Jump to content

Moto Zajednica

I meni je potrebna pomoc. Kupovina motora (ili skutera)

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Zdravo. Imam 33 godine. Do sad sam vozio (jako malo) skutere od 50cc i 125cc. Vozac sam automobila (veoma iskusan, oprezan itd) vec 15 godina.

 

Moj motiv da se zainteresujem za motore (pored toga shto je to lepo, kul i zanimljivo) je prakticna potreba. Radim u centru grada i kad idem kolima na posao to je pakao. Parking. Nema ga, skup je, trosim previse vremena.

 

Kao i dosta njih u zadnje vreme dosao sam na ideju da bih mogao da se vozim brze (kroz guzvu), ekonomicnije (manje goriva) ali .. nazalost i rizicnije (motor je definitivno riziciniji od automobila).

 

Dakle, ja bih da idem motorom na posao i sa njega. Dakle, dnevna voznja (iskljucivo), iskljucivo od proleca do jeseni (tipa April -Septembar). Sad, zanima me (napokon):

 

Shta bi vi meni preporucili da ja kupim (cifra je .. pa aj da kazem od 2 pa do recimo 4 hiljade eura, plus minus vamo tamo) a shto bi mi najbolje odgovaralo ovoj mojoj potrebi? Novo.

 

Prvi izbor bi bio svakako Motor ILI Skuter. Znam da je skuter laksi za voznju (automatik), ali negde citam kako je motor navodno sigurniji zbog vecih tockova. Shta to znaci?

 

Naglasio bih da sam veoma stalozen, oprezan, ne jurcam, imam oci na ledjima, imam 33 godine, ne zhelim nikom nishta da dokazujem, zhelim da budem shto bezbedniji, sigurniji (ali nekako i brzhi) u odlasku na posao i sa posla.

 

A da ne bude da nisam nista istrazivao, iako nemam pojma, dosao sam do neke liste motora (i skutera) koji bi mi mozda odgovarali, pa ako neko ima zhivaca da prokomentarise, bio bih mu zahvalan. Ovo se ja inace pripremam za SLEDECU sezonu, dakle sledece godine u martu ili aprilu, ako se ne predomislim (a zamalo da se predomislim citajuci crnu hroniku ovde na sajtu), kupicu neki motor ili skuter (nov).

 

Evo shta sam ja kao razmisljao.

 

Od skutera, kako sam video po review-ovima, a i meni po izgledu a donekle i ceni (iako mi je to gornja granica) dosao sam do

 

Piaggio Beverly 250

Aprilia Scarabeo (pa valjda isto 250)

 

A od motora.. tu tek nemam pojma nista, ali sam skapirao da ja kao pocetnik nikako ne bih trebao da se nesto zalecem na neke brze motore jer mogu samo da poginem.

 

Kako vam izgleda izbor

 

Yamaha YBR125

Kymco Quannon 125 (ovo ne znam ni dal bi umeo da vozim)

 

Hvala na pomoci ako nekog ne mrzi da procita sve ovo shto napisah.

 

Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Iz razloga koje si naveo zašto ti treba dvotočkaš najbolje je da kupiš skuter.

Zašto?

Jer upravo skuter pruža sve ono što ti treba + jeftinije održavanje. Za kroz grad nema boljeg prevoza.

 

Ono što te buni oko veličine točkova pokušaču u jednoj rečenici da opišem. Što je točak manji to je bolja okretnost, što je veći to je veća stabilnost.

Dakle, u pitanju je kompromis, a to najbolje nudi skuter velikih točkova.

 

Vožnjom skutera češ završavati posao i upoznati se sa svjetom na dva točka... možda ti se i svidi, pa poželiš neki motor kasnije (više zadovoljstva, nešto malo manje praktičnosti i komplikovanije održavanje).

 

Piaggio Beverly je zato odličan skuter sa velikim točkovima. Uvjek ga možeš prodati kasnije, i kako je neko rekao sa Beverly 250 nema greške.

Scarabeo je isto to samo spakovano u drugačiji izgled (meni lično ljepši).

 

Eto, valjda nisam odmogao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ja bih se takodje slozio sa wulfy-em da bi ti vise skuter bio bolji izbor!

Posto vidim da si naveo ozbiljnije skutere naravno svestan si da ti treba

A kategorija! E sad ako je nemas mislim da ti se vise isplati da pazaris

skuter do 50 ccm da se ne bi cimao oko polaganja i bacao pare!

polaganje za A te ukupno izadje 13000 sa uverenjem, L tablicom,

testovima i voznjom! Plus moras da imas motor sa mehanickim menjacem!

Motor bih ti preporucio da uzmes ako volis da uzivas! Za put po gradu

i do posla skuter je prava stvar!

Beverly i Scarabeo su odlicni, a od manjih kubikaza ja bih ti preporucio

Piaggio free ili neku yamaha-u!

Nadam se da sam ti bio od pomoci! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Piaggio Free odma zaboravi, to ti je isto ko bicikla, samo ne moras da vrtis pedale.I moj glas za skuter, lagan za voznju a mnogo ekonomicniji i jeftiniji.Ako bas hoces velike tockove probaj Beverly 250, ok je motor, lep je, neces imati problema...A sto se tice 50ica...Zaboravi, to je za klince.Uzmi 250 ccm pa na gore, cuvaj ga, redovno servisiraj, ima s njim da stignes na mesec.Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Da dopunim, ako neces da polazes za A kategoriju Piaggio Liberty 50 ce da zavrsi posao i bolje nego sto se nadas  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Prvo, hvala svima na odgovorima. Super ste  ;D

 

Drugo, hvala i na preporukama, Ma kako meni ovi veliki motori izgledali "kul" ja sam ipak pre svega racionalno bice i mislim da cu biti sasvim srecan sa nekim lepim i kvalitetnim skuterom.

 

50cc ne bih uzimao. Vozio sam ih, mislim da su preslabi. Imam preko 90kg, to brate ne moze mene da povuce, a ne bih da zbog sporosti dolazim u krizne situacije (ali ni zbog brzine) :)

 

Shto se tice A kategorije, znam kako to sve ide. Znam i jos ponesto pa to nece biti problem  ;D

 

Hvala za preporuku i za onaj skuter od 3.5 K eur, pogledacu o cemu se radi. Po ceni zvuci zabavnije nego onaj od 4.5 K :)

 

Dekibgd, hvala na ponudi, ali resio sam da kupim novo, sa garancijom, da servisiram redovno i da mi sluzi kao relativno dobar prevoz do posla i nazad.

 

Hvala svima jos jednom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

 

Piaggio Beverly je zato odličan skuter sa velikim točkovima. Uvjek ga možeš prodati kasnije, i kako je neko rekao sa Beverly 250 nema greške.

Scarabeo je isto to samo spakovano u drugačiji izgled (meni lično ljepši).

 

A

Potpisujem. Odlican izbor. A mozes opusteno i do mora sa njima i to vrlo udobno, ako se nadjes u celoj prici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

heh, pa ne bih bas isao do mora sa skuterom. Za to bih ipak uposlio Avion ili bar cetvorotockas :)

 

Nego, ne znam dal je pravo mesto da postavim pitanje.

 

Eto recimo kupim ja taj beverly ili recimo carnaby. Cifra koju dajem za novo je 4.5 odnosno 3.5 hiljade eura. Moze li se to kasko osigurati i protiv kradje? Kako ide sa zastitom od kradje generalno. Ne volim mnogo rizik pa pitam. Hvala.

 

E da, zivim u zgradi, nemam garazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Nazalost kod nas kasko protiv kradje ne postoji tako da ces morati da se oslonis na sopstvenu mastovitost u cuvanju motora od lopova :)

 

I da se nadovezem na komentare... Beverly ce sigurno ispuniti sve tvoje zelje!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Nabavi neku jako debelu sajlu i naravno neki odlican alarm, sto jako ali bas jako zavija!!! Pozzz!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja