Jump to content

Moto Zajednica

Putopis sa planina i mora, 1st part

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Konacno i ja nadjoh vremena da napisem neku sa junackog putesestvija do tako nam bliske, a tako daleke, Crne Gore, iliti modernije receno, po stranski Montenegra. Planirah da idem ka jugu, pa dokle stignem. Plan je bio Avala, Mladenovac, Kragujevac, Kraljevo, Cacak, Zlatibor, Prijepolje, pa ili Durmitor, ili standardna ruta kanjonom morace. Makina spremna, ko zapeta puska, ja jos spremniji i podjosmo iz zvezdarske nam sume junacke, pa preko Avale do Kragujevca gde sam trebao da se sastanem sa drugom, pa da palimo dalje. Ali, ne lezi vraze, zena mu ne da. Ma da mu, nego mu ne da da ide sa mnom, jer je vec bio na moru bez nje. Pa se vi zenite :P. A posto je on tradicionalno neodlucan, nista mi nije preostalo nego da nastavim kako sam i pretpostavljao, sam.

Ot5vP_37470002ny4.th.jpgdoZWC_35669918hk9.th.jpg404.jpg

 

RNDuO_35755771sn5.th.jpg

 

Tako vam ja nastavim do gruzanskog jezera, kad ono, NJIVA :o!

To je ono sto treba bajkerima, ima da se radi, a ne da mi se tu izlezavate po ceo dan! Kopaj, bato, pa skupi za motor! A ja ::)? Pa ja sam tu u prolazu, da vam pokazem sta treba i kako treba da se radi, dzabalebarosi nijedni >:(

cyv1e_41453003zt4.th.jpg

E, kad sam vec tu, ima i ja da radim. Coveku pukla guma, pa da pripomognem. A nosi pice iz takova, STA JE, pa sokove,  naravno!

 

404.jpg

I tako ja nastavih dalje srecan i zadovoljan sto sam pomogao coveku u nevolji. Pa na odmoru sam, ima se vremena na pretek!

Prespavam u kraljevu, pa ujutru ka Cacku i vestackom jezeru (ovcar-kablar klisura) na moravi. Prava milina, sta tu ima da se prica, ima da se gleda,  bre :o

 

404.jpgB4Osj_jezeroikulturama1.th.jpg Srbi, narod veoma cistih pogleda na okolinu!?!

ALi zato je priroda divna, jos divniji pogled na manastir nikolje

eNyXV_tajezerozmoravaml0.th.jpgER6pj_ontheroadox1.jpgXMZEq_predivanpoglednamanastivy2.th.jpg

Nastavljam dalje kvoz velicanstvenu klisuru u kojoj se nalazi mnostvo srpskih manastira. Vozim ka Uzicu. Prolazim rudnik9tkRw_rudnikuu0.jpg

e to je pravi poso` za bajkere. Ko voli da divlja, nek izvoli, rude ima dovoljno, a i lopata. A ne da mi se vozikate okolo, sram ve bilo >:(

Idemo dalje, Uzice, na Djetinji, plaza prepuna kupaca, a  i oskudno (ne)odevenih kupacica qPrEf_uzicenr2.jpg

Dalje ka Zlatiboru h7SzW_usponnazlatibortq9.jpg

 

Zlatibor, lep, ali i skup. Previsej5Vwu_selomaloaliskupoqw9.th.jpg

Hiljadarka na sat, za divljanje po bespucima Zlatibora XAHhG_1000dinsatpakovolijh3.jpgGCy53_zlatiborskojezercefh6.jpgoDe0p_ijosjednomre0.th.jpg Posle uzivanja u predivnoj panorami oko i na jezeru, nastavih dalje, kad ono....HA, karting, mislim da je 1400 din. Taman da krenem, kad nailazi covek na gsxr, sedamo i ispostavlja se da je to predsednik highlandera, Mrsi.  Ja zurim, on mi ne da da idem, donosi ooogrooomnu zlatiborsku pljeskavicu koju moram da pojedem iako sam bio sit, ali mi je bilo drago jer je covek tako ljubazan, svaka mu cast. Na rastanku se dogovaramo da pravimo skup na Zlatiboru (mislim na nas bjb-ovce), covek nudi smestaj i toplu dusu zlatiborsku, pa sta nam jos treba. Poziva i mene i sve nas da uvek kada svratimo na zlatibor obavezno prijavimo boravak kod njega! Hvala mu od srca. Stize jos jedan kolega na xt600 (e, kupicu je zimus ne zvao se ja sci) i tako se fino rastadosmo u zdravlju i veselju, a ja nastavih dalje!

TMgr1_kartingou9.th.jpgpGDPO_mrsihighlanderhb5.th.jpgOcITv_jaimrsissws3.jpgVz61A_highlanderyo4.jpg404.jpg

VgkWy_vozimiskoib4.jpg

Ko hoce da pravi svadbu na zlatiboru moze da se vozi u originalnim kocijama, pravim konjem, ha :)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

valjda mu nije bilo interesatno, vidis da je izostavio i CG primorije  ;D

 

Ostaje da se nadamo da ce nastaviti sa pisanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Polako ljudi, bice i Prijepolja i svega, vidte li da nisam stigao dalje od Zlatibora :)Lalajko, poduci ljude malo engleski, izgleda da ga neki bojkotuju! A neki bi s` neba (mora) pa u rebra direktno ::) Puopis krece. "I tako sretnem ti ja Wulfija i Gasu ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Evo, konacno i drugog dela 8):)

uh,ovaj drugi deo je bas zivopisan ;D

 

Sta ces, covjek ostao bez rijeci kada nas je vidio u Sutomoru, i na sta licimo onako uzivo  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Da vas nije udarila suncanica po primorju :( Celu noc se ubih pisuci, a vi slabo citate. Otvorena je druga tema, putopis je u njoj, deo drugi, veeeeliki :) Ubih se saljuci slike do 8.00 jutros ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja