Jump to content

Moto Zajednica

ATV - Quad

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Dobro vece ljudi. Ja u ove sitne sate, nisam mogao ranije od posla. Izvinjavam se ako sam pogresio mesto za temu,ali nisam znao gde drugde da je stavim. Ovako, treba mi par informacija i saveta.

 

Zelim da napravim ATV-a. Prikupio sam delove, nacrte i skoro sve potrebno. E sad ne muci me problem sa izradom, nego problem sa registracijom i atestom. Nesto sam cuo da ih ne mozes registrovati ono normalno kao auto ili motor nego se muva nesto pa da ispadne na poloprivrednu masinu. Meni iskreno i odgovara da se registruje kao poljoprivredna masina, nego me interesuje kako to da postignem? Da li mora imati odredjenu kilazu, kubikazu, 4x4 diferencial, hidrauliku? Sta treba da ispunjava da bih dobio atest? Ima li neko da me posavetuje iz tog pravnog ugla ? Da ne napravim,pa mi ga posle oduzmu ...

 

I svakako bice tema sa slikama kad pocnu radovi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da od stupanja novog ZOPS-a vise nije moguca fora kao masina i trajna registracija jer novi ZOBS predvidja lake i teske cetvorotockase, a sto se tice atesta najbolje na nekako kontaktiras masinski fakultet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da od stupanja novog ZOPS-a vise nije moguca fora kao masina i trajna registracija jer novi ZOBS predvidja lake i teske cetvorotockase, a sto se tice atesta najbolje na nekako kontaktiras masinski fakultet.

 

Raspitaj se jos malo za svaki slucaj, ja licno znam 3-4 trajka koja su atestirana na masinskom fakultetu u Nisu i registruju se kao automobil ali sve je to bilo po starom zakonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja