Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBR 600 F2

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 999 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Dakle prodajem Hondu CBR 600 F2 1991. godište.

Moj otac (Spredrag ovde na forumu) je kupio krajem prošle godine (mislim da je bio oktobar). Vozio je malo, osetio 100 konja i svidelo mu se, ali čim je ponovo seo na svoj BMW, nije mu se više vozio japanac. Onda sam ga ja đirao malo, jedna BJB vožnja (Ostrovica) imali smo jedan otac-sin uskršnji izlet do Soluna, i ja sam ga sam poterao do Slavkovice, ima i putopis o tome na forumu. Vozio sam ga i dva puta na Navaku, i uvek sam bio najsporiji u najsporijoj grupi. Više sam se upoznavao sa motorom nego bilo šta drugo. Sada prodajemo ovo i mog kineza (koji je takođe u oglasima ovde) i jurimo neki turing za mene.

 

Motor je uvežen iz Švajcarske 2007. i ne znam tačnu istoriju vlasnika. Kupljen je u nekom selu iza Ali bunara, i taj vlasnik ga je održavao u Temišvaru.

 

Čim je doteran u Beograd, na njemu je

 

zamenjen antifriz

zamenjeno ulje (Motorex 10w40)

zamenjene svećice (NGK)

zamenjen filter vazduha (original Hondin) (ovo se menja na 50k km)

 

sve ovo je kupljeno u centru S.

 

zatim je oteran kod bokilića koji je zamenio španer lanca (koji je jedina boljka ovom modelu) i stavljen je manuelni (koji traje beskonačno).

Bokilić je posle i očistio i sinhronizovao karburatore, tako da sada troši oko 5 na otvorenom i još uvek nepoznato po gradu.

Honda je takođe dobila i novi pancir creva za kočnice.

 

Registrovana je do 14. III 2013.

 

Na motoru što se tiče mehanike nema ništa da se radi, perfektno je. Estetski takođe, skroz mat crn deluje odlično.

Sledećem vlasniku jedino savetujem kupovinu nove zadnje gume i benzina.

 

Evo par fotografija, samo na svima je fabrički izduv koji je stavljen zbog manje potrošnje i manje buke. Uz njega ide i Yoshimura (ne znam model, a stoji u garaži).

Ali taj zvuk je brutalan. Staviću na dnu i jedan klip, koji malo kvari vetar, ali može da se čuje dovoljno dobro.

 

552780_3777147424121_1636075270_n.jpg

Solun

 

600014_4153098822671_1429363816_n.jpg

Garaško jezero

 

552895_4039120333280_807018026_n.jpg

Avala

 

550266_3966315913215_154675912_n.jpg

i Navak

 

http://www.facebook.com/photo.php?v=3611886052690

- ovo je link za video, koji je na fejsbuku, ali može svako da ga vidi.

 

 

Trenutno se u oglasima nalazi 11 modela F2 i cene su im u rasponu od 1450 do 2100 EUR, sa jednim izuzetkom koji je masakriran i cena mu je 1000 EUR. Prosek (uklkjučujući i taj masakrirani) cena je 1681,81 EUR.

 

Za tu prosečnu cenu mogu da ubacim i potpuno novu zadnju gumu, ili ako novi vlasnik proceni da može da se tera još (a ja bi je terao još, i teraću je ako niko ne kupi skoro), mogu da spustim cifru.

 

Ja sam Nemanja i moj broj telefona je 060 500 2354

Moj otac se zove Predrag (Peđa) i njegov broj je 0600313121, ako imate neka pitanja oko mehanike, mada mislim da sam sve prilično detaljno napisao.

Takođe možete da pitate i Bokilića za mišljenje.

 

Motor se nalazi u centru Beograda, kod beograđanke, i može da se gleda, pipa, miriše itd svakog dana.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 999 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Otac ne može da se seti, ali misli da nije, pošto je prvo rumunsko selo posle bunara i čovek je bio rumun. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Jeste 100%,on je rumun i rumunsko je selo,poznajem dobro motor.Decko ga je bas pazio nikad ga nije mucio i slicno..Uglavnom srecno sa prodajom!:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Otac ne može da se seti, ali misli da nije, pošto je prvo rumunsko selo posle bunara i čovek je bio rumun. :takoje:

Prvo selo posle Alibunara su Lokve gde živi 99% Rumuna koji uglavnom rade po inostranstvima pa iako je malo zabačenije selo, mislim da za održavanje nije bilo posebne stiske, a i ravnica sa dobrim asfaltnim putevima.. mali svet zna se ko gde šta tera. Lep motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 999 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Jao Bože, ja sam mislio da je to neki bunar po kojem je selo i dobilo ime, pa pisao Ali bunar :lol:

Hvala ledu.

Ja sam i napisao ono šta znam, čisto da ako nekoga interesuje može i da ode da proveri poreklo motora. A eto, sada sam i ja saznao malo, i naučio malo geografije.

 

Motor će za vikend biti na BJB vikend vožnji, turica od 500km, pa svako ko ide će moći da se uveri u stanje motora.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/83835-bjb-vikend-voznja-28-29-jul-2012-zaovinsko-jezero/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja