Jump to content

Moto Zajednica

Moto Casopis " Dva tocka "

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Jutros dok sam prolazio pored trafike, slucajno mi pade pogled na casopis koji se zove " Dva tocka " i normalno kupim ga i moram vam reci da je odlican. Tek kasnije primetim da je to u stvari " SAT " ali za motore.

Svejedno odlicno izgleda, dobre su teme kao i izbor motora za test.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Nisam znao da SAT ima i casopis za motore... To bi valjalo pogledati :)

 

Naravno da bi valjalo.

Casopis za automobile im je dobar pa je verovatno i taj za motore.

Kakav je u odnosu na MM?

Bolji ili gori?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

SAT magazin za automobile nije ni malo los. Dizajn im je katastrofalan ali je sadrzaj veoma dobar i uvek imaju izuzetno aktuelne textove. Ako im je Dva tocka upola takav, MM tu nema sta da trazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Alvirovich se ponovio, videcemo kako ce da odgovori trziste...

Jeste da mi je konkurencija, al nek mu je sa srechom...

 

(citajte Auto bild) :D :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

e pa ovako ja cu videti da skeniram prvu stranu danas u toku dana pa da vam nakacim ovde najiskrenije mene je casopis totalno odusevio i mislim da je ovo prvi malo ozbiljniji , motomagazin je krenuo sa jako lepom idejom al ovaj list u ovom izdanju ga je daleko ostavio u prasini , nazalost ali tako je , cena je 150 dinara a ima 7 testova koji su poprilicno dooobri , bajkovi iz buducnosti, skolu , kocenja...itd , sta da kazem , skeniracu naslovnu sve ce vam biti jasno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Nadam se samo da tekstovi nisu kao što Mirko testira kola:... gas, prva, druga pa okret pod ruènom na èuvenom poligonu ispred Interkontinentala i onda sledi zakljuèak - nije loše ali položaj pepeljare nije naj sjajniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R
Nadam se samo da tekstovi nisu kao što Mirko testira kola:... gas' date=' prva, druga pa okret pod ruènom na èuvenom poligonu ispred Interkontinentala i onda sledi zakljuèak - nije loše ali položaj pepeljare nije naj sjajniji.[/quote']

 

hahaha :D

Bravo care!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Nadam se samo da tekstovi nisu kao što Mirko testira kola:... gas' date=' prva, druga pa okret pod ruènom na èuvenom poligonu ispred Interkontinentala i onda sledi zakljuèak - nije loše ali položaj pepeljare nije naj sjajniji.[/quote']

 

:lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Evo naslovne strane, veliko hvala Duci sto nam je obezbedila jedan primerak casopisa :fcab:

 

404.jpg

 

Inace, magazin sadrzi prevode clanaka iz italijanskih magazina (vidi se na vrhu naslovne "U saradnji sa Duo Route"). Ima bas zanimljivih tekstova, samo da izlazi redovno i da ubace vise sadrzaja vezanih za nase prostore (ture i sl.) i bice perfektan. Moja preporuka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sacu odem kupim...PS JUCE je bila emisija na SOS-u o Somborskom sajmu, pokusao sam ponekog da prepoznam, ali nista...ionako su pola emisije zumirali novi R6 a ostatak pricali o Agusti Brutale .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

super je casopis...

I bolje je sto su u partnerstvu sa stranim casopisom, to im je samo plus!

znaci sad cemo imati 3 moto casopisa a do skoro nismo imali nijedan... I jos bolje, konkurencija ce uciniti da budu samo BOLJI!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nije lose , ali nista posebno ...

 

Ima par zanimljivih testova preuzetih iz "DueRuote" , ne bas najspretnije prevedenih ... i to je sve .

 

MotoMagazin bar ima dushu , a ovo mi je nekako suvoparno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Kupio sam casopis i mogu vam reci da je extra. Citao sam i ranije Due Ruote i to je to. Kvalitet je za svaku mogucu pohvalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Èasopis je porodièna manufaktura familije Alviroviæ. U impresumu ih ima troje, svi su na M (Mirko, Mladen i npr. Milan) i svi su direktori, gloduri i sl. Na svu sreæu izgleda da se nisu puno "mešali u svoj posao" nego su pretabaèili "Duo route". Što i nije tako loše, jer ja kupim Tutto Moto i gledam samo slike :cry: (žena govori italijanski ali me ladi samo tako).

 

E sad, pitanje: MM ili 2 toèka, šta da kažem. Ajd da iznesem samo jedan parametar. MM proèitam za èuku vremena dok sam 2 toèka bisrio skoro celo veèe.

Elem, ljudima iz MM je krajnje vreme da se uozbilje. Sa 2 toèka a zatim èasopisom koji se najavljuje od sajma u Somboru njihova buduænost nije blistava, da ne pominjem srpsko izdanje Motorrada koje æe se ako je suditi po Autobildu sigurno uskoro pojaviti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam jos pogledao Dva Tocka, ali cu to svakako uraditi cim budem imao vremena .. na prvi pogled deluje kao klasicno licencno izdanje sto je dobro, jer licno nemam previse simpatija prema plemenu Alvirovica, meni posebno smeta sto su napravili privatnu prciju od svega. Svaka cast Mirku Alvirovicu, pokrenuo je prvo emisiju pa posle i sve ostalo u najteze vreme, medjutim lose je sto je sinove zaposlio po staroj srpskoj praksi..

 

Ja govorim vec duze vreme da Moto Magazin, ovakav kakav je bolje i da ne postoji. Razlog je jednostavan - to je parodija na moto casopis :) Stvarno ne verujem u maksimu "vazno je ucestvovati", jer u njihovom slucaju to je totalni nonsens, pa dovoljno je samo pogledati im prelom i korekturu tekstova (ako je uopste ima a kao i da je nema) i shvatiti koji je nivo neozbijnosti magazina.

 

Kazem nazalost, jer su ipak bili prvi na trzistu... medjutim, vreme je da se pojavi jedno ili vise ozbiljnih izdanja jer je ocigledna (vrlo pozitivna) cinjenica da nam se moto trziste lagano ali sigurno formira i raste.. daleko od onoga sto bi mozda moglo i trebalo da bude ali svakako mnogo bolje nego sto je do sada bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Definitivno se otvara, pogledaj samo koliko ima danas radnji za motore a koliko ih je bilo pre godinu dve.

Listao sam skoro hrvatski Moto svet i smrzo se od reklama za opremu koju tamo možeš da kupiš i to ne samo u Zagrebu ili u par veæih gradova... Nema razloga (osim srpski politièara) da tako ne bude i ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Listao sam skoro hrvatski Moto svet i smrzo se od reklama za opremu koju tamo možeš da kupiš i to ne samo u Zagrebu ili u par veæih gradova..

 

A oni kukaju na sva usta kako tamo nema nicega, da su im dileri lopovi, da je izbor mali....itd

E zamisli onda kako je na zapadu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Danas sam video na DVA TOCKA' date=' po meni najbolji kod nas[/quote']

 

Video sam ga i ja u subotu al ko veli da saèekam neku "recenziju" prvo :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Slazem se sa ostalima koji misle da je ovaj casopis dobar. Licno mi se svidja dizajn koji je, sto bi rekli, neopterecujuc, elegantan i znatno dodaje na citljivosti. Sa druge strane, ocigledno je da je 99% tesktova prevedeno, tako da jedino unapredjenje ocekujem na polju dodavanja autorskih testova koje rade nasi ljudi. Jedno je sigurno, naspram 2T, MM izgleda zaista smesno u svakom pogledu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja