Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1644 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Ljubitelji x9 -tke! Ajde mala pomoc ! Planiram da menjam pakne, posto ovo prvi put radim s obzirom da sam ga uzeo u junu.. Zanima me razlika izmedju RMS i MALOSSI ?! U pitanju je x9 250. Menjao bi i prednje ( leve i desne) i zadnje! HVALA UNAPRED! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Malossi je ozbiljnija firma od RMS-a, inace imas plocice u PGS-u, Brembo za 3000 din. mislim da su RMS 2500 din, pa ti sada vidi 0stabre.gif

Ljubitelji x9 -tke! Ajde mala pomoc ! Planiram da menjam pakne, posto ovo prvi put radim s obzirom da sam ga uzeo u junu.. Zanima me razlika izmedju RMS i MALOSSI ?! U pitanju je x9 250. Menjao bi i prednje ( leve i desne) i zadnje! HVALA UNAPRED! 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1644 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Malossi je ozbiljnija firma od RMS-a, inace imas plocice u PGS-u, Brembo za 3000 din. mislim da su RMS 2500 din, pa ti sada vidi 0stabre.gif

Ljubitelji x9 -tke! Ajde mala pomoc ! Planiram da menjam pakne, posto ovo prvi put radim s obzirom da sam ga uzeo u junu.. Zanima me razlika izmedju RMS i MALOSSI ?! U pitanju je x9 250. Menjao bi i prednje ( leve i desne) i zadnje! HVALA UNAPRED! 1zdravo.gif

 

Pizon, 3000 prednje i zadnje,sve komplet?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ DaliborBP da li su tvoje kocnice, odnosno inace na evolution-u uopste Brembo?

 

http://www.kompp.co.rs/catalog/newfren/rezervni-delovi/kocione-plocice-new-fren-1/kocione-plocice-5.html

 

Ove su toliko, ali cu ja ipak malo skuplji Brembo. To su cene po disku. Moto zanimacija nije jeftina zanimacija...1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav svim forumasima X9,

nov sam na forumu sa jednim ciljem da postanem vlasnik polovnog skutera X9 ili X8 250 ili 500 cm.

pa bih zato zeleo da podelim iskustva sa Vama forumasima.

Konkretno vec duze vreme pratim oglase i trazim sebi korektan skuter ali to ide veoma tesko jer mahom su u ponudi veoma losi primerci.

Evo jedno sto se nudi konstantno na polovnim autmobilima da ga je neko vec gledao i ako bi zeleo da saopsti u kakvom je stanju.

Cena koju trazi prodavac je 2200 evra sto smatram da je prilicno nerealna odnosno skupo.

Bio bih veoma zahvalan svima koji zele da daju svoje misljenje o ovom X9 500 cm.

 

Ev o i slicica.post-27296-0-72097400-1356271058_thumb.jpg

 

 

post-27296-0-14442300-1356271243_thumb.jpgpost-27296-0-24429100-1356271231_thumb.jpgpost-27296-0-41730200-1356271213_thumb.jpgpost-27296-0-69519400-1356271195_thumb.jpgpost-27296-0-35153000-1356271184_thumb.jpgpost-27296-0-86212300-1356271167_thumb.jpgpost-27296-0-06523300-1356271157_thumb.jpgpost-27296-0-84608200-1356271132_thumb.jpgpost-27296-0-07233800-1356271121_thumb.jpgpost-27296-0-36256700-1356271111_thumb.jpgpost-27296-0-42018600-1356271097_thumb.jpgpost-27296-0-72097400-1356271058_thumb.jpgpost-27296-0-72097400-1356271058_thumb.jpg ,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Lepo izgleda nema sta,izgleda ocuvano na prvi pogled!!! Cena se uvek da korigovati i ne uzima se nikad zdravo za gotovo ne znam koje je godiste ali vidim da jos nije ni reg.na nase table...ja bih tu spustio bar za 200evra!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Pooozz :zdravo:

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2858731/piaggio_x9_500_ie_evolution/

 

Licno mislim da je precenjen malo,2004 god po meni neka realna cena je oko 1700-1900e ali da je u top stanju da bude kao nov, u svakom slucaju ne bi bilo lose da pogledas uzivo da znas na cemu si.Inace ako se secam od pre kad sam citao od 2004 je novi tip piaggio agregata pa je to +

 

Imas i ovaj

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas2852898/piaggio_x9_500_evolution/

 

nesto jeftinije a 2006 godiste.

 

Meni nesto ovaj zapao za oko http://www.polovniautomobili.com/oglas2837868/piaggio_x9_250_evolution/ mislim da je ok cena sta vise ako je sve ok cak je i povoljno........

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Pozdrav svim forumasima X9,

nov sam na forumu sa jednim ciljem da postanem vlasnik polovnog skutera X9 ili X8 250 ili 500 cm.

pa bih zato zeleo da podelim iskustva sa Vama forumasima.

Konkretno vec duze vreme pratim oglase i trazim sebi korektan skuter ali to ide veoma tesko jer mahom su u ponudi veoma losi primerci.

Evo jedno sto se nudi konstantno na polovnim autmobilima da ga je neko vec gledao i ako bi zeleo da saopsti u kakvom je stanju.

Cena koju trazi prodavac je 2200 evra sto smatram da je prilicno nerealna odnosno skupo.

Bio bih veoma zahvalan svima koji zele da daju svoje misljenje o ovom X9 500 cm.

 

Ev o i slicica.post-27296-0-72097400-1356271058_thumb.jpg

 

 

cao i dobro dosao u ovu nasu druzinu. o skuteru ti ne mogu mnogo reci to ipak moras da odes i sam da vidis lepo izgleda sa slika sem sto nema kofer.

ali ipak ti mogu reci o prodavcu jer sam letos od njega uzeo moju plavusu. tip je klasican preprodavac tako da sebi zacrtaj da ako motor valja sigurno mu skini 200-300 e minimum jer se on obicno ugradjuje oko 500-600 e. obavezno idi negde u servis da ga proveris i ako ga nisi gledao naglasi mu da ga ne pali tog dana jer za X9-tke tu se moze mnogo cuti u nacinu rada.

ne kazem da je prevarant ali da trazi vise od realne cene to je sigurno ja sam sa mojom plavusom navozao ovogleta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@ Wewekety X8 je kraci, manji nekako... ma stvar ukusa... svaki motor moras da pogledas, probas, slike mogu da te upute na kandidata i to je to. Kakve sam ja drlage sve gledao dok nisam nasam ono sto mi se svidja! 1neznam.gif Ne zuri nece sezona jos!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Evo ljudi da se javim u vezi problema koji sam imao i mogu da kazem da je uspesno resen.

Promenili smo lanac, bregaste i jos neke sitnice. Sad je spreman za voznju , dok ne padne opet neki sneg.

 

Imam na prodaju ako nekog interesuje dihtunge koji su mi ostali, jer sam morao da narucim komplet, a meni je trebao samo dihtung glave tako da ako nekog interesuje mogu da mu slikam i pustim na meil da pogleda.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

X8 je dizajnerski lepsi 10 puta od X9. Sve je uredu na X9 sem zadnjeg kraja koji je iz praistorije + fabricki kofer. :bljak:

Pucajte! :rat3::motka::rat2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

http://www.polovniau...0_ie_evolution/

 

Licno mislim da je precenjen malo,2004 god po meni neka realna cena je oko 1700-1900e ali da je u top stanju da bude kao nov, u svakom slucaju ne bi bilo lose da pogledas uzivo da znas na cemu si.Inace ako se secam od pre kad sam citao od 2004 je novi tip piaggio agregata pa je to +

 

Imas i ovaj

 

http://www.polovniau..._500_evolution/

 

nesto jeftinije a 2006 godiste.

 

Meni nesto ovaj zapao za oko http://www.polovniau..._250_evolution/ mislim da je ok cena sta vise ako je sve ok cak je i povoljno........

 

 

 

Moje misljenje se se podudara sa Drandigom i apsolutno je u pravu za cenu 1700 e je neki maksimum jer vidi se i na slikama da je skuter izvozem maximalno, a sto se tice srvisa i zadnje gume od nove nema ni u tragu.

Ovaj drugi x9 2006 izgleda korektno i verovatno ima oscilacije bar malo u ceni a ovaj 250 ima lepu cenu ali ne obecava mnogo ,vidi se i na slici da je nasminkal lepo poliran i delimicno farban.

A sto se tice agregata od 2004 da li i 250 i 500 cm imaju nove agregate i da li ima neko iskustvo koliko su dugotrajni.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

od gavra iz subotice sam ja uzeo moj x9 i zadovoljan sam..covek ima ok cene, motore uvozi iz italije.. sto se tice motora 250ccm, do evo modela su bili hondini agregati sa foresighta, a sa evo modelima su poceli da se ugradjuju piaggio agregati.. za 500ccm ne znam kakva je situacija, ali je verovatno isto sa evo modelima pocela ugradnja novijih agregata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

@ Wewekety X8 je kraci, manji nekako... ma stvar ukusa... svaki motor moras da pogledas, probas, slike mogu da te upute na kandidata i to je to. Kakve sam ja drlage sve gledao dok nisam nasam ono sto mi se svidja! 1neznam.gif Ne zuri nece sezona jos!

 

Naravno da nece sezona jos ali vec je vreme da se krene polako u lov na nesto sto zadovoljava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5966 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

 

A sto se tice agregata od 2004 da li i 250 i 500 cm imaju nove agregate i da li ima neko iskustvo koliko su dugotrajni.

 

 

Od 2004. godine su EVO modeli i u njih se ugrađuje Piaggio Quassar agregat o kojem ne treba trošiti reči :care: Jedino ako je model SL onda je Hondina mašina koja je takođe odlična. Što se tiče modela 500, nema tu stari - novi. Svi oni nose Piaggio Master agregat kao i gomila drugih skutera. Razlika je samo u termostatu. Do 2004. je eksterni - na dekli pumpe za vodu a od 2004. je termostat na glavi motora. Što se dugotrajnosti tiče, moj Master tera 64-tu hiljadarku i sve pevamo - i on i ja. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Stvar ukusa, X8 kratak sic, tabla kao na bicikli... za 125cc savrsen... za kofer se slazem, ja skoro nesto ruznije nisam video 1jok.gif

X8 je dizajnerski lepsi 10 puta od X9. Sve je uredu na X9 sem zadnjeg kraja koji je iz praistorije + fabricki kofer. :bljak:

Pucajte! :rat3::motka::rat2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja