Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA R6,HONDA CBR600F4 ili SUZUKI GSXR600?

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Trazi se :)

Posto si pocetnik i niko te ne moze ubediti da tako jaki motori nisu za pocetnika ako si resio da kupis, poslusaj bar savet i povedi nekog iskusnog majstora u kupovinu da ti neko ne bi uvalio neki lupan i kriv motor.

 

 

Naravno,hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Jos malo pa ce kraj sezone ako si bas resio da uzmes neki od ovih motora koje si nabrojao onda bolje sacekaj i skupi ako mozes jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

. Znam sta je u pitanju,iskulirajte.

 

 

Hvala! Ovaj forum mozda prati jos ljudi koje zanimaju ovi modeli kao i mene tako da pomazete i njima a ne samo meni. Hvala jos jednom.

Stvar je u tome sto kao pocetnik na forumu ne znas odma da baratas pretragom i onda se svaki dan otvori tema "Sta da kupim?","Pomozite da izaberem" pa su zato svi nadrndani. Da ne mislis da su na BjB sve neke barabe 1oda.gif

Sto se motora tice. Nemam nista protiv Kawasakija osim sto,iz iskustva,mu je loša završna obrada. Mislim na sitnice koje su meni smetale. Prokleti "nosac" (ili kako god) preko instrument table na prednju masku. Analogni cajgeri (ribe se vise loze na digitalne 0namigivanje.gif). Pa i sami šrafovi oklopa su uradjeni jeftino. Agregat mu je bio odlican a menjac da mu pozavide. Udoban,ogromno sediste i drzaci za ruke suvozaca. Znaci nema naginjanja na vozaca ili ispruzanja na rezervoar. Izgled nije bas po mom ukusu. Ne mogu se bas pohvaliti uzivanjem kroz krivine ali to je moj licni steceni utisak.

R6 nisam vozio a ne zelim da "rekla kazala".

GiXer odlican,po mojim kriterijumima. Kombinacija analog i digi instrument table. Snaga odlicno rasporedjena na svim obrtajima. Neces se zeznuti nikako! Odlican za krivinarenje! Ubrizgavanje ...

Sto se tice Honde,odabrao bi F4i sport (cbr F4 fs) ili kako god ga vec ocde krstili. Mislim da sam u oglasima video i za 2600e.

 

ZNAM,da ces kupiti motor sa kubikazom koji si naumio i necu ti biti k'o keva da tupim da bi trebao da pocnes sa manjom cc. Opise ovih motora imas i u MOTOCIKLI - VOZILI SMO pa procitaj utiske drugih.

Pre svega moras imati na umu da su to motori vise od 10 tak god. stari ( ali ipak sa dosta snage) pa OBAVEZNO procitaj temu koju ti je Cvele 1389 preporučio!!!

Nadam se da imas dozvolu! Na kacigi posebno ne skrtari i pamet u glavu. Ti si taj koji odvrće gas a mlados' je mlados' .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Trazi se :)

. Znam sta je u pitanju,iskulirajte.

 

 

Hvala! Ovaj forum mozda prati jos ljudi koje zanimaju ovi modeli kao i mene tako da pomazete i njima a ne samo meni. Hvala jos jednom.

Stvar je u tome sto kao pocetnik na forumu ne znas odma da baratas pretragom i onda se svaki dan otvori tema "Sta da kupim?","Pomozite da izaberem" pa su zato svi nadrndani. Da ne mislis da su na BjB sve neke barabe 1oda.gif

Sto se motora tice. Nemam nista protiv Kawasakija osim sto,iz iskustva,mu je loša završna obrada. Mislim na sitnice koje su meni smetale. Prokleti "nosac" (ili kako god) preko instrument table na prednju masku. Analogni cajgeri (ribe se vise loze na digitalne 0namigivanje.gif). Pa i sami šrafovi oklopa su uradjeni jeftino. Agregat mu je bio odlican a menjac da mu pozavide. Udoban,ogromno sediste i drzaci za ruke suvozaca. Znaci nema naginjanja na vozaca ili ispruzanja na rezervoar. Izgled nije bas po mom ukusu. Ne mogu se bas pohvaliti uzivanjem kroz krivine ali to je moj licni steceni utisak.

R6 nisam vozio a ne zelim da "rekla kazala".

GiXer odlican,po mojim kriterijumima. Kombinacija analog i digi instrument table. Snaga odlicno rasporedjena na svim obrtajima. Neces se zeznuti nikako! Odlican za krivinarenje! Ubrizgavanje ...

Sto se tice Honde,odabrao bi F4i sport (cbr F4 fs) ili kako god ga vec ocde krstili. Mislim da sam u oglasima video i za 2600e.

 

ZNAM,da ces kupiti motor sa kubikazom koji si naumio i necu ti biti k'o keva da tupim da bi trebao da pocnes sa manjom cc. Opise ovih motora imas i u MOTOCIKLI - VOZILI SMO pa procitaj utiske drugih.

Pre svega moras imati na umu da su to motori vise od 10 tak god. stari ( ali ipak sa dosta snage) pa OBAVEZNO procitaj temu koju ti je Cvele 1389 preporučio!!!

Nadam se da imas dozvolu! Na kacigi posebno ne skrtari i pamet u glavu. Ti si taj koji odvrće gas a mlados' je mlados' .

 

Hvala prijatelju! U pravu si,sada sam se zalepio za neki takav motor i tesko cu se odustati :) znam da cu uspeti da se iskontrolisem,nije zbog zenskog sveta vec zbog mene..zaljubio sam se u njihov izgled.. :)

Gledao sam jos neke modele koji ne spadaju u tu kategoriju,moram da sednem na svaki pa da odlucim... Svidjaju mi se fizicki i KAWASAKI ZR7S i Suzuki SV 650 S sta mislis o njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Za potpunog početnika, uvek bih pre išao na Kawu ZX-14R. Moderniji je motor, manje troši od Hayabuse (5-6 litara manje na svakih 100 km nije mala ušteda), a spaljena lamela i korpa se lakše nabudže. Pored toga, Kawa je povoljnija: na placevima nemačkih osiguranja može se naći 14-ka savijena oko drveta već za 2000-3000 evra, a potpuno ili delimično izgorela i za puno manje (ostaje dovoljno za opremu).

 

Ali naravno, treba probati i jedan i drugi motor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Druze pod br1 procesljaj malo forum i vidi sta su drugi pisali o tim motorim, suzi izbor na bar dva a ne od svakog proizvodjaca po jedan, na netu imas brdo informacija o testovima doticnih modela, strani novinari extra opisuju kakvi su za voznju, odrzavanje, sportske ambicije itd. I malo se bolje informis o stilovima i modelima motora R, F, N, S, Enduro, MX ili ti motocros, sportturing..., jedan ciliondar, dva , cetiri...,kad odlucis sta zelis onda kreni u pretragu po oglasima i raspravu koji je bolji i zasto. Mnogi se zaljube u motor i ne razmisljajuci o broju cilindara, rasporedu, tezini motora, snazi motora, kupe ga pa se posle kaju i brzo ga prodaju, vreme je takvo da se motori tesko prodaju a jos teze kupuju, bar iz moje perspektive gde sam zaradjujem za lebac, ako tata dresi kesu onda je to drugi par opanaka... I ono najvaznije probaj sto vise razlicitih modela motora i agregata da bi odlucio sta ti odgovara kako tvojoj konstituciji tako i apetitima.Malo nabacano ali se nadam da ces izvuci pouku.

Pozdrav !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Trazi se :)

Druze pod br1 procesljaj malo forum i vidi sta su drugi pisali o tim motorim, suzi izbor na bar dva a ne od svakog proizvodjaca po jedan, na netu imas brdo informacija o testovima doticnih modela, strani novinari extra opisuju kakvi su za voznju, odrzavanje, sportske ambicije itd. I malo se bolje informis o stilovima i modelima motora R, F, N, S, Enduro, MX ili ti motocros, sportturing..., jedan ciliondar, dva , cetiri...,kad odlucis sta zelis onda kreni u pretragu po oglasima i raspravu koji je bolji i zasto. Mnogi se zaljube u motor i ne razmisljajuci o broju cilindara, rasporedu, tezini motora, snazi motora, kupe ga pa se posle kaju i brzo ga prodaju, vreme je takvo da se motori tesko prodaju a jos teze kupuju, bar iz moje perspektive gde sam zaradjujem za lebac, ako tata dresi kesu onda je to drugi par opanaka... I ono najvaznije probaj sto vise razlicitih modela motora i agregata da bi odlucio sta ti odgovara kako tvojoj konstituciji tako i apetitima.Malo nabacano ali se nadam da ces izvuci pouku.

Pozdrav !!

 

Hvala druze,potpuno se slazem sa tobom i uvideo sam gde gresim.

Stedeo sam po malo od svake plate ove godine pa sam resio da kupim nesto za uzivanje tj. da sebe castim dobrim motorom,i ma koliko to bila jaka masina znam da me nece poneti zelja za divljanjem..

 

A Milos je duhovit i svideo mi se njegov komentar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Zajecar
  • Motocikl: Yamaha FZ1N

Jos malo pa ce kraj sezone ako si bas resio da uzmes neki od ovih motora koje si nabrojao onda bolje sacekaj i skupi ako mozes jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Trazi se :)

Jos malo pa ce kraj sezone ako si bas resio da uzmes neki od ovih motora koje si nabrojao onda bolje sacekaj i skupi ako mozes jos.

 

Cekam kraj sezone pa javljam sta sam uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

imam hondu cbr 600 f4 postavio bih slike kad bih znao kako i ni sad je ne bih dao ispod 2800 ni u nocnoj mori! a ti kao da si jedan od onih, imam toliko godina, jebi ga vozio sam skutere a sad bih jaku masinu. druze motori od 600 i vise kubika sa preko 100 konja??? jel ti to zato sto stvarno volis, sto je to deo tebe ili da te vide cice? kocenje po vrucem asfaltu na +40, po hladnijem vremenu, kad je mokro??? to je samo mali deo koji moras da znas a to se ne stice u auto skoli ili pricom vec dugogodisnjom praksom sa manjim kubikazama. ja vozim od 8 razreda, krenuo sa 125cc i vozio 3 godine, pa 250 (velika razlika) pa 500 i tek sad 600cc 89 kilovata. vidjam svaki dan ljude kao ti, svoje poznanike, kolege na poslu i pricaju istu pricu - kupio bih ali prvo da polozim... nista se ne uci preko noci

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Motocikl: Gsxr 600

Honda Cbr 600 ili Suziki gsxr 600. Inace smatram da su oba motora jako udobna i kvalitetna. Naravno,Honda je jedna od najizdrzljivijih masina koja prelazi po 150 000 hiljada km a cak i vise uz adekvatno odrzavanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: HONDA CBR 600 F

imam hondu cbr 600 f4 postavio bih slike kad bih znao kako i ni sad je ne bih dao ispod 2800 ni u nocnoj mori! a ti kao da si jedan od onih, imam toliko godina, jebi ga vozio sam skutere a sad bih jaku masinu. druze motori od 600 i vise kubika sa preko 100 konja??? jel ti to zato sto stvarno volis, sto je to deo tebe ili da te vide cice? kocenje po vrucem asfaltu na +40, po hladnijem vremenu, kad je mokro??? to je samo mali deo koji moras da znas a to se ne stice u auto skoli ili pricom vec dugogodisnjom praksom sa manjim kubikazama. ja vozim od 8 razreda, krenuo sa 125cc i vozio 3 godine, pa 250 (velika razlika) pa 500 i tek sad 600cc 89 kilovata. vidjam svaki dan ljude kao ti, svoje poznanike, kolege na poslu i pricaju istu pricu - kupio bih ali prvo da polozim... nista se ne uci preko noci

 

sve se slazem sa tobom ,a evo za pocetnike malo neka pogledaju

ima 16 klipova i jednog od glavnih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: ...razgledam oglase...

To sigurno, ali se u temi pojavilo ponesto zanimljivo, i eto...nama lepo, mi se druzimo ;) Mada mi je zanimljivo to sto mnogi postave pitanje sta da kupe, neki navedu i o cemu razmisljaju, izmedju cega se dvoume, troume...i onda se ljudi ubise da ih posavetuju oko ovog, onog, iskustva, karakteristike...i u jednom momentu zainteresovani nestao...nema ga, ni da kaze sta je odlucio,sta je eventualno kupio...naravno, nije duzan da nas obavesti,ali dodje smesno, da i posle pola godine traje rasprava sta je bolje od ponudjenih motora izmedju ljudi koji o tome vec dovoljno znaju...Mada je i to korisno, jer uvek neko cita te stvari, jer jos nekoga zanima...

 

Bilo kako bilo, ja se iskreno nadam i zelim da je to istina, da ti ljudi koji nestanu sa foruma kad kupe motor, u radosti i euforiji zaborave na forum, a ne da je razlog nesto drugo...jer nikad ne mozemo znati zasto nekoga vise nema na forumu...daleko bilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja