Jump to content

Moto Zajednica

Pitanja u vezi kawe en 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: R1100gs

Pozdrav,

interesuju me izvesne razlike izmedju starijih modela (od '90 do '95) i novijih (ovi od '96. i mladji), a osim onih koje sam ja primetio:kais-lanac,alufelne-zice,cene i izgleda naravno,dali ima jos nesto: npr. necija iskustva ili znanja o tome,Vase misljenje koji su "bolji" i slicno. A i oznake A,B ili C jel znace samo razliku po godinama proizvodnje ili ??? Razmisljam o ovom motoru pa su mi sve informacije neophodne. I hvala vam unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Pozdrav,

interesuju me izvesne razlike izmedju starijih modela (od '90 do '95) i novijih (ovi od '96. i mladji), a osim onih koje sam ja primetio:kais-lanac,alufelne-zice,cene i izgleda naravno,dali ima jos nesto: npr. necija iskustva ili znanja o tome,Vase misljenje koji su "bolji" i slicno. A i oznake A,B ili C jel znace samo razliku po godinama proizvodnje ili ??? Razmisljam o ovom motoru pa su mi sve informacije neophodne. I hvala vam unapred!

u  sustini su isti osim razlika koje si naveo.Poenta je kolko si spreman da platis tj odvojis para za ljubimca!!

Masina je potpuno ista ali ima razlike u ramu, rezervaru, guvernali, sedisto i satovima. To ti je vizuelna razlka, pa ti se cini da je drugi motor u pitanju,

A i B vercija je ista samo je razlika u satu i tockovima(alu i zice)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Od 96´ Je skroz drugačiji što se tiče rama i oblika(rezervoar je spušteniji isti kao na VN800 , celo težište je niže , drugačiji volan , agregat je malo slabiji za nekih 2-3 konja). vozio sam sva tri modela najudobniji za sedenje je A 90-93,  a njalakši sza vožnju C 96- ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Zavisi sa koliko novca raspolažeš, po meni je C extra kad se doboro nabudži opremom

 

404.jpg

 

Ovo je moj ali videćeš slike za koji dan kako će izgledati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Zavisi sa koliko novca raspolažeš, po meni je C extra kad se doboro nabudži opremom

 

0b7xu_30425275kw5.th.jpg

 

Ovo je moj ali videćeš slike za koji dan kako će izgledati

De ga nadje vakog lepog ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Stvar ukusa.

Moj konkretno ima plastični kofere koji možda nisu namenjeni za čoper koji su više nego odlični , pa ti se možda zbog toga ne sviđa taj model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: R1100gs

Pa s obzirom da ne zurim sa kupovinom,cena i nije neki problem,naslo bi se i za ove novije. Ali jos uvek nekeko ne mogu da odlucim,vidim model iz '93 i kazem to je to,pa onda naleti neki iz '97,a tek sad si me laband skroz zbunio,sva tri su prelepa. A neka razlika zbog kaisa i lacna,sto se tice odrzavanja ok,jasna stvar,ali u smislu trajnosti,voznje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Pa s obzirom da ne zurim sa kupovinom,cena i nije neki problem,naslo bi se i za ove novije. Ali jos uvek nekeko ne mogu da odlucim,vidim model iz '93 i kazem to je to,pa onda naleti neki iz '97,a tek sad si me laband skroz zbunio,sva tri su prelepa. A neka razlika zbog kaisa i lacna,sto se tice odrzavanja ok,jasna stvar,ali u smislu trajnosti,voznje?

kod starog tipa je problem ako nedaj boze rikne kais onda te komplet sa remenicama kosta oko 400 evrica a lanac komplet oko 100 evrica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Pa s obzirom da ne zurim sa kupovinom,cena i nije neki problem,naslo bi se i za ove novije. Ali jos uvek nekeko ne mogu da odlucim,vidim model iz '93 i kazem to je to,pa onda naleti neki iz '97,a tek sad si me laband skroz zbunio,sva tri su prelepa. A neka razlika zbog kaisa i lacna,sto se tice odrzavanja ok,jasna stvar,ali u smislu trajnosti,voznje?

Ako ti se desi da pukne kais usput mozes da se slikas a lanac retko kad pukne al ako pukne on moze i da se nekako okrpi da bi dosao do kuce ili nekog servisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Sve mu to dodje na isto,dok ja promenim kais ti ces promeniti pet kompleta lancanika i tolko lanaca,plus odrzavanje lanaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Laki nije to bas tako. Postoji fama da je taj set 400-500 E, pa sam se ja zainatio da nadjem na netu, i nasao sam u USA gdje kosta 90ak $. Prijatelj koji je imao EN ranije, a prirodom posla cesto ide u DE, kaze da moze da se nabavi u Kawasaki servisima i da kosta nesto malo vise od seta lanac-lancanici, negdje oko 150 E. A odrzavanje... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja sam hteo samo A verziju pa sam nju i kupio...

kaish = tishi rad, dotezhe se i vrlo teshko puca, traje kao tri seta lanchanika, mozhe da se naruchi samo kaish koji je oko 80e a prednja remenica crkava u najgorem sluchaju na 40k kilometara...

lanac prska po felni, masti motor, mora da se odrzhava, sprejevi koshtaju... definitivno manje isplativa varijanta...

shto se izgleda tiche uvek sam za grbavu, izlomljenu liniju...

od '96. agregat je slabiji 4ks zbog katalizatora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: R1100gs

Slazem se i ja sto se izgleda tice.Ali svi stariji su presli preko 40k km (naravno ima sa dosta manje predjenih),kakvi su oni,koliko su vasi lepotani presli? Jeste imali nekih  problema oko motora,paljenja,remenice... Znam da se oni tek tad "razgaze",ali jbg puno je to godina,ne znam!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Kad bi me sve u zivotu slusalo kao ova Kawa, gdje bi mi bio kraj...Evo kompletiram 3-cu sezonu s njim i apsolutno nista osim ulja, filtera za isti i zadnje gume nisam mijenjao. Nista nisam dotezao, stelovao, pipkao jer nije ni trebalo, niti ja volim da ceprkam po necemu sto radi kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Moj je presao 56000 i nikakvih problema nemam idem gde hocu,sad dal je neko nesto menjao pre mene neznam,masina je odlicna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja