Jump to content

Moto Zajednica

Dobra stara vremena

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Evo dragi moji prijatelji da objavim slike novoga clana moje kolekcije starih motora a specijalno za Struju slike jednog zapocetog projekta ove godine u septembru.

 

MONET-GOYON L4 350 godiste 1935

 

 

0RVnU_monetgoyon350ym5.th.jpg

 

 

  BMW R25/2  godiste 1952

0sZlH_bmw11pq7.th.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Au imenjače, ako si ti normalan... :o :o. De nadje ovu mator-babu lepoticu? Nikad čuo ni vido model! Alal vera, alal vera ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

AAuuuu...shta je,bre,ovo ljudi..? :o

 

Ka'cesh da kupish neshto normalno..nekog "elektronca"...pa da se vozimo k'o ljudi..a ne da se druzzish sa tamo nekim sstrujama.. :P

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Jeste Francuz je, inace koliko je meni poznato fabrika Monet&Goyon je poznatija po trotockasima neko po dvotockasima.

 

Konkretno motocikl bi trebao da ima cetvorotaktni motor 350 ccm i 9,5 KS.

 

Pravio se od 1932 do 1942 godine. Neke verzije Monet&Goyon motocikl su bili i u sastavu Frncuske vojske, ali ne znam da li je to model L4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

Da li mozze gazda da kazze koju rech o motoru..... ;)

 

 

U sustini sto je Wulfy napisao je tacno. Ovo je civilni model. Ovaj model je u ovom ramu  nakon dve godine proizvodnje prekinut i u njega je ubacen motor 500cc OVH sto znaci sa ventilima iznad glave dok je ovaj moj sa MAG sa ventilima sa strane. Ima magnetno paljenje i sstruja je 6v cetri takta i dvanest konja. Maksimalna brzina je 115km/h .Zanimljiva stvar da je prenos snage motora na menjac i dalje na zubcanik resen indeticno kao na Harley-ima znaci motor menjac imaju samo vezu preko lanca i potpuno su fizicki odvojeni.Podmazivanje masine je reseno kao na skoro svim motorima tog doba. Zaseban kanister sa uljem koje ide direktno podizace ventila a oda krugom do gorionika i sve zajedno na auspuh napolje. potrosnja je negde oko 2,5l benzina i 1,5dl ulja na sto. Na leru idealna potrosnja ulja je oko7 kapi na minut i za to postoji specijalno ogledalce gde se to moze videti i brojati kao i tockic za stelovanje. Upaliti i ugasiti motor je poseban ritual koji je tesko objasniti ali cu to objasniti video zapisom kad potpuno osposobim motor za normalnu voznju. Naime juce kad sam ga upalio shvatio sam da mi na motoru fali rucica kojom se isti gasi tako sto mu se zatvori izduvni ventil pa kad sam krenuo da skinem kabal sa svecice golom rukom onako u panici tako me je roknula struja da mi se usne jos danas tresu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Da li mozze gazda da kazze koju rech o motoru..... ;)

 

 

U sustini sto je Wulfy napisao je tacno. Ovo je civilni model. Ovaj model je u ovom ramu  nakon dve godine proizvodnje prekinut i u njega je ubacen motor 500cc OVH sto znaci sa ventilima iznad glave dok je ovaj moj sa MAG sa ventilima sa strane. Ima magnetno paljenje i sstruja je 6v cetri takta i dvanest konja. Maksimalna brzina je 115km/h .Zanimljiva stvar da je prenos snage motora na menjac i dalje na zubcanik resen indeticno kao na Harley-ima znaci motor menjac imaju samo vezu preko lanca i potpuno su fizicki odvojeni.Podmazivanje masine je reseno kao na skoro svim motorima tog doba. Zaseban kanister sa uljem koje ide direktno podizace ventila a oda krugom do gorionika i sve zajedno na auspuh napolje. potrosnja je negde oko 2,5l benzina i 1,5dl ulja na sto. Na leru idealna potrosnja ulja je oko7 kapi na minut i za to postoji specijalno ogledalce gde se to moze videti i brojati kao i tockic za stelovanje. Upaliti i ugasiti motor je poseban ritual koji je tesko objasniti ali cu to objasniti video zapisom kad potpuno osposobim motor za normalnu voznju. Naime juce kad sam ga upalio shvatio sam da mi na motoru fali rucica kojom se isti gasi tako sto mu se zatvori izduvni ventil pa kad sam krenuo da skinem kabal sa svecice golom rukom onako u panici tako me je roknula struja da mi se usne jos danas tresu.

Hvala na odgovoru, i polako sa tom strujom. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

izuzetno lepi motori...pogotovu monet goyon...

stvarno je lepo videti ljude koji ovakve motore voze i odrzhavaju ih kao da su novi...

jednostavno neke stvari nemaju cenu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: Harley big twin

E posto vidim da ste se malo zainteresovali za ovu temu evo jos par slika sa susreta klasik motocikala . Zanimljivo je da ovaj motor je registrovan uredno na Uzicke table i da nemci nisu mogli da se nacude da ih bijemo njihovim oruzjem.

 

404.jpg

 

BMW R25/1 god,1951

404.jpg

 

BMW R25/1 sa ere031god.1970

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Pa gde si druze po hobiju!!! ;D ;D ;D

 

I ja skupljam stare motore. Trenutno imam 2x Ardie 251b 1953 i Puch 250 1954.

 

Jedan Ardie je komplet restauriran a ovaj drugi Ardie i Puch su u trenutnoj restauraciji.

 

Sutra cu da ubacim slike.

 

A ovde u Svilajncu ima covek koji ima oko 20-tak starih motora od 1913 (ako se ja ne varam) pa do 1969.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Pa gde si druze po hobiju!!! ;D ;D ;D

 

I ja skupljam stare motore. Trenutno imam 2x Ardie 251b 1953 i Puch 250 1954.

 

Jedan Ardie je komplet restauriran a ovaj drugi Ardie i Puch su u trenutnoj restauraciji.

 

Sutra cu da ubacim slike.

 

A ovde u Svilajncu ima covek koji ima oko 20-tak starih motora od 1913 (ako se ja ne varam) pa do 1969.

 

Samo zbog toga cu da dodjem u Svilanjac, moram to da vidim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Kad god dosao dobro si mi dosao! ;)

 

A da taj lik ima i 4 Opel Olimpije i BMW Izeta 250.

 

I ako stvarno dodjes dajem prase kod mene na brdo! Neka to bude kao malo BJB okupljanje! Poziv otvoren svima!!!  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Kad god dosao dobro si mi dosao! ;)

 

A da taj lik ima i 4 Opel Olimpije i BMW Izeta 250.

 

I ako stvarno dodjes dajem prase kod mene na brdo! Neka to bude kao malo BJB okupljanje! Poziv otvoren svima!!!  ;D ;D

 

Reci kad!  ;D

 

I prase zvuci primamljivo, ali preko 20 starih motora...pa to je pravi muzej!  :o :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Muzej kako da ne ::)

 

Covek ih cuve svud samo ne tamo gde bi trebalo! U shtalu, pod shupu, na tavan..... :(

 

Zalosno. Ja mu nudim da uzmem te motore, da ih restauriram i da ih pakujem u jednu garazu gde nece da propadaju, i pritom mu ne trazim ni dinar, i motori bi i dalje bili u njegovom vlasnistvu, ali on nece. Cak sam hteo i da taj moj predlog ozvanicimo ugovorom. Kaze da ce razmisliti pa ce mi se javiti. I na tome je to i ostalo.

Steta.

 

Mada ja ne popustam!!! Ubedicu ga ja!!! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12097 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kod jenog autoelektricara u Lazarevcu stoji neki italijanski Motor, Gilera mislim, iz 1940 ili 1941 godine. Znam da je menjac na desnoj strani. Stoji , kisne i propada, ovaj cak ni da je ugura negde na suvo. Tuga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja