Jump to content

Moto Zajednica

Pogonski kais , rolnice i spaner za Beverly 250

Recommended Posts

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Pozdrav prijatelji !

Kupio sam Beverly 250 2005. god . prosle godine i posle mesec dana otvorio deklu da pogledam u kakvom su stanju kais , rolnice i ostalo.Majstor me je lepo obradovao kazavsi mi da je na mom skuteru stavljen pogresan kais-veci nego original.Takodje su i rolnice zrele za zamenu.Spaner mora napolje jer se i on cuje prilicno.E sada , moze li mi neko iskusan u ovim stvarima pomoci -koji kais , rolnice i spaner i koje su im oznake t.j. dimenzijei koliko to kosta-okvirno .Naravno kvalitetno-nista Kina i sl..U nadi da cete mi pomoci -hvala svima unapred i srecno na dva tocka.Pozdrav od mene iz Nisa.Ogy. 1zdravo.gif0

  • <br class="Apple-interchange-newline">

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP
PGS Motori imas ovde prodavnicu u Nisu,zovni ih pitaj,msm da je original kais za 250 9000 dinara a dayco kais za beverly 200 4800 dinara 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav prijatelji !

Kupio sam Beverly 250 2005. god . prosle godine i posle mesec dana otvorio deklu da pogledam u kakvom su stanju kais , rolnice i ostalo.Majstor me je lepo obradovao kazavsi mi da je na mom skuteru stavljen pogresan kais-veci nego original.Takodje su i rolnice zrele za zamenu.Spaner mora napolje jer se i on cuje prilicno.E sada , moze li mi neko iskusan u ovim stvarima pomoci -koji kais , rolnice i spaner i koje su im oznake t.j. dimenzijei koliko to kosta-okvirno .Naravno kvalitetno-nista Kina i sl..U nadi da cete mi pomoci -hvala svima unapred i srecno na dva tocka.Pozdrav od mene iz Nisa.Ogy. 1zdravo.gif0

  • <br class="Apple-interchange-newline">

 

Rolice idu 20x17, plave od 11,2 grama (ukoliko ti skuter nije i.e. nego ima karburator. Ako je i.e. idu iste dimenzije ali 13,8 gramske) . Dimenzije moraju biti iste a sa gramazom se mozes igrati prema preferencijama stila voznje.

 

Duzina remena...hmm..mislim da je 954x21,5 ali nisam siguran. Imam negdje zapisano pa cu pogledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Ljudi hvala puno.

Posto sam relativno neupucen o kvalitetu pomenutih delova-posavetujte me , moze li i taj Dayco kais da mi zavsi posao -shodno ceni i koji odnos rolnica da postavim-hteo bih normalan start za Bev. 250 cc -nista tuning, jer sa ovim kaisem koji je trenutno na masini imam brzinu i preko 120 km/h(moze jos da gura) , ali start nije dobar , jer je kais veci i treba mu vreme dok ga varijator zategne.Svaki vas savet mi je dobro dosao jer mi je ovo prvi servis Beverly-ja pa jos uvek ne znam sta je najbolja solucija.

Jo jednom hvala puno, a bice prilike i da Vam se licno zahvalim kad se vidimo na nekom od skupova , posto planiram da se od ove godine ukljucim i u ta desavanja.

Svako dobro i -SRECNO NA DVA TOCKA !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ako ti idu rolnice 20x17 ja imam nove Polini od 11.8g. Ostale su mi od Polini varijatora. Oko cene cemo lako da se dogovorimo.

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

ZA PAR DANA IDEM DO MAJSTORA PA CEMO VIDETI STA JE I KAKO JE, A ONDA SE JAVLJAM-U SVAKOM SLUCAJU IMACU TE U VIDU -JOS JEDNOM HVALA PUNO !!!

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4351 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Inace Beverly ima elektronsku blokadu na 147-8km/h po njegovom satu, dakle ponavljam, po NJEGOVOM satu koji sigurno nije bas tacan.

Ja sam stavio fabricke rolnice sad na servisu, prosle su bile Malossi za gram lakse od fabrickih i kidao je sa startom, mada je i konacna brzina bila skroz dobra, s tim sto mu je malo vise vremena trebalo da je postigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Ma o.k. Ja sam zadovoljan sto se tice ubrzavanja, krajnju brzinu ovog skutera jos nisam saznao sto zbog toga sto sam zeleo da mu prvo uradim full servis sto zbog kacige koja nije bila za tu vrstu izazova.Sada sam kupio Airoh flip-up i kad budem odradio servis probacu ga do maximuma da saznam gde mu je granica.Inace ne volim da " silujem " masine -volim da uzivam .Bio bih ti zahvalan na nekim bitnim podacima ,s"obzirom da imas Beverly -tipa -koje dimenzije je pogonski kais , rolnice i slicno, posto ovih dana zelim da mu sve to zamenim.Narocito me zanima odnos rolnica po pitanju gramaze koje su za koje performanse.Unapred HVALA puno i SRECNO NA DVA TOCKA !!!

Promenio član alexanto
citiran prvi post iznad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4351 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ogy, promenio sam dva Beverly-a za skoro 3 godine, i iskren da budem, i dalje ne znam nista oko kaisa i rolnica, mislim sto se tice dimenzija.

Za sve ostalo mogu da ti pomognem, samo me dimenzije ne pitaj, jer ne znam, nije me zanimalo nesto preterano da to ucim jer ionako nista ne radim sam (ne znam).

Nego kad si ga kupio, koliko te je izasao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

skines tvoje rolnice, subler u ruke izmeris dimenzije i onda na preciznu vagicu izmeris tezinu...najbolje je da kupis OEM kais i rolnice, dosta duze traju ali su i malo skuplje...Zovi neki piaggio servis i popricaj sa njima...oni ce ti reci sve na osnovu broja motora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

skines tvoje rolnice, subler u ruke izmeris dimenzije i onda na preciznu vagicu izmeris tezinu...najbolje je da kupis OEM kais i rolnice, dosta duze traju ali su i malo skuplje...Zovi neki piaggio servis i popricaj sa njima...oni ce ti reci sve na osnovu broja motora....

 

O.k. hvala puno.To je neminovno sto cu uraditi, ali mi je svaka vasa sugestija i komentar dobro dosla.Pozzz1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Za rolnice čak i nije problem, možeš da koristiš bilo koje samo da su poznati brend, ali kaiš... Samo original - aftermarket kaiševi daju 1-2% bolje performanse (manje elastični), ali kraju i do duplo kraće od originala :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Za rolnice čak i nije problem, možeš da koristiš bilo koje samo da su poznati brend, ali kaiš... Samo original - aftermarket kaiševi daju 1-2% bolje performanse (manje elastični), ali kraju i do duplo kraće od originala :staa:

 

Hvala Nole -zmaju ljuti !!!

Bio bih ti zahvalan za informaciju koji si ti kais i rolnice stavio ( oznaku,proizvodjaca i cene ako se secas ) i koja su tvoja iskustva sa njima.Ziv bio i pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Kais originalni ti je oko 70-80e, rolnice originalne oko 25-30e. Najbolje je original Piaggio. Kao sto je rekao nole najduze traju originalni delovi, pogotovu kais!

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ogy, ne vozim Bev već X9 (sa honda agregatom), pa idu drugi delovi, ali moj savet je opšteg tipa i važi za sve skutere, naročito pjađo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

O.k. Odlicna makina takodje.A sto se tice delova -poslusacu savet - naravno.Na vaznim stvarima ne treba stedeti.Pozzz0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja sam čuo da fabrika Mitsuboshi (nije greška :lol: ) radi fabričke iliti OEM kaiševe za Pjađo.

 

Samo jedna ispravka - svi kaiševi imaju kevlarske niti (uključujući i OEM) jer te niti daju čvrstinu i izdržljivost kaišu tokom višegodišnje (zlo)upotrebe. Samo je praksa da šatro sportski aftermarket proizvodi (npr. Malossi) imaju malo kruće kaiševe i to reklamiraju na sva zvona, pa se stiče utisak da je to bolja tehnologija od OEM. U stvarnosti, krući kaiš daje osećaj malkice agresivnije reakcije prenosa, na štetu trajanja.

 

Ima i nekih priča da dosta drugačije najavljuju kraj životnog veka - OEM kaiš se lagano rasparčava i u dekli mogu da se nađu niti što je znak da mu je blizu kraj, dok aftermarket kaiševi pucaju bez ikakve najave (obično oko pola kilometraže koju istera OEM), ali moram da se ogradim, nemam lično iskustva sa ovime.

 

Neverovatno kolika je fama od tog marketinga, a Malossi u tome naročito predvodi. Nedavno me je momak u Motoghost radnji ubeđivao da Malossi kaiš traje duže i da će mi skuter brže ići. Samo sam se zahvalio i izašao... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Imas Fiću na NBGD . On ima Mitsuboshi kaiseve. Mislim da su prva ugradnja i da nisu kevlarski.

Jesu prva ugradnja samo sto ne pise na njima Mitsuboshi nego recimo Piaggio. Kvalitet extra, a cena daleko povoljnija. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Tako je, Pjađo stavi kaiš u svoju kutiju i proda ga po svojoj ceni.

 

Zato su npr. tako šarene cene OEM kaiša za moj model skutera, ako pitam Pjađo - jedna je cena, ako pitam Hondin servis - druga. A majstori nabavljaju OEM kaiš po trećoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250

Ljudi HVALA puno na ovom pisaniju !Puno ste mi pomogli.Nadam se da cu se revansirati .Od sutra krece potera za kaisem , rolnicama i spanerom.SRECNO NA DVA TOCKA !!!

p.s. nadam se da sam otvorio pravu temu , da je pomogla ili ce pomoci i mnogim nasim kolegama koji imaju istih problema i nedoumica oko ovih stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja