Jump to content

Moto Zajednica

Voznja do Bara, na drugaciji nacin...

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cao svima...

 

Kao sto ste mozda vec videli, bjb ekipa se cesto vozala motorima do Bara, posto tamo imam vikendicu (a samim tim i besplatan smestaj).

 

Malo sam razmisljao kako da ucinim tu turu interesantnijom, pa sam doso do ideje da se provozamo do Skoplja i Ohridskog jezera, pa onda preko Albanije presecemo do CG i Bara. Citao sam Gashin putopis, tako da mi ne izgleda lose proci kroz Albaniju...

 

Put bi opet mogao ukupno da traje 4-5 dana (moze i neki dan duze) i samo je 200-300km vise od standardne ture Bg - Bar - Bg, a extra je sto nam ne trebaju nikakve vize i ostala sr*nja...

 

Evo ture....

Bsdmr_bgskopjeohridtiranabarbg2vz.th.jpg

 

U povratku bismo recimo isli preko Durmitora... ;)8)

 

Kako vam se cini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ovo je OK. Ja vas cekam u Ohridu i vodim vas kroz Albaniju, tako da sljedeci put znate kuda treba da idete... :wink:

Povratak preko Zabljaka je jako lijep, put i nije nesto, ali je zato priroda fenomenalna. Samo gas... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E taman idem i ja sa vama pa nastavljam za Herceg Novi :D

Samo mi za sada fali jos jedna sitnica, motor :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Gasho, moram da priznam da imam predrasuda prema prolasku kroz Albaniju... interesuje me da li si imao ikakvih problema tamo, odnosno sta moze da se ocekuje u tom delu ture? Takodje me interesuje kakvi su im putevi u proseku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG
Gasho' date=' moram da priznam da imam predrasuda prema prolasku kroz Albaniju... interesuje me da li si imao ikakvih problema tamo, odnosno sta moze da se ocekuje u tom delu ture? Takodje me interesuje kakvi su im putevi u proseku?[/quote']

 

Napisao sam u mojim putopisima, ali evo jos jednom da objasnim. Cetiri puta sam prolazio kroz Albaniju. Apsolutno nikakvih problema nisam imao. Samo jednom me policija zaustavila i nije ni pogledala papire, samo mi pozeljela sretan put na dobrom italijanskom... :wink:

Oni su dobili naredbu od vlade da ne maltretiraju strance, kako bi ljudi na ovakvim forumima govorili afirmativno o njima, cime ce doci sto vise gostiju, naravno. Jednom je policajac zaustavio saobracaj da bi mi sa motorima prosli, a sljedeci put nam je dao znak da preticemo iako je ogranicenje bilo na 50 km/h i na punoj liniji, uredno masuci dok smo prolazili. Kvalitet puteva je puno bolji nego kroz Crnu Goru, narocito dio od Draca do Tirane. Sto se tice puteva, problematicni su samo ulazi u Drac i Tiranu. Ti djelovi su razrovani sa dosta rupa, jer su im gradovi u stalnoj izgradnji. Ljudi su veoma ljubazni i apsolutno nijednu zamjerku nemam na njihovo ponasanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Ali nema datuma... :D

 

Jos nismo odlucili kad cemo.

 

Verovatno cemo to uraditi tamo negde pocetkom Avgusta ili krajem Jula, pa da ostanemo u mojoj vikendici u Baru nedelju - dve da se brcnemo u moru :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ja bi se usudio reci da cu i ja stoprocentno prisustvovati doticnoj turi. Sad od finansija zavisi da li cu preko albanije ili standardnim putem. Meni je svejedno, ni jednim ni drugim iso nisam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Ma nama nije trebalo uopste, ja sam nekoliko puta bio i niko mi nije trazio, a onda me zender iznenadio, jer je kaze, pitao u konzulat Albanije i da su mu rekli da je 35 eura i da se mora unaprijed izvaditi... :shock: :shock: :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ma nama nije trebalo uopste' date=' ja sam nekoliko puta bio i niko mi nije trazio, a onda me zender iznenadio, jer je kaze, pitao u konzulat Albanije i da su mu rekli da je 35 eura i da se mora unaprijed izvaditi... :shock: :shock: :shock:[/quote']

 

Ma loze ga nesto... :)

 

Videli stariji covek, pa jos motor (i to V-Strom :shock: )....tu mora da nisu cista posla.

Zvacu ja sutra pa cu da vam javim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Aj proveri, Djuro, mada sve mi se cini da je to tako.

 

Koja jos drzava nama ne trazi vizu? Bugarska, Makedonija, Bosna?? Faak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Aj proveri' date=' Djuro, mada sve mi se cini da je to tako.

 

[/quote']

 

Evo sad mi javili iz SMIP-a. TREBA VIZA JEBOTE!!!

 

Ja i dalje ne mogu da verujem!

 

Eeeeee, sad si pao najnize, Nikola....govno jedno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Hmm... dakle stvarno... Ko da neko iz SCG zeli da pobegne u te ekonomski 'razvijene' zemlje poput Albanije, Rumunije, Bugarske... Dovoljna nam je ova nasa beda, ne treba nam njihova...

 

Mislim, doduse, da je viza za Rumuniju i Albaniju vise papirologija samo, kao i za Madjarsku, ne verujem da je nesto tesko dobiti. Jedino sto nam ne gine cimanje pred ambasadom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Jedino sto nam ne gine cimanje pred ambasadom...

 

Dobro, ali da li mozes da se zamislis kako ides u albansku (eeej, albansku!) ambasadu po vizu?!

 

Pa ne bih otisao, taman da me tamo ceka Enver Hodza u palati sa 20 razuzdanih belih robinja iz Svedske koje se valjaju u ovalima punim baklave!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja