Jump to content

Moto Zajednica

Pranje agregata iznutra

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Postovanje,

intresuju me misljenja u vezi pranja agregata onim tecnostima sto se sipaju u ulje pred promenu ( ima ih uglavnom na svim pumpama).

Ima li neko iskustva s odredjenim sredstvima (preporuka, za izbegavati).

 

Hvala unapred

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

znam da su stari mehanicari kad ispuste ulje sipovali naftu i upale motor na 7-8 sekundi a zatim ispuste to pa sipaju novo ulje .....

 

oni su to radili na zastavama, kako bi se to pokazalo na motoru ????

 

a te stvari sto sad ima da se kupe nisam probao niti sam cuo neko iskustvo sa tim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ја бих то заобишао у широком луку. Мени је због тога стари Голф (ИМТ-539, т.ј. дизел 1.6) фасовао генералку. То ђубре уме да испере мотор и тамо где не треба. Ако не мораш, немој то да радиш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Pre dve sezone sam sipao Motulovu tečnost za čišćenje agregata. Ne znam jel nešto koristilo, ali sigurno nije škodilo, agregat i dalje radi ko sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

koristio sam Motul Engine Clean, prilikom promene ulja ove godine. Nisam primetio nikakvu promenu u radu motora.

Izbacio je mnogo prljavo staro ulje tako da mislim da ima svrhu.

 

Vodi racuna sta kupujes, ima raznih sredstava. Motul ima Engine Clean i za auto i za moto program.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Ja to ne bih radio. Novo ulje uvek ima jaka deterdzentska svojstva, ako vec hoces da ocistis motor od naslaga, menjaj ulje na 2000-3000km u dve-tri zamene, bice isti efekat. Ne znam ni zasto bi cistio ista, sem ako problem nije prljavo staklo za inspekciju ulja. Ako je to problem, ionako ga neces resiti bez skidanja dekla, pa ne vredi ni pokusavati. Ako je zarad nekakvog odrzavanja, to se jednostavno ne radi. Aditiv za ciscenje naslaga na ventilima, narocito kod jednocilindricnih masina, moze da bude koristan i sme da se primenjuje (toplo preporucujem Liqui Moly). Za kojekakva engine clean sredstva nisam bas siguran, i radije ne bih isprobavao na motociklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Motul Engine clean je odlicna stvar, jeste prilicno skuplja od onih na pumpama ali je zato provereno dobra.

Predpostavljam da los celaner moze napraviti problem u motoru kao sto los antifriz moze napraviti sa aluminijumom.

Prvi put kad sam ga koristio, da bi video da li on radi neki posao ili ne (iako se to okom ne moze videti), ispustio sam ulje, i deo ulja (100g) stavio sa strane a onda isto ulje vratio i sipao cleaner. Motor je radio 15 minuta na leru kao sto pise na upustvu a onda sam ugasio motor i ponovo ispustio ulje napolje.

Bilo je dosta crnje nego onih 100g koje sam ostavio sa strane.

Za motore od 600ccm sipati manji od 200ml a za motore od 1000ccm sipati 300ml s'tim sto taj cleaner se ne treba koristiti svaki put.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja