Jump to content

Moto Zajednica

Potreban rotor paljenja za MZ 150 etz

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd=Rakovica
  • Motocikl: KLE 500

Drugari,

otisao mi je kolektor na rotoru, nije se potrosio nego je, posto je od nekog gusa ili cega li a ne od bakra, pukla jedna polovina i odlomila se u obliku kriske pa mora da se menja kolektor ceo. Posto je kolektor sam skup, a i treba posle juriti nekoga da ga namesti na rotor i zalemi zice, vise bih voleo da kupim ispravan rotor, pa ako treba i da na strugu malo obradim kolektor. Ako neko ima polovan ceo rotor rado bi ga kupio. Hvala i pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nov rotor ti je 80 evra, polovan da kazemo pola cene = 40 evra. Nov kolektor kosta 12 evra, a moze ti ga zameniti svaki malo bolji autoelektricar il neki majstor koji se bavi popravkom elektromotora i to bi kostalo verovatno 500 - 1.000 dinara. Pa se ti preracunaj. Ja bi radije sebi stavio nov kolektor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozzzz...zna li neko ali iskreno da mi kaze moze li prednji tocak tj (felna) nekako da se ispravi i vrati u normalu... naime mnogo mi baca na vecu brzinu i trese..tj dodje kao jajast.....juce obiso ceo Pirot kod svih tockara i kazu mi da ne moze to niko da mi uradi...ili ih mrzi da se zajebavaju time ili stvarno ne moze!!!

 

pozzzzz....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ako tocak nije pretrpeo neke teze udarce od kojih se deformise felna onda moze da se naspanuje,pogotovo taj slucaj kod tebe gde je tocak dobar po pravcu ali ne i po visini pa poskakuje koliko sam razumeo,prvo proveri gde je i koliko kriv tocak jednostavnom metodom okretanja tocka jednom rukom a drugom drzi neki granicnik naslonjen na stap viljuske pa vidi gde baca,mala odstupanja su normalan,pa ako nema velikih odstupanja onda ti je guma losa ili lose montirana,nije svugde isto legla u falc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

a da zavariš taj gus?

 

Ma nije to gus, to mu dodje kao neki jako tvrd grafit, il tako nesto, mislim da se nemoze variti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

a da zavariš taj gus?

 

Ma nije to gus, to mu dodje kao neki jako tvrd grafit, il tako nesto, mislim da se nemoze variti .

meni je na Puntu pukla izduvna grana što ide odmah iz motora, tako je kao neki gus i slično, zavarili mi u zavodu za zavarivanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

mada ta grana je polovna 50 eura, tako da je najjednostavnije da kupi to za 12 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja