je ubacivanje energičnije onda je tako, vozi čovek, zna...

 

Kako kažu u filmu "kao da miluješ ženu", samo uđe! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@-Flyer, na četvrtoj slici se vidi ona plava žica pored alternatora. Ona se kači na automat za lampicu za neutral ( ler ), taj automat ti je ono crno ispred prednjeg lančanika malo niže .

@-Vujo, nema on nikakav štender, zato ga i naslanja .

 

Motor lepo radi, šta je sa prednjom kočnicom ( kocioni cilindar ) , nemaš ili si ga skinuo ? Napravi prednju kočnicu, mnogo znači kod motora !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

@ Šumi Zmajček - Hvala! :)

 

@ Đenka - ,,ti ces meni kako se menjaju brzine?!" :D znam, ali to sam tad tako uradio refleksno, ne znam ni ja zasto, a posle je i meni bilo zao kad sam video na snimku da sam tako ubacio u brzinu.

 

@ Vuja - Zamenicu lanac i lancanike kad budem bio u prilici, tj ako nadjem nacin da ga registrujem i doteram u grad, sad stoji u selu i vozim ga najvise dvaput godisnje, isto vazi i za retrovizore.

Sto se tice štendera, imam jedan koji se stavlja na zadnji tocak sa leve strane, na osovini, ali nisam mogao da skidam tocak ovaj put zbog toga, stavicu kad nadjem malo vise vremena.

Ocisticu lepo taj deo gde je prednji lancanik i zamenicu ulje u menjacu pa cemo videti.

Sto se tice susreta, opet, ako uspem da ga registrujem, a onda bih rado. :)

 

@ drumskalisica - ukapirao sam da je ona za neutral tek kada sam je slucajno prikljestio i video da sija lampica. To je neko davno skinuo iz ne znam kog razloga, samo sam video da stoji onako otkacena i izolovana.

Sto se tice prednje kocnice, isti je problem koji se desava vecini, curi cilindar na rucici. Videcu da nadjem neku drugu rucicu pa da iskombinujem nesto, jer smo na fabrickoj vec menjali gumice, ali kao da nismo, a celjust kocnice i paknovi su u dobrom stanju. Znam da mnogo znaci prednja kocnica, desavalo mi se da bude malo tesno pred neku krivinu ako se ide malo brze.

 

 

Jos jedna stvar. Na prednjem tocku stoji fabricka guma, koja eto ima vec 20 godina, i ja sam relativno skoro vozio Hondu Africa Twin, i navikao na njeno skretanje, a posle sam krenuo sa emzom tako da skrecem, i bas me je lepo upozorila guma, krenula da klizi pa sam ga nekako ispravio. Cuo sam razne price kako MZ zbog geometrije ne moze da skrece dobro ali meni to uopste ne deluje tako, pa me zanima, hoce li nova guma primetno doprineti boljem prijanjanju u krivini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

DA! i Siri volan!! 0takoje.gif1moto3.gif (kod mene je volan 86cm.. )

 

A da Paprika ima 250kg, a MZ 143kg(merio moj na veliku vagu), poznato je da tezi motor lepse lezi.. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja