Jump to content

Moto Zajednica

honda slr ili suzuki freewind

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

Vec duze vreme planiram enduro,a s obzirom da je budzet za kupovinu dosta ogranicen,izdvajaju se dve varijante sa dosta pristupacnim cenama,slr i xf.Sta je po vama bolji izbor,kad se se sve uzme u obzir,znaci odrzavanje,performanse,istrajnost agregata,udobnost na putovanjima,kvarovi...Za freewinda sam citao nesto ovde na forumu,dok za slr-a i nema bas mnogo podataka.Freewind ima agregat od suzuki dr,a slr od honde dominator i sklapao se u Spaniji.Po meni freewind ima bolju zavrsnu obradu,lepsi dizajn(a ni slr mi nije ruzan),bolju opremu,bolju zastitu od vetra,a slr mi deluje manji u odnosu na freewinda(mozda zato sto nema nikakve plastike na sebi,maske),ali mi neki kazu da je slr-ov agregat bolji(sto mozda i nije tacno)...a sta vi mislite,sta bi ste vi odabrali ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

moj glas bez dileme ide za Freewind-a...

e sad, zasto?.. Zato sto sam imao taj motor i iz iskustva mogu da kazem, da je za ogranicen budzet, tj. u smislu najbolje kupovine za najmanje novce, to savrsen motor!

Vec sam u par navrata iz slicnih pobuda, agitovao za ovaj motor u nekim slicnim temama, bas zato sto zelim da i drugi, kao i ja, uzivaju u onome sto ovaj motor moze da ponudi, a moze dosta... Pouzdan, lagan, relativno udoban kada se naviknes na specifican nacin rada, zbog cega ga zovu i "pasuljara", jeftin za odrzavanje...

Ako se odlucis za ovaj motor, kao i pri svakoj kupovini, naoruzaj se strpljenjem da bi odvojio zito od kukolja i kada kupis ocuvan primerak, nema glava da te boli,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u perspektivi

e pa hvala Vuleta,nego reci ti meni jer si imao nekih kvarova,jel se pregrevao u sporoj gradskoj voznji na +40,ima li nekih mana i da li je agregat potpuno isti kao kod dr ili ima nekih izmena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Siguran sam da postoji razlika izmedju agregata u Dr-u i u Free-u! Ali se nisam preterano interesovao kakvih i u kojoj meri...

Sto se tice gradske voznje, tipa "stani-kreni" na velikim vrucinama, osim osetne toplote u predelu zglobova, neces imati drugih indikacija da je pod tobom uljara, a ne vodeno hladjenje. U tom kontekstu, praktikovao sam da u letnjem periodu koristim gusce ulje od preporucenog, tacnije 15w/50... Ja sam bio zadovoljan Motul-om! I moj motor, a prodao sam ga jos jesenas pa nemam motiva da te lazem, nije trosio ni kap ulja od zamene do zamene! 0takoje.gif

Sto se tice kvarova, za 15000km predjenih na njemu, imao sam dva. Prvi je bio dihtung cilindra, kazu da svaki Free voli da "pisne" ulje na tom dihtungu... 1neznam.gif Kostao me je 0 dinara, napravio mi komsija od klingerita. I prilikom zamene, video sam da mi je jedan spaner, tacnije spaner-klizac lanca bas, bas potrosen i skoro bez funkcije, iako se nista u radu motora nije culo sto bi ukazivalo na takav problem! Njega sam kupio novog, preko Bere sa foruma, 60e +ptt 0namigivanje.gif

Dalje, filter ulja je sundjer, koji se ne menja, nego pere! Komplet plocica u Guevari sam platio 6500 din. I jos jedna stvar mi pada na pamet, a to je auspuh... Fabricki se pokazao kao vrlo los, brzo progori, retko ces naici na Free-a, a da na auspuhu nema par "pecki" od krpljenja... Kod mene je to resio Robert RaceAda.

Ja sam u Septembru prodao moj motor za 2300e bio je 2001 godiste i izgledao je i izgleda hvala bogu jos uvek, ovako...0takoje.gif

post-14390-0-79834400-1329375776_thumb.jpg

post-14390-0-72276500-1329375784_thumb.jpg

post-14390-0-39094200-1329375794_thumb.jpg

post-14390-0-85530000-1329375812_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW F 650 GS Twin

Vozio sam Freewind cetiri godine bez ijednog kvara ( naravno uz redovno i dobro odrzavanje). Odlican za putovanje ali i vrlo okretan i zahvalan za gradsku voznju. Odlican agregat koji netrosi ulje. Mana mu je zastita od vetra i malo slabije kocnice. Najbolje uzivanje je u voznji do 130km/h, sve preko toga je mucenje za motor i vozaca.

 

Sve u svemu ubedljivo najbolja kupovina ulozeno-dobijeno. Za te pare tesko da mozes naci nesto slicno u tom godistu i kubikazi. I sto je veoma bitno kad ga budes prodavao nemozes da izgubis mnogo na njemu.

 

Nemoj mnogo da razmisljas nego KUPUJ FREEWIND-a!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam "Hondaš", to jest poštovalac hondinog kvaliteta. Imao sam, nekad davno, jednu sezonu Hondu SLR 650, MOtor je izuzetno povozan, pouzdan, za grad idealan, mada sam sa ekipom i skitao dosta sa njim.

Mašina je stara, dobra, proverena iz "DOMINATORA", ali malo oslabljena za koju KSnagu i to se oseti. Moja zamerka je da je malo kilavija pogotovo ako staviš saputnika.

Frivinda sam vozio samo na momente, ali on je znatno oštriji što mi se više svidelo, koncepcijski je već sa nekom zaštitom od vetra dok sam na SLR morao naknadno da je ugrađujem i nekako mi je pogodniji za dalja skitanja što ga čini univerzalnijim motorom od SLR-a.

Sve u svemu, sad da treba da biram, gledao bih koji je u boljem stanju, a ako su oba perfektna, uzeo bih Suzuki Freewind, mada sam, eto, ljubitelj Honde.

Kvarove nisam imao i o tome ne bih mogao da se izjasnim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Glasam za Freewinda kojeg sam vozio vise od 2 godine bez bilo kakvih problema a ni sadasnji vlasnik kome sam ga prodao nema nikakvih zamjerki. Motor je bio 1997 godiste i sad ima preko 60000 km. Nisam primjetio da je trosio ulje. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Ja sam pristrasan, neću da glasam :) a i ne bih da pričam o Hondi kad ju nisam vozio-imao-probao-ma ni video uživo

 

Jedino što znam a to je da odnosu na uložene pare dobijaš odličan motor koji ti neće brzo dosaditi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Africa Twin 750 RD04

Ako se odlucis za Freewind-a,mislim da Muljaz prodaje svog.Motor je u odlicnom stanju i cenim da je vredan kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja