Jump to content

Moto Zajednica

Mnoooogo trosi ulja !

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav svima. posto sam nov,obracam vam se za pomoc pre nego sto odem do mehanicara.

evo u cemu je stvar;

Krajem prosle godine sam uzeo Keewaya model arn 125 kubiika ,

do danas nisam imao problema,vozio sam ga ceo mart,april i pola maja.

Presao sam oko 1000km.( sto je malo imajuci u vidu da ga vozim do prodavnice do kuce posto nema dozvolu jos)

problemi si poceli kad sam sipao full sintetik motul .uje uopste nije jeftino u odnosu na ostala ulja za skutere.

ali sam primetio da motor trosi nenormalno mnogo. na primer 100 grama ulja potrosi za jednu voznju od 20 kilometara.

ne znam stvarno koji je fazon.Samo da napomenem da motor nema filter nego Shpricom sipam motul u odeljak za ulje.

 

Da li je kraj masini ? ako neko moze da pomogne ?

samo da napomenem da sam gledao da negde ulje ne curi, nisam mogao da,tj sve je ok.

Hvala na odgovorima. svima unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

ja mislim da je do ulja, neka me neko ispravi, ful sintetiku sipas samo u R-a, bacanje para je da ga sipas ovako,

 

elem, promeni ulje na staro i trebao bi da se vrati na staro.

koje ulje si sipao pre njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

, neki su mi govorili kako je Bolje sipati sto

skuplje ulje, a neki ne..Isto mi je predlozio i prodavac u LAV autu.. Koga da Slusam ? da je automobil u pianju znao bih sta da radim, ovako sad je bezveze ..

Dobro ce biti da je samo ulje u pitanju.. pa koje ulje da uzmem ? polu sinteticko ?

Ljudi hvala sto ste tako brzi na odgovorima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Za taj motor se preporuca polusint. pa je sipaj bez obzira dal je motor nov ili polovan a ukoliko je polovan tim gore sa sintom jer su se zazori povecali i full sintetika mnogo brze nadje svoj put kroz karike do komore za sagorevanje zbog svoje gradacije koja je 5 w 40 ili u prevodu mnogo je retka pa se zbog toga koristi polusintetika 10 w 40.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Za taj motor se preporuca polusint. pa je sipaj bez obzira dal je motor nov ili polovan a ukoliko je polovan tim gore sa sintom jer su se zazori povecali i full sintetika mnogo brze nadje svoj put kroz karike do komore za sagorevanje zbog svoje gradacije koja je 5 w 40 ili u prevodu mnogo je retka pa se zbog toga koristi polusintetika 10 w 40.

 

Hmm... tako cu i uraditi. mislim malo je nelogicno da za motor od 300 eur se koristi tako skupo ulje,

videcu da kad istrosim ovaj litar sledece ulje bude Motul Polu - s .

Da , malopre sam gledao u garazi kada sam poslednji put sipao i koliko je proslo.

Pre 65 kilometara ulja je bilo do Vrha.

Jutros na minimumu...Malopre sam dolio opet do kraja i magarac je upalio.\

videcemo sta ce se dalje deshavati.. momci super ste...Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Kad cete bre ljudi da prestanete da filozofirate i slusate kojekakve idiotske price. Pa zar je tesko da se procita servisno uputstvo i postupi po onome sto su ljudi tu napisali. :stabre: Ti si sto prvi na ovom forumu koji iskace sa tako nekom pricom o ulju. Dovoljno ste pismeni da koristite racunar ali niste dovoljno pismeni da procitate uputstvo. Posle vam kriv djavo sto prolupa masina i nesto se desi..i nevaljaju ovi i oni motori i agregati. Nikad mi nece biti jasno, valjda ste vi ili oni koje slusate pametniji od ljudi koji si napravili te motore koje vozite (ili ne vozite zbog vasih raznoraznih eksperimenata) i koji su pisali ta servisna uputstva. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Kad cete bre ljudi da prestanete da filozofirate i slusate kojekakve idiotske price. Pa zar je tesko da se procita servisno uputstvo i postupi po onome sto su ljudi tu napisali. :stabre: Ti si sto prvi na ovom forumu koji iskace sa tako nekom pricom o ulju. Dovoljno ste pismeni da koristite racunar ali niste dovoljno pismeni da procitate uputstvo. Posle vam kriv djavo sto prolupa masina i nesto se desi..i nevaljaju ovi i oni motori i agregati. Nikad mi nece biti jasno, valjda ste vi ili oni koje slusate pametniji od ljudi koji si napravili te motore koje vozite (ili ne vozite zbog vasih raznoraznih eksperimenata) i koji su pisali ta servisna uputstva. >:(

 

mislim stvarno izvini. Ne znam chemu sluzi forum ?

sad si ti ispao pametan i odrzao mi lekciju

stvarno ti hvala , ne znam sta bi bez tebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па шта хоћеш?

 

Лепо ти је човек написао да прочиташ упутство за употребу и одржавање које си морао да добијеш да скутером. Тамо ти је написано какво се уље препоручује.

 

Овако, на форуму се појављује још једна јалова тема у којој је неко има потребу да подели са другима његова размишања о теми уља, а истовремено си и сам дошао на правио траг - да си се зезн'о код избора уља.

 

Да скратим - RTFM!

 

...Ако и после читања будеш имао нека питања, обрати се људима на форуму, али после претраге и читања већ постојећих тема.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Па шта хоћеш?

 

Лепо ти је човек написао да прочиташ упутство за употребу и одржавање које си морао да добијеш да скутером. Тамо ти је написано какво се уље препоручује.

 

Овако, на форуму се појављује још једна јалова тема у којој је неко има потребу да подели са другима његова размишања о теми уља, а истовремено си и сам дошао на правио траг - да си се зезн'о код избора уља.

 

Да скратим - RTFM!

 

...Ако и после читања будеш имао нека питања, обрати се људима на форуму, али после претраге и читања већ постојећих тема.

 

Hvala na obavestenju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja