Jump to content

Moto Zajednica

Uljni hladnjak, pitanje za iskusniije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav drugari forumasi imam jedan problem a to je da mi je motor kod prehodnog vlasnika preptrpeo sudra i malo je iskrvljen uljni hladnjak i dobar deo 'saca' je iskrivljen-zapusen. Posto sam ga oterao kod majstora na servis covek je poludeo kad je video hladnjak. U pitanju je suzuki XF Freewind koji ima vazdusno-uljno hladjenje. Kao zamenu za moj hladnjak tip mi je preporucio uljni hladnjak od nekog zzr-a koji je slicnih dimenzija

 

Dimeznije mog hladnjaka su 27.5X13cm a od zzr-a je 26X13cm.

Sto je ako mene dobro sluzi digitron 5,45% manji hladnjak od originalnog pa me muci dal da zamenim svoj hladnjak za ovaj manji ili da jurim neki iste velicine i jos da li je 70e korektna cena ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

70e za ispravan hladnjak je po meni vise nego korektna cena a sto se tice dimenzije, 5% ne moze nista da mu znaci/steti.

Ako mislis da moze, zamisli koliko mu je stetio do sada taj tvoj iskrivljen i zapusen hladnjak koji je bio na njemu a motor ti je i dalje dobar i normalno se ponasa?

 

Da sam na tvom mestu ne bi mnogo razmisljao i stavio bi taj od ZZR-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

za cenu neznam sta da ti kazem,ali ako kazes da je tvoj u jako losem stanju,ovaj iako je manji verovatno ce bolje hladiti nego tvoj sobzirom da je ceo u upotrebi,mada ipoak mislim da je bolje uzeti malo veci nego manji hladnjak posto vec kupujes drugi,,,inace one tanke limcice na sacu mozes da ispracis polako malim srafcigerom ,samo je potrebno da vodis racuna i imas strpljenja i da pazis da ne ostetis vodove za ulje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Lancia,Delta/Dedra 1,9 TD, Fiat Regata,Tipo,Tempra 1,9 TD !

Hladnjaci su savršeni samo pazi kad odvrćeš one matice sa kojima je pričvršćen lajtung,lako možeš da sjebeš hladnjak odnosno navoj.

Bilo bi najbolje da zarežeš ze matice pa da ih onda polako odvrćeš.

Mislim da ćeš to da nađeš na svakom auto otpadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja