Jump to content

Moto Zajednica

BMW F650GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

nadam se da neko medju kolegama poseduje ovaj motor pa bih voleo da saznam nesto vise o ovom motoru svaki savet dobro dosao(mane,vrline),i jos nesto vidim da ima model dakar i obican pa ako postoji neka razlika napisite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Ukratko Dakar ima 21 prednji dok obican gs ima 19... i to ti je najveca i najbitnija razlika...

 

prave teme za tebe :

 

ovde se sektasi ali ima dosta dobrih informacija

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/48046-funduro-ekipa-bmw-f650-f650gs/page__st__600

 

opisi GS-a

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/31095-f650gs-f650gs-dakar-2000-2007/

 

opisi F650 sto mu dodje manje vise isto samo u ruznijoj izvedbi :)

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/31095-f650gs-f650gs-dakar-2000-2007/

 

i naravno... da vidis kako je lako odrzavati :)

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/33951-bmw-f650gs-uputstvo-za-servisiranje-by-motoholic/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Pozdrav.

Vozim maloga GSa evo sada ce biti 3.sezona.Presao sam skoro 20000km.Putujem sa suprugom uglavnom,tako da je moja najveca primedba na komfor,posto sam malo kabast,ali navikao sam.Sto se tice samog motorcikla veoma sam zadovoljan.Posebno potrosnjom benzina od 3.5 do 4 litara,zavisi od opterecenosti i brzine.Motor je jednoklipni i nemam nikakvih problema sa vibracijama.700 km u danu-bez problema.Ima dovoljno snage sa svojih 50 konja,odlicno poteze za moju voznju.Poluga menjaca ima malo duzi hod za promenu brzine,ali to se brzo navikne.Ler gas je dosta visok 1500 obrtaja ali i to se navikne i bude ti normalno.Toliko u kratkim crtama,za sve vise informacije lepo organizujemo zajednicku voznju pa vidis sve u praksi.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Imao sam priliku da vozim F 650 GS 5 dana i predjem blizu 1.500 km,mogu da ga pohvalim,troši od 4,5 do 5,5lit/100 km,maksimalna brzina je 170 km/h,ubrzanja su za motor od 50 ks dosta ubedjiva,rezervoar za gorivo je oko 17 litara po sa jednim sipanje možeš da predješ i do 350 km.Dosta je udoban.Motor koji sam ja vozio imao je fabrički vizir pa jedino to mogu staviti kao manu,potreban je veći.A obzirom da sam sa F 650 ST-om prešao 75.000 km,to su isti agregati,samo drugi sistem ubrizgavanja,mogu reći da je veoma pouzdan.Ako razmišljaš o kupovini mogu slobodno da preporučim.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Ovako da i ja nesto napisem o F650GS. Imam ga oko godinu i nesto, tacnije proslu sezonu sam proveo na njemu. Motor se izuzetno lako vozi (kao bicikl) kako po gradu tako i na otvorenom. Odlicne kocnice (Brembo), nisko teziste(rezervoar izpod sedista), sediste siroko udobno za zadnjicu.:D Potrosac izuzetno mali sto rece kolega od 4l do 5.5l Jedina mana mu je zastita od vetra. Iako imam kao fabricki poviseni vizir pri brzinama preko 140km/h vetar i nije bas prijatan, ali kome vetar smeta neka sedne u auto :D . Za ljude prosecne visine oko 180cm polozaj sedenja je ok dok moze da pravi problem malo visim ljudima recimo preko 195. Za pouzdanost agregata mogu samo da pricam na osnovu iskustva drugih ljudi jer ovaj moj je do sada presao 21000 i nikakav problem nisam imao. Redovni servisi sipaj gorivo i vozi.

 

Evo pogledaj SLIKU tri po meni prelepa motora (ovaj u sredini je moj :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

@Carlos11: Ljudi se oznojali od muke da ti pomognu a tebe nema da im odgovoriš. Mora da si zaboravio šta si pitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja