Jump to content

Moto Zajednica

Virago 535

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

Dobar dan ljudi,

 

Imam nekoliko pitanja za iskusne i one koji to nisu ali su malo pametniji od mene. :D

 

Kupio sam Viraga 535,1996 godiste,motor je presao 25000km,lepo izgleda i bla,bla,bla,e sada,posle malo boljih pregleda motora video sam da je godiste uzelo danak,na nekoliko mesta ( konkretno na granama auspuha ) sam primetio da ima rdje,kako je najbolje zastitit od dalje korozije,i da li treba na nesto posebno da obratim paznju,planiram da te neke delove u toku zime skinem i sredim,kako bih se na prolece "slatko" vozio,ne zelim da ga vozim dok sve ne sredim?????

 

 

P.S : da li znate mozda gde bih mogao da kupim nov korman za njega,dobio sam ga sa nekim meni ruznim???

 

 

Unapre zahvalan,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Prvo, dobrodosao :takoje:

 

A sada odgovor oko zardjalih delova:

 

Sve zavisi od dubine korozije.

Ako recimo ima one tackice rdje, verovao ili ne one se skidaju onom sirokom majstorskom olovkom, gledaj da bude sto tvrdja.Posle toga ispoliras polir pastom i preko zime naspricas WD-40 da zastitits od rdje, sto mu inace i svrha dok nije usao u komercijalnu upotrebu.

 

Malo skuplja varijanta za malo jacu koroziju je da kupis sredstvo za skidanje rdje i namazes zardjale delove.Posle toga je isti postupak , kupi neku dobru polir pastu i zastiti delove.

Postoje jako kvalitetne paste i sprejevi ali one i kostaju.

 

Ako je korozija jako duboka, da je pocela da pravi rupu u auspuhu, sastruzi taj zarljali deo, zacepi rupe kod nekog varioca i odnesi ponovo na hromiranje.

 

A korman potrazi po oglasima ili ako zelis nov potrazi ga na LOUIS-u:

 

http://www.louis.de/_40fe05a1338f7170c07ffa33990d5be730/index.php?topic=wgr&article_context=list&grwgr=460&wgr=340&list_total=36&new_step=36

 

Imas i temu ovde na forumu : ko donosi opremu iz Louis-a i njihove brojeve.

Sve je proverena varijanta, svi narucujemo preko tih ljudi, cisto da znas ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

Sredio sam sve sto se tice izduva i lonca,nasao sam neki korman na louise ali mi je malo skup,i licno mislim da mi je taj korman od 85cm duzine malo sirok u odnosu na gabarit motora,trazio sam po netu i niklovanje,da odradim cevku samo,ali ovi nikleri deru :D Boga se ne plase,a i nesto slabo razumeju kad im kazes da to treba da izlgeda lepo kada krenes na put :D,nisam gledao koliko kosta hromiranje,ali iz iskustva sa njim ( koristim neke alate koji su hromirani ) znam da je to jos skuplja varijanta :( hvala za dobrodoslicu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650 Classic,Yamaha Virago 535

Hvala na ovome,zovem u ponedeljak da se raspitam malo,da vidim kako mogu da mi pomognu sa deklijem,malo se od stajanja skinuo nikl,hvala puno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja