Jump to content

Moto Zajednica

Crash bars servis Seba

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Yamaha fazer 600

 

Da se ovako javno zahvalim Bobanu. Covek utrosio citav svoj dan kako bi mi motor sto krace stajao u garazi. Uradjeno kvalitetno, i u svemu prema mojim zeljama.

Svaka preporuka!

 

Hvala Dejane. Nista lepse nego kada je musterija zadovoljna.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Horb am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi

Vidim da je vec radjen nosac kofera za fazer 600, pa me interesuje kolika bi bila cena ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 (2007 - K7)

Zdravo

Imam Kawasaki Versys 2008 godiste. Htio bih za njega da uradim centralni nogar i crash bar.

Da li to radis i koliko bi kostalo?

Iz Crne Gore sam ali bih mozda oko 1. maja isao za BG sa motorom. Da li bi morao da ostavljam motor kod tebe i na koliko?

Imam original crash bar za Hondu Varadero i mislio sam da ga prepravljam za moj motor. Da li dolazi u obzir neka kompezacija?

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Pozdrav Sebo , koliko bi koštao stender zadnje viljuške ?

Bice ih tek na jesen, tada pocinjem proizvodnju. Pozdrav :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Zdravo

Imam Kawasaki Versys 2008 godiste. Htio bih za njega da uradim centralni nogar i crash bar.

Da li to radis i koliko bi kostalo?

Iz Crne Gore sam ali bih mozda oko 1. maja isao za BG sa motorom. Da li bi morao da ostavljam motor kod tebe i na koliko?

Imam original crash bar za Hondu Varadero i mislio sam da ga prepravljam za moj motor. Da li dolazi u obzir neka kompezacija?

 

 

Pozdrav

Crash bar mogu da ti uradim a za centralni nisam siguran dok ne vidim. Za izradu bara treba mi jedan dan. Za kompezaciju nisam zainteresovan . Najbolje stavi na oglas, mislim da ces lako prodati. Pozdrav Seba :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Još jedno delo ruku majstor Sebe. Aprilia Atlantic 500. Nosači bočnih kofera i nosač za Maxiu, napravljen po mojoj želji da bude 8 cm višlji i 8 cm povučen unazad. Ne treba da napominjem da je čovek vrlo korektan i strpljiv. Specifičnost kod ove rabote je ta da Atlantic nema dve paralelne ravni koje bi poslužile kao reper odakle početi nosače. Sve je pod nekakvim nagibima i uglovima ali je Seba dorastao zadatku... Sve pohvale sa moje strane. :care:

 

7699730A-AFF1-804C-AC2E-EE825ABC69FE_thumb.jpg

 

2E1A5237-07DA-6040-A1E2-8D87D0E51F41_thumb.jpg

 

CDB5598A-7CED-B544-A912-76A968A788CC_thumb.jpg

 

99F876D6-E914-3E45-9917-4E62E01C2F29_thumb.jpg

 

4E7CEA99-80E3-E44F-89A9-17810D551D13_thumb.jpg

 

77564DDE-1B0B-3F41-8C19-F507FF8DE369_thumb.jpg

 

A4EB1B67-C747-3D40-A85C-5DD1E8EA51CB_thumb.jpg

 

31EC3470-B5F6-5641-9DE7-FC35D51469F9_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSF650S

Sve pohvale za Sebu :D

 

Uradio je crash bar bas onako kako sam ja zeleo i imao strpljenja i volje za sve moje zahteve :takoje::takoje::takoje:

 

 

umu2y_imag1141n.jpg

fmCWO_imag1127d.jpg

 

 

yKHNN_imag1139.jpg

I šta si uradio, Zaštitio si plastike , koje uvek mogu da se zakrpe(nekada je to bila nauka)ali danas, plastike skroz "iscepane" mogu da se izvare i ofarbaju i da se nikada ne vidi da su bili lomljene(naravno ako je kod pravog majstora sa pravim alatima i materijalima) Nije TDM Enduro, pa da su mu dekle Menjača i Alternatora, vodene pumpe, kod motora sa Hid kvačilom i ta dekla)Tako visoko, pa si ih lep ostavio potpuno nezaštićene, i ako nedaj bože budeš imao neki malo ozbiljniji low side pad, imaćeš sreće(a ne Engine BAR)ako ti nijedna dekla ne szekne , a za njima i korpa kvačila etc...Nemojda se ljutiš, ali sam Već Sebi na PP napisao da vam malo manje udovoljava, ako zaista želite da zaštitite najlomljivije delove na 90% engina...jer se plaišim da bi onda bilo ono , a nije mi Seba napravio dobar Engine BAR,zyato je pukla dekla menjača, a za njom i korpa kvačila, pa se onda motor prevrno na drugu stranu i dirktno udario po dekli alternatora i vodene pumpe, ali nema jeda zato će ti plastike ostati cele, A i deo prednejg blatobrana, A ako misliš da to što je cela konstrukcija da kažem odmaknuta, pa da zato neće niakako u klizanju moći da "ćućne"na deklu, tu se varaš, fizika je čudo,Barem jedna S šipka je trebala da ti ide preko boka engina od dole dogore ili kraja bloka motora i malo još preko, tako bi šanse za udaranje dekli i tih najlomljiviih sklopova na samom Enginu smanjio za 90%, Jedino što mogu da kažem da je zaista lepo uradjen i da lepo izgleda, ako je samo to bio cilj onda je 100% ispunjen.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

E konačno da i njih vidimo, extra odrađeno. :care:

 

Nego tematsku koncepciju remete eloksirani zavrtnji na crnoj podlozi :nanana: al' ajde i to će valjda biti rešeno :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

@TOUCUTTER71:

Mudro zboris. Ipak su plastike jeftine u odnosu na ove druge stvari koje su otkrivene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Gabariti odnosno najisturenije tacke diktiraju visinu i poziciju crash bars. Nesto uvek mora da bude naizgled ne zasticeno.Sto se tice tdm-ova , nazalost vec cetvoro njih je imalo priliku da se uveri u korinost i funkciju bars-a.Tako da mislim da ono sto vam se nesvidja na oko u praksi govori drugacije. Oko dizajna mozemo danima da mudrujemo ali ono sto je naj bitnije je da dosta motora i nema fabricke pozicije za jak i funkcionalan crash bars.Po pravilu svaki bar bi trebao da ima 3 tacke rasporedjene po 45 stepeni. Pozdrav svim posetiocima foruma srash bars servis Seba.:zdravo:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5967 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

E konačno da i njih vidimo, extra odrađeno. :care:

 

Nego tematsku koncepciju remete eloksirani zavrtnji na crnoj podlozi :nanana: al' ajde i to će valjda biti rešeno :takoje:

 

Čekam Najlon pijacu u nedelju, tamo imaju one crne plastične kapice za glavu zavrtnja i rešen problem. :takoje: Nema crnih M14 nigde, k'o da su od spejs šatla, majku im njihovu... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

[i šta si uradio, Zaštitio si plastike , koje uvek mogu da se zakrpe(nekada je to bila nauka)ali danas, plastike skroz "iscepane" mogu da se izvare i ofarbaju i da se nikada ne vidi da su bili lomljene(naravno ako je kod pravog majstora sa pravim alatima i materijalima) Nije TDM Enduro, pa da su mu dekle Menjača i Alternatora, vodene pumpe, kod motora sa Hid kvačilom i ta dekla)Tako visoko, pa si ih lep ostavio potpuno nezaštićene, i ako nedaj bože budeš imao neki malo ozbiljniji low side pad, imaćeš sreće(a ne Engine BAR)ako ti nijedna dekla ne szekne , a za njima i korpa kvačila etc...Nemojda se ljutiš, ali sam Već Sebi na PP napisao da vam malo manje udovoljava, ako zaista želite da zaštitite najlomljivije delove na 90% engina...jer se plaišim da bi onda bilo ono , a nije mi Seba napravio dobar Engine BAR,zyato je pukla dekla menjača, a za njom i korpa kvačila, pa se onda motor prevrno na drugu stranu i dirktno udario po dekli alternatora i vodene pumpe, ali nema jeda zato će ti plastike ostati cele, A i deo prednejg blatobrana, A ako misliš da to što je cela konstrukcija da kažem odmaknuta, pa da zato neće niakako u klizanju moći da "ćućne"na deklu, tu se varaš, fizika je čudo,Barem jedna S šipka je trebala da ti ide preko boka engina od dole dogore ili kraja bloka motora i malo još preko, tako bi šanse za udaranje dekli i tih najlomljiviih sklopova na samom Enginu smanjio za 90%, Jedino što mogu da kažem da je zaista lepo uradjen i da lepo izgleda, ako je samo to bio cilj onda je 100% ispunjen.

 

Bas mi je drago sto si toliki strucnjak za ENGINE BAR da mozes da na osnovu 3 slike ocenis koliko je funkcionalan CRASH BAR koji je Seba napravio za mene :care:

 

Ne ljutim se ni malo - nemam zbog cega. Crash bar koji je na mom motoru cuva i motor i plastike. Engine bar o kome ti pricas nisam nikada ni planirao da radim.

 

U Sebino znanje da moje zelje ostvari a da crash bar ne izgubi funkcionalnost ne sumnjam pa uopste necu da ulazim u temu sta moze da pukne prilikom low side pada, ali me bas zanima postoji li i high side pad :stabre:

 

U slucaju da imam ozbiljniji pad pa da se crash bar toliko iskrivi da dodje do ostecenja i pucanja dekli i samog motora, veruj mi da ce ostecenja na motoru biti poslednja stavka o kojoj cu da razmisljam i oko koje cu da se brinem. :neznam:

 

:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

pozdrav svima, a pitanjce za sebu, interesuje me crash bar za yamahu diversion i bocni nosaci

hvala

 

 

 

Htedoh da dam doprinos. Ja sam ovo imao na svojoj XJ600 (slike nisu nešto), ali mogu naći i bolje.

Mene je ovaj metal spasio u tri navrata.

 

Jedino što ostane od oštećenja jeste malo ogrebotina po izduvu (što bi se moglo rešiti ako bi se nosači kofera još malo izmakli ka spolja)

i oštečenje plastike na najisturenijim, bočnim delovima, što nikako ne može da se spasi. :(

 

post-16826-0-06465100-1334838081_thumb.jpg post-16826-0-21916000-1334838088_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

pozdrav seba

posto bi mi izaslo stunt srach bar za suzuki gxsr 750 94 godiste?

ako moze nesto da bude malo jace sire vece nesto ovako slicno samo da stiti veci deo motora ako nije problem

http://www.surfsidem...5StuntArmor.jpg

Moze da se napravi ,samo bi trbali da definisemo gabarite i to kako bi ti voleo da crash izgleda.Pozdrav Seba.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

hvala lep za brz odgovor

a da vas pitam sta je to gabarite :neznam:

ne razumem se bas u motore.:(

Gabariti = Dimenzije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja